Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012  (Przeczytany 44991 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Lip 2012, 22:31:32 »
macie jakiś sposób na to, żeby główka dziecku nie opadała jak śpi?

Przywiązać ;)
Miało mnie nie być, ale jednak się udało załapać na kawałek masy :) Szkoda, że nie sprawdziłam, jak się jeździ osławioną Dźwigową. Ale do tego nie trzeba masy ;) Pozdrówa dla wszystkich, w szczególności poziomych!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Lip 2012, 22:37:19 »
Najlepiej na wysokości szyi wiązać, nie? :)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #32 dnia: 27 Lip 2012, 23:19:56 »
Niom fajnie było pogoda dopisała aż nadto  :)

Sam zabezpieczałem 12 skrzyżowań i przeprowadziłem 5 starszych pań przez peleton (do starszych panów z laskami i innymi akcesoriami boje się podchodzić)  :D ;)

Podziękowania dla Spawacza, który świeci przykładałem dla innych uczestników i zastępuje zabezpieczenie  ;)

Uwskuteczniłem skutecznie objazd z przed roku: Parowcowa, Tumska, Rybnicka.

Najlepsze akcje:

Staram się głośno melodyjne krzyczeć ''LeeEwaA WoLllNaaaaa'' !!!
Z tyłu słyszę: ''nie jesteś na lekcji śpiewu w szkole, tylko wydajesz komendę'' :D

Wracam sobie z Masy i widzę jak na DDR przy Wołoskiej Policja spisuje batmanów i batmanki.
Krzyknąłem do Policjanta: ''powinniście sprzedawać światełka zamiast mandatu, lepiej byście na tym wyszli !!! ''
<skonsternowana mina Policjanta> , ''to jest dobry pomysł, zastanowimy się nad tym'' ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 00:16:01 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Lip 2012, 23:24:18 »
WIELKI NEGATYW dla paru osob z ratownictwa rowerowego, poza tym w ogole było parę przypadków, kiedy osoby podnosiły rekę albo mowiły ze coś nie tak jest,, a oni z usmiechem jechali dalej. Jak mają być tacy  ratownicy "dzieciaki" na oko z 14 lat   to ja dziekuję, za takie ratownictwo mające wszystko gdzies,

Swoją  drogą zabezpieczenie sobie jednak nie radzilo. Me ogłoście jakiś nabór na ludzi a nie bierzecie byle kogo ........tak samo do ratownictwa, rowerowego
 Potem prawie walają się samochody ludzie przechodzą itp... np  na nowym stalo was 4...a ludzie bokiem,  było jeszcze parę innych sytuacji..,W zabezpieczeniu powinni byc ludzie umiejący się wydrzeć,, a nie jakieś dzieci..................

Global Moderator Comment Bardzo ładny przykładowy post przedstawiający, jak nie należy pisać. Bardzo proszę następnym razem trochę więcej ortografii i mniej przecinków, gdyż ich nadmiar zmniejsza merytoryczną wartość tekstu. A co do naboru do Zabezpieczenia - cóż, on trwa cały czas, wszyscy chętni mogą się zgłosić na najbliższym Spotkaniu Przedmasowym.
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 10:15:45 wysłana przez adriansocho »
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Lip 2012, 23:43:17 »
Dziękuję za uwagi "mala". Będą rozpatrzone na najbliższej przedmasówce. Zapraszam Cię na nią. Zapraszam także Cię do Grupy Zabezpieczenia.  Przyda się każda osoba bo jak widać ciągle nas mało i możemy nie ogarniać 32 km trasy 20 osobami.

A z uwag osobistych - bardzo proszę o używanie polskich znaków - bo jesteśmy w Polsce :-) A używanie więcej niż - trzech kropek albo trzech wykrzykników lub znaków zapytania jest niewskazane i nieeleganckie.
Pozostawianie co drugiego słowa z błędem ortograficznym (wiedząc, że przeglądarki już na bieżąco śledzą ortografię) świadczy o niechlujstwie i braku solidności osoby piszącej co może skutkować ignorowaniem uwag zgłoszonych przez taką osobę.

(Regulamin Forum WMK - pkt. 11. Ortografia i interpunkcja obowiązuje. Jeśli masz z nimi poważne problemy, korzystaj z odpowiednich programów sprawdzających pisownię.")
« Ostatnia zmiana: 27 Lip 2012, 23:51:03 wysłana przez DeXteR »

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Lip 2012, 23:47:20 »
Ze swojej pozycji widzenia - chciałbym podziękować Zabezpieczeniu za ładną koordynację z Policją oraz przedstawicielami ZTM. Było kilka momentów na których zabrakło zabezpieczenia na skrzyżowaniach lub przejściach - ale raczej 20 osób trudno podzielić na 2. Jestem naprawdę zaskoczony że przejechaliśmy trasę z takim tempem i tak płynnie.

