Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012  (Przeczytany 44904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #60 dnia: 28 Lip 2012, 10:41:01 »
Ja nie narzekam, ale na następną Masę wybiorę się na jesieni albo zimą, jak będzie mniej ludzi. To była stanowczo za duża ilość w jednym miejscu jak dla mnie.

BTW cały czas zastanawiam się kiedy mala się złamie i zacznie sprawdzać tekst przed wysłaniem.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Lip 2012, 10:50:07 »
jak będzie mniej ludzi.
A ilu było?

Cytuj
BTW cały czas zastanawiam się kiedy mala się złamie i zacznie sprawdzać tekst przed wysłaniem.

Widać pewną poprawę, w ostatnim poście jest już tylko jeden wieloprzecinkowiec :) Ale za to widać, że z klawiaturą jest na bakier - średnik zamiast dwukropka, niepotrzebne odstępy w znakach interpunkcyjnych... Po stylu pisania oceniam, że mała jest w wieku emerytalnym i niezbyt obyta z komputerem. Jeśli tak, to nie ma co na Nią tak najeżdżać.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Lip 2012, 10:51:10 »

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Lip 2012, 11:45:52 »
Po stylu pisania oceniam, że mała jest w wieku emerytalnym i niezbyt obyta z komputerem. Jeśli tak, to nie ma co na Nią tak najeżdżać.

Mi się wydaje, że raczej w wieku o wiele młodszym:)

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #64 dnia: 28 Lip 2012, 11:52:37 »
"Wiek młodszy" czasem się poznaje po słownictwie i budowie zdań, a nie po braku umiejętności obsługi klawiatury, ale kto wie, może faktycznie jest jeszcze "młodzież", która do komputera nie przywiązuje całego swojego życia, to nawet byłoby budujące :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #65 dnia: 28 Lip 2012, 11:56:44 »
A może Mala Zacznie jeździć na nocne masy i zobaczy jak tam się jeździ?
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Adbej21

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #66 dnia: 28 Lip 2012, 14:27:43 »
No właśnie

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #67 dnia: 28 Lip 2012, 17:04:02 »
A może Mala Zacznie jeździć na nocne masy i zobaczy jak tam się jeździ?

Ale na nocnych chyba nie ma ratowników  ::)

Offline shadow

  • Początkujący
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • ratownicy rowerowi
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #68 dnia: 28 Lip 2012, 20:00:43 »
Witam ..

Po pierwsze u nas nie jeżdżą 14 latkowie ..Powiem więcej wczoraj w każdym zespole był ratownik medyczny. Co do kwestii ile osób jeździ w patrolu (  czy to są 2 czy 3 osoby a nawet czasem 4 osoby ), jest  to sprawa wewnętrzna grupy, uzasadniona doświadczeniem które uzyskaliśmy zabezpieczając masy i inne imprezy ..

A kwestii poganiania kogoś , rozumiem że zaistniała na końcu ? to miało miejsce w celu eliminacji tworzenia się dziur w peletonie ,w które dają możliwość wjechania pojazdom mechanicznym w masę. Zwykle się prosi takie osoby o zjechanie na bok na chodnik ...

Oraz jeśli ktoś ode mnie z grupy nieetycznie się zachował odezwij się prywatnie do mnie na pewno  po zbadaniu problemu zostaną wyciągnięte wobec tej osoby konsekwencje ....

GFM

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #69 dnia: 28 Lip 2012, 22:13:17 »
Ja nie narzekam, ale na następną Masę wybiorę się na jesieni albo zimą, jak będzie mniej ludzi. To była stanowczo za duża ilość w jednym miejscu jak dla mnie.

