Autor Wątek: Plaga pijanych rowerzystów z zakazem prowadzenia roweru  (Przeczytany 4144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kenneth

  • Gość
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,13350799,Plaga_pijanych_rowerzystow_z_zakazem_prowadzenia_roweru.html#LokKrajTxt

Cytuj
Plaga pijanych rowerzystów z zakazem prowadzenia roweru




Wystarczyło kilka dni bez mrozu, by na powiatowych drogach pojawili się cykliści. Wielu z kilkoma promilami i sądowym zakazem prowadzenia roweru. Drogówka wyłapuje ich jednego po drugim.

 Zaczęło się 1 lutego. O godz. 11 policjanci patrolujący Bełchatów ujrzeli na ulicy Czyżewskiego rowerzystę, który miał wyraźne trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało, iż 59-letni bełchatowianin miał 1,58 promila. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych ujawniło natomiast, że na zatrzymanego został nałożony sądowy zakaz kierowania pojazdami, obowiązujący do końca roku.


Po prostu PLAGA!!!


A wszystko przez durne do cna prawo.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plaga pijanych rowerzystów z zakazem prowadzenia roweru
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lut 2013, 17:41:53 »
Ten artykuł jest uroczy z wielu powodów:

-art mówi o pladze, a jednocześnie o bodajże 4 przypadkach, nie podaje też żadnych statystyk i danych potwierdzających ową plagę,
-mówi o pijanych rowerzystach, o pladze, ale pokazuje zdjęcie PIESZEGO, w dodatku sprzed kilku lat (taka plaga, a nikogo się nie udało sfotografować?),
-art tworzył oddział łódzki, ale na swoim terenie (w mieście Łódź) nie znalazł ani jednego przypadku tej plagi, musieli wyjechać dalej by znaleźć coś pasującego do tezy,

Nie wiem jak Wy, ja mam skojarzenia z radiem Erewań i informacją o rozdawanych na Placu Czerwonym rowerach ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2013, 17:46:52 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

GFM

  • Gość
Odp: Plaga pijanych rowerzystów z zakazem prowadzenia roweru
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lut 2013, 21:45:28 »
Nie wiem jak Wy, ja mam skojarzenia z radiem Erewań i informacją o rozdawanych na Placu Czerwonym rowerach ;)

Tutaj się muszę z Tobą zgodzić w 100% i szkoda, że nie ma ich więcej.
Więc zgadzam się nawet w 1000 promilach.
Znasz mentalność pismaków: narobić sensacji, poczytność / oglądalność zwiększyć,
a przekaz że wypaczony wręcz paranoidalnie to już najmniejszy problem.
A tego facia z rowerem to chyba nawet UFO chciało porwać.
W bardzo różnych aspektach ta fota była publikowana.
Ale co by nie mówić - jest bardzo klimatyczna.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plaga pijanych rowerzystów z zakazem prowadzenia roweru
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lut 2013, 21:55:17 »
Ale co by nie mówić - jest bardzo klimatyczna.

O tak, spokojnie można nią obrazować nie tylko połowę tematów o cyklistach, ale też połowę tematów o Polsce Wschodniej i wielu innych tematach społecznych, ekonomicznych itp ;)

To bardzo dobre zdjęcie, autorowi szczerze gratuluję, bo niełatwo takie zrobić. Trzeba mieć i umiejętności i farta, by być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

Tym niemniej zdjęcie jest jak dowcip - jest super za pierwszym razem, dobre jeszcze przez pięć kolejnych, znośne przez kolejnych 10, a potem to już tylko do Familiady :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plaga pijanych rowerzystów z zakazem prowadzenia roweru
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lut 2013, 12:01:40 »
Moim zdaniem jest to kolejny tendencyjny artykół - wrzucający Nas - wszystkich rowerzystów do jednego Wora - zapijaczonych żuli.
 
A Ten Bardzo Uświadomiony pan ze zdjęcia - to jakoś Tak idzie sobie trzymając  Rower  ::)   .
I pewnie ma przejechanych kilkadziesiąt tys. km. na swoim rowerowym koncie - więc wszyscy mogą go nazywać ''Cyklistą'' Prawda?