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #36 dnia: 27 Lip 2012, 23:50:03 »
Dziękuję za uwagi "mala". Będą rozpatrzone na najbliższej przedmasówce. Zapraszam Cię na nią. Zapraszam także Cię do Grupy Zabezpieczenia.  Przyda się każda osoba bo jak widać ciągle nas mało i możemy nie ogarniać 32 km trasy 20 osobami.

A z uwag osobistych - bardzo proszę o używanie polskich znaków - bo jesteśmy w Polsce :-) A używanie więcej niż - trzech kropek albo trzech wykrzykników lub znaków zapytania jest niewskazane i nieeleganckie.
Pozostawianie co drugie słowo z błędem ortograficznym świadczy o niechlujstwie i braku solidności osoby piszącej co może skutkować ignorowaniem uwag zgłoszonych przez taką osobę.

Ok,  gdybym pojawiła się osobiście na przedmasówce to by się mogło źle skończyć dla paru osobników ,,, więc pięknie podziękuje,,,*poza tym nie mam czasu być w tym terminie w którym się odbywa.
Wy tak rozpatrujecie i nic z  pewnymi sprawami nie robicie tylko ciągle przymykacie oko,.a to nie jest fajne,,
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Lip 2012, 23:59:02 »
Jak uważasz. Gdybyś jednak przyszła i powiedziała bezpośrednio o kim mówisz a nie tylko "ktoś z ratowników i ktoś z młody z zabezpieczenia". Nie zapominaj, że członkowie zabezpieczenia są wolontariuszami. Nie dyskryminujemy nikogo ze względu na wiek. Jeżeli człowiek potrafi być operatywny, chętny i nie stwarza zagrożenia dla otoczenia przez swoje zachowanie może przystąpić do nas.

Przypominam - że najlepiej się krytykuje. Gorzej zakasać rękawy i samemu spróbować coś zmienić.

Ok,  gdybym pojawiła się osobiście na przedmasówce to by się mogło źle skończyć dla paru osobników

Nie bawmy się w marsz bojówek. Używać należy innych argumentów a nie rozwiązań siłowych.
Więc zamierzona groźba lub nie - jest w tym wypadku bez sensu.

( "Przecinka" jako znaku interpunkcyjnego nie powielamy - ale widzę już znaczną poprawę)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Lip 2012, 00:07:20 »
WIELKI NEGATYW dla paru osob z ratownictwa rowerowego,, ,,, poza tym wogole bylo pare przypadkow, kiedy osoby podnosily rekE albo mowily ze cos nie tak jest,, a oni Z usmiechem jechali dalej,, JAk majA BYC tacy  ratownicy "dzieciaki" na oko z 14 laT   to ja dziekuje,,,, ZA TAKIE  ratownictwo majace wszystko gdzies,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A co konkretnie tym osobom się stało, nie zauważyłem żadnych kolizji, powiedz proszę, bo to ważne. Rozumiem że nie były to kapcie, czy odkręcające się pedały.

Swoja  droga zabezpieczenie sobie jednak Nie radzilo. MOze ogloscie jakis nabor na Ludzi anie biezecie byle kogo ........tak samo do ratownictwa,,rowerowego
 Potem prawie walaja sie samochody ludzie przechodza itp... np  na nowym stalo was 4...a ludzie bokiem,,  bylo jeszcze pare innych sytuacji..,W zabezpieczeniu powinni byc ludzie umiejacy sie wydrzec,, a nie jakies dzieci..................

''Prawie walają się samochody'', prawie robi wielką różnicę.
Zwłaszcza że z niektórymi kierowcami na jakiś wyjazdach z posesji, czy dróg osiedlowych zwyczajnie sobie przyjacielsko pogadałem, próbowałem doradzić objazd i po upewnieniu się że są nieszkodliwi, pomknołęm tam gdzie zabezpieczenie być musi.

Generalnie zapraszamy do zabezpieczenia, bedziesz mogła się wykazać na takich przejściach dla pieszych, 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Lip 2012, 00:18:46 »
WIELKI NEGATYW dla paru osob z ratownictwa rowerowego,, ,,, poza tym wogole bylo pare przypadkow, kiedy osoby podnosily rekE albo mowily ze cos nie tak jest,, a oni Z usmiechem jechali dalej,, JAk majA BYC tacy  ratownicy "dzieciaki" na oko z 14 laT   to ja dziekuje,,,, ZA TAKIE  ratownictwo majace wszystko gdzies,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

A co konkretnie tym osobom się stało, nie zauważyłem żadnych kolizji, powiedz proszę, bo to ważne. Rozumiem że nie były to kapcie, czy odkręcające się pedały.

Swoja  droga zabezpieczenie sobie jednak Nie radzilo. MOze ogloscie jakis nabor na Ludzi anie biezecie byle kogo ........tak samo do ratownictwa,,rowerowego
 Potem prawie walaja sie samochody ludzie przechodza itp... np  na nowym stalo was 4...a ludzie bokiem,,  bylo jeszcze pare innych sytuacji..,W zabezpieczeniu powinni byc ludzie umiejacy sie wydrzec,, a nie jakies dzieci..................

''Prawie walają się samochody'', prawie robi wielką różnicę.
Zwłaszcza że z niektórymi kierowcami na jakiś wyjazdach z posesji, czy dróg osiedlowych zwyczajnie sobie przyjacielsko pogadałem, próbowałem doradzić objazd i po upewnieniu się że są nieszkodliwi, pomknołęm tam gdzie zabezpieczenie być musi.

Generalnie zapraszamy do zabezpieczenia, bedziesz mogła się wykazać na takich przejściach dla pieszych,


NP Przy blue city " pewni Panowie z ratownictwa któży pojechali dołem zamiast wiaduktem,,, .(Zapewne jeden z nich będzie sie bronił i odezwie się na forum,,,)  Była np sytuacja że koleżanke bolało kolano po tym jak jakiś ,Pan ratownik  powiedział że ich to nie obchodzi ,,że ma jechać górą...      zwyczajne chamstwo,,

Każdy ma prawo do wyboru tudzież ludzie to nie bydło żeby ich gonić i tak traktować...

 widziałam dodatkowo pare osób z boku,, nie wiem co im się stało może uraz , wywrotka,, lub kontuzja,.,.a panowie ratownicy pojechali dalej ,,jeszcze wydzierając się że  za daleko od prawej stoją,,, poprostu żenada,,,,,,,,,,,,
z
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 00:21:42 wysłana przez mala »
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline poziomp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Lip 2012, 00:21:20 »
Masa raczej udana z przewagą na Raczej.
Ogólnie było fajnie. ale na Ursusie na wysokości Lidla podczas wyprzedzania grupy rowerów (około 40km/h) zerwało mi dwie szprychy koło kwadratowe nie mieściło się w ramie i musiałem zakończyć jazdę. Do domu daleko (mieszkam w Ząbkach). Dwóch kolegów z zabezpieczenia chciało mi pomóc ale sprawa była za trudna do zrobienia na miejscu
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 00:23:46 wysłana przez poziomp »

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Lip 2012, 00:26:05 »
Z tego co wiem - to Ratownicy Rowerowi mają reagować na incydenty i wypadki - także rowerowe. Nie są chodzącą apteką z tabletkami na bóle oraz aerozolami schładzającymi bolące kolana.
Po użyciu przerzutki na wyższy bieg - łatwiej podjechać na wzniesienie co przestaje obciążać kolana oraz mięśnie.
Hasło Ratowników o przejeździe "górą" jest uzasadnione. Dolne jezdnie nie były obstawione przez zabezpieczenie a zamknięty peleton poruszał się "górą". Gdyby koleżankę "trafił" na dole jakiś samochód - mogłyby boleć nie tylko kolana.

Ale niech na to się wypowie któryś ratownik.

(I znowu te przecinki - po co ? Klawiatura się zacięła ?)
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 00:27:20 wysłana przez DeXteR »

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Lip 2012, 00:33:10 »
Z tego co wiem - to Ratownicy Rowerowi mają reagować na incydenty i wypadki - także rowerowe. Nie są chodzącą apteką z tabletkami na bóle oraz aerozolami schładzającymi bolące kolana.
Po użyciu przerzutki na wyższy bieg - łatwiej podjechać na wzniesienie co przestaje obciążać kolana oraz mięśnie.
Hasło Ratowników o przejeździe "górą" jest uzasadnione. Dolne jezdnie nie były obstawione przez zabezpieczenie a zamknięty peleton poruszał się "górą". Gdyby koleżankę "trafił" na dole jakiś samochód - mogłyby boleć nie tylko kolana.

Ale niech na to się wypowie któryś ratownik.

(I znowu te przecinki - po co ? Klawiatura się zacięła ?)


Helooł,,,,, właśnie mają reagować  . To jak wyjaśnić olanie sytuacji w momencie,kiedy z boku osoby podnosiły ręke?   (Acha zapomniałam, przecież pojechali dołem,,,bo im się nie chciało jechać górą.) Ja się nie dziwie że nie docierają do osób potrzebujących w odpowiednim czasie jak mają takie podejście i lichą kondycje.
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Lip 2012, 00:35:41 »
Helooł,,,,,

To wyjaśnia wszystko, dalsza konwersacja nie ma najmniejszego sensu. Dobranoc


Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 lipca 2012
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Lip 2012, 00:37:46 »
Masa raczej udana z przewagą na Raczej.
Ogólnie było fajnie. ale na Ursusie na wysokości Lidla podczas wyprzedzania grupy rowerów (około 40km/h) zerwało mi dwie szprychy koło kwadratowe nie mieściło się w ramie i musiałem zakończyć jazdę. Do domu daleko (mieszkam w Ząbkach). Dwóch kolegów z zabezpieczenia chciało mi pomóc ale sprawa była za trudna do zrobienia na miejscu

Uderzyłeś w coś, czy wpadłeś w dziurę, wiem że nie jechałeś na poziomce, bo to już było studiowane na forum  ;)  :D

Na jakim rowerze jechałeś i co się stało ?!
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2012, 00:40:30 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "