Autor Wątek: Parkingi rowerowe w Warszawie  (Przeczytany 5379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Parkingi rowerowe w Warszawie
« dnia: 26 Sie 2012, 00:30:22 »
Witam serdecznie,

W dniu dzisiejszym uruchomiłem stronę stojaki.waw.pl na której już niedługo będzie można łatwo odnaleźć miejsca gdzie można bezpiecznie przypiąć swój jednoślad na terenie Warszawy. Dodatkowo na stronie będą się znajdować informacje m.in.: jak wygląda prawidłowy stojak na rowery, czym i w jaki sposób bezpiecznie przypiąć rower oraz do kogo się zgłosić z wnioskiem o ustawienie stojaka.

Pomysł narodził się zupełnie spontanicznie. Gdy potrzebowałem znaleźć w internecie informacji czy w okolicach skrzyżowania Chmielna/Bracka będę mógł gdzieś przypiąć rower do porządnego stojaka.

Obecnie strona internetowa jest na etapie tworzenia, wszelkie informacje o postępach będą zamieszczane na fanpage'u na Facebooku. Wkrótce zostanie dodana możliwość zgłoszenia stojaków przez zwykłych użytkowników. W międzyczasie czekam na pisma z urzędów w związku z planowanym uruchomieniem strony :)

« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2012, 00:31:50 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sie 2012, 15:58:13 »
Jako mapy stojaków proponuję użyć http://opencyclemap.org/ Jest regularnie aktualizowana i znajduje się na niej większość warszawskich stojaków (przynajmniej w rejonach po których sam się poruszam i uzupełniam braki).

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sie 2012, 16:24:55 »
Nie skorzystam (chyba, że tylko do weryfikacji danych). Serwis oferuje miniaturowe kropeczki stojaków dopiero po mocnym zbliżeniu mapy. Mam zupełnie inne założenie serwisu oraz jego używania.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Sie 2012, 16:52:22 »
A może lepiej nawiązać współpracę.

http://jestemrowerem.pl/duzamapa
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sie 2012, 17:52:16 »
A może lepiej nawiązać współpracę.
Zdanie czy pytanie?

Nadal jest to tylko mapa, kurcze... czy ktoś wogóle czytał to co napisałem na początku? :)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sie 2012, 20:29:18 »
Tak Maćkofff. Przeczytałem.
Po prostu myślę, że jeśli ktoś robi coś bardzo podobnego, to współpraca mogła by się opłacić zarówno tobie, jak i osobie, która już temat rozpoczęła.
Przecież to, że teraz jest to jedynie mapa, wcale nie oznacza, że tak musi pozostać. Jeśli człowiek, który to zaczął jest otwarty na nowe fajne pomysły, może być z tego coś fajnego. Do tego, jeśli w jakiś projekt jest zaangażowanych więcej osób (zwłaszcza jeśli jest on, nie komercyjny) ma on większe szanse na przeżycie.
Jeśli gość nie będzie zainteresowany współpracą, będzie zamknięty na propozycje, będzie miał inną wizje, to zawsze przecież możesz pozostać przy swoim. Myślę, że nie zaszkodzi się z tą osobę skontaktować - to nic nie kosztuje.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lis 2012, 12:18:34 »
Dzień dobry,

Miło mi poinformować, że projekt oficjalnie wystartował :) Stojaki.waw.pl to nie tylko Mapa dobrych parkingów rowerowych (a jest ich 340 z łączną liczbą ponad 1700 stojaków) ale także informacje nt. dobrych praktyk jak wnioskować o stojak, jak zabezpieczyć rower i dlaczego wyrwikółka to zło całego świata. Zapraszam :)

Stojaki.waw.pl
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lis 2012, 19:01:37 »
Wow! Dziękuję za informację! :)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lis 2012, 23:03:24 »
A ja widziałam dziś wzmiankę  na wyświetlaczu w metrze.  :) Gratulacje!

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Parkingi rowerowe w Warszawie
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lis 2012, 12:13:12 »
@Maćkoff

Na ul Branickiego 13 (Błonia Wilanowskie) tuż przy skrzyżowaniu z  ul. Rzeczypospolitą  zostało postawionych jeszcze latem, 5 pięknych stojaczków rowerowych, ze ścieżynką dojazdową    :)     .

Robisz dobrą robotę    :)    .
POzdro.