Ja bym powiedział tak: na masę jeździmy dla idei, a nie dla przyjemności.
Jeżeli łączymy przyjemne z pożytecznym to wspaniale.
Teraz - letnią porą przyjeżdża bardzo dużo osób - niestety najczęściej
dla przyjemności, więc ubytek Twojej osoby nie będzie miał większego
(wręcz żadnego) znaczenia. Jednak Twoja obecność zimą, kiedy
przyjeżdża niewiele ponad sto rowerów będzie bardzo cenna.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Lip 2012, 22:30:15 »
Nieprawda, zarówno dla idei, jak i dla przyjemności, jedno drugiego nie wyklucza  ;)

'' Przez przyjemność do idei ''  :D ;)

Ja na przykład w zabezpieczeniu jeżdżę głównie dla satysfakcji, to taki lepszy stan przyjemności  :) :D ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 22:56:29 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #71 dnia: 29 Lip 2012, 00:05:01 »
Potwierdzam, że wyjątkowo mili ludzie przynajmniej mi się trafili, piesi wyrozumiali, kierowcy też, osobiście nie miałem nikogo z kim trzeba by dyskutować, wyjaśnianie wystarczało, poza jednym Panem, który skomentował, że jesteśmy 'specyficzni', odpowiedziałem, że owszem "specyficznie pozytwnie zakręceni", uśmiechnął się i udał na poszukiwanie objazdu.
Sporo osób wyrażało chęć przyłączenia się w kolejnych miesiącach. Nic nie wiedziały o Masie. Poszło parę ulotek. Troszkę bardziej niecierpliwe były osoby z siatami zakupów przy centrach handlowych. Od razu na początku był zgrzyt przy pl. Bankowym, kiedy ktoś z masy wrzasnął do pieszych wyrazy satysfakcji z tego, że czekają. Było niemiło.

Natomiast więcej kłopotów było z ludźmi, którzy uporczywie np. w Ursusie jeździli po lewej, były charakterystyczne osoby, które zdarzyło mi się wyprzedzać 3-4 razy i za każdym razem upominać o tym żeby na prawą stronę zjechały, fakt faktem nawet tam kierowcy 'wystraszeni' Masą zjeżdżali do prawej i czekali :)
A takie zjechanie chyba pokazuje uczestnikom, że można zająć całą szerokość i wtedy już żadne upominanie nie skutkuje. W pewnym momencie policjant przekazując skrzyżowanie wyraźnie pokazał, żeby blokować także lewy pas i zwęzić masę.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #72 dnia: 29 Lip 2012, 01:50:31 »
Na Dźwigowej można było zobaczyć tylko wodę cieknącą ze ścian tunelu  i pasy rowerowe obstawione barierami, więc dużo nie straciłaś.

Miało mnie nie być, ale jednak się udało załapać na kawałek masy :) Szkoda, że nie sprawdziłam, jak się jeździ osławioną Dźwigową. Ale do tego nie trzeba masy ;) Pozdrówa dla wszystkich, w szczególności poziomych!

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #73 dnia: 29 Lip 2012, 22:55:25 »
nie chce mi się z wami  kłócić a cieżko jest opisać zaistniała sytuację. fakt faktem że część osób z zabezpieczenia i pewni ratownicy wyrażają się w sposób chamski .A na masie raczej nie powinno to przystoić.
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #74 dnia: 29 Lip 2012, 23:56:07 »
nie chce mi się z wami  kłócić a cieżko jest opisać zaistniała sytuację. fakt faktem że część osób z zabezpieczenia i pewni ratownicy wyrażają się w sposób chamski .A na masie raczej nie powinno to przystoić.

A nieliczni uczestnicy zachowują się tak, jakby kupili bilet do strefy VIP i zapomnieli, że wcale go nie kupowali i nic za to nie płacili  . . . 



P.S.

Niezorientowanym na forum polecam zdjęcia:  http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2275.0

Na tym:  http://travers.pl/m_20120727/imagepages/image220.html widać jak ktoś aktywnie wspiera zabezpieczenie i chyba stoi przed torowiskiem. Sam tak robiłem, aż mnie nauczyli żeby stać za torowiskiem i pilnować, żeby nikt na nie wjechał i nie zablokował tramwajów  ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Lip 2012, 00:28:49 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "