Autor Wątek: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja  (Przeczytany 9475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« dnia: 21 Sie 2012, 09:35:04 »
była już kiedyś (nie pamiętam w którym wątku) mowa o cmentarzu na warszawskiej Wólce, cmentarzu komunalnym na który nie można wjechać z rowerem, ani też w miarę bezpiecznie roweru zostawić przed jego bramą, czy też nawet bramami. ta dyskryminacja jest o tyle bolesna, że samochodem na ten przykład (za drobną opłatą) wjechać już można. tłumaczenie się z tego głupiego przepisu jest tak żałosne, że nie warto go tutaj wspominać. w każdym razie jest to problem - cmentarz ten zajmuje olbrzymią powierzchnię i przejście z jednego krańca na drugi zajmuje nieco czasu (a w takiej sytuacji jestem ja - groby bliskich leżą po dwóch stronach nekropolii). przejechanie rowerem sprawę by ułatwiło i przyśpieszyło, tym bardziej, że główne aleje są szerokie. dodam, że na cmentarzu bródnowskim takich problemów nie ma - przejeżdżam rowerem na linii brama Wincentego - grób dziadków - Brama od Budowlanej dosyć często i nikt problemów mi nie robi.

sytuacja z wólką irytowała mnie niezwykle, przez durne przepisy muszę zostawiać rower u rodziców na chomiczówce i dalej jechać komunikacją (no niby nie muszę, mogę choć nie za bardzo lubię, zostawiać rower przytroczony do cmentarnego płotu). w każdym razie irytowało mnie to wszystko na tyle, że skontaktowałem się z bielańską radną, nakreśliłem sprawę i się poskarżyłem na niczym nieuzasadnioną dyskryminację. obiecano mi, że już wkrótce będzie interpelacja w tej kwestii, nadzieja jest zatem, że już wkrótce będzie można w spokoju przemieszczać się po tym, chyba największym w mieście stołecznym cmentarzu na rowerze.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sie 2012, 11:25:09 »
Super, że Ci się udało Radną wciągnąć. Może Jej uda się to, co nie udało się nam. Bo, że zapis jest głupi, to chyba nikt nie ma wątpliwości.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sie 2012, 20:39:25 »
Brawo !
Ja kiedyś pisałem w tej sprawie, ale mimo obietnic kilka osób się na mnie wypięło zamiast wesprzeć.
Także tym bardziej się cieszę, że sprawa wraca.
Rower tez pojazd, więc czemu za symboliczną opłatą nie można nim wjechać na cmentarz, skoro samochodem mogę.

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie 2012, 15:30:41 »
Zakaz wjazdu i wnoszenia rowerów o dziwo nie dotyczy obsługi cmentarza. Byłem tam ostatnio i zaobserwowałem przynajmniej 10 rowerzystów...   

Offline little_shogun

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sie 2012, 20:36:18 »
Ja regularnie poruszam się rowerem po tym cmentarzu i do tej pory nikt nie zwrócił mi nawet słowa uwagi. Może to przez fakt, iż robię to w dni powszednie, a nie w weekendy.
Swoją drogą zakaz poruszania się rowerami po cmentarzu jest idiotyczny, a obsługa śmiga aż miło ...
My name is Shogun, Little_Shogun.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrz 2012, 09:02:33 »
Swoją drogą zakaz poruszania się rowerami po cmentarzu jest idiotyczny, a obsługa śmiga aż miło ...

Podobny zakaz jest w Łazienkach. Jednak łatwo go obejść...jest jedna brama gdzie owego zakazu nie ma więc wjeżdżam nią i dalej już śmigam całkiem legalnie.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Wrz 2012, 11:57:51 »
Ja kiedyś wjechałam na cmentarz konno ;)
Kiedy po raz pierwszy wjechałam rowerem na Cmentarz Bródnowski, miałam lekkie obawy, że ktoś może się przyczepić - na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Wyszłam z założenia, że skoro na cmentarz można wjechać samochodem, to rowerem tym bardziej powinno być wolno. I dziwi mnie, że na Wólce robią problemy. W każdym razie - trzymam kciuki za powodzenie akcji! Poruszanie się rowerem po cmentarzu IMHO nie jest naruszaniem powagi miejsca.

Rower tez pojazd, więc czemu za symboliczną opłatą nie można nim wjechać na cmentarz, skoro samochodem mogę.

Za opłatą?? No bez przesady :) Wjazd na rowerze na cmentarz powinien być bezpłatny.
W razie czego można jeszcze na rolkach ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2012, 12:00:24 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrz 2012, 11:14:15 »
Kiedy po raz pierwszy wjechałam rowerem na Cmentarz Bródnowski, miałam lekkie obawy, że ktoś może się przyczepić - na szczęście nic takiego nie miało miejsca.

Na Bródnowskim się nie czepiają. Wiem, bo od wielu lat jeżdżę rowerem na grób Mamy. Nigdy nikt nie miał najmniejszych żali o to, że byłem na rowerze. Tak samo na Południowym, choć tam jest dalece mniej miejsca na rower i faktycznie zakaz miałby przynajmniej jakieś podstawy merytoryczne.

Zresztą sporo osób starszych dojeżdża rowerami na groby. Jest im po prostu wygodniej niż nosić ciężary ziemi, kwiatków, środków czystości itp na plecach od bramy.


Wyszłam z założenia, że skoro na cmentarz można wjechać samochodem, to rowerem tym bardziej powinno być wolno.

Ja wychodzę z tego samego założenia.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrz 2012, 13:53:58 »
Dawno, dawno temu, w roku (bez)pańskim 2007, gdy pełnomocnikiem prezydenta ds. transportu rowerowego był miłościwie nam panujący Stanisław Plewako, a ja pisałem swoje pierwsze pisma do urzędów:










Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Cmentarz na Wólce - będzie interpelacja
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Paź 2013, 18:27:05 »
Podbijam dla informacji, bo kilka lat temu (2009/10?) brat powiedział mi, że ostatnim (wówczas) razem kiedy próbował znaleźć miejsce do przypięcia roweru strażnik sam z siebie powiedział mu, żeby po prostu rower wprowadził. Od tego czasu zawsze po prostu pytam przy wejściu, czy mogę wprowadzić rower i odpowiedź to zawsze tak. Dzisiaj to samo, właśnie wróciłem.