Autor Wątek: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa  (Przeczytany 3905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« dnia: 20 Cze 2012, 21:39:50 »
Hej, mam taki pomysł, żebyśmy tak dla checy zaznaczyli na mapie, gdzie widziane były rowery z Bemowa lub gdzie nimi dojechaliśmy osobiście. Z ewentualnym komentarzem ścieżka, jezdnia, chodnik...  Zobaczymy jakie problemy ma człowiek bez własnego roweru ;), w jakich miejscach się chce zatrzymać. Sprawdzimy potencjał, zasięg działania, czy problemy infrastruktury. Może uda się wytypować nowe lokalizacje stacji w dzielnicy i nie tylko. Mielibyśmy szanse porównania z przyszłym rowerem V... Może się przyda przy rozbudowie systemów.
Mam nadzieję, że udowodnimy, że systemy tylko dzielnicowe czy wyspowe są niewystarczające.

Stworzyłam zaczątek mapy. Jeśli ktoś zna lepszą stronę, niech poleci. Zamysł jest taki, że każdy chętny dostałby link do edycji mapy. Powiedzmy, że każdy punkt mógłby zawierać nick osoby wstawiającej (żeby nie było, że tylko jedna osoba wstawia miejsca).

http://www.miejsce.info/m/pl/Gkclhsh
Chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat, jak również podzielę się linkiem do edycji :D na priv

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Cze 2012, 22:13:32 »
No to zaznacz całą trasę minionej masy :) 4 rowery z Bemowobike przejechały całą trasę. :)
Szczerze powiedziawszy, to 99,8% osób z tego forum ma własny rower i nie korzystało z roweru miejskiego, a jeśli już skorzystało, to z ciekawości. :)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Cze 2012, 22:46:53 »
Szczerze powiedziawszy sama nie miałam jeszcze przyjemności takim rowerem jechać, bo rower mam prywatny-stosowany. Używania jednak nie wykluczam, w razie potrzeby. Nie chodzi mi też o udowodnienie, że wezmę rower i pojadę nad Zegrze, po czym zaznaczę, że po drodze się nie zepsuł :D Bardziej interesuje mnie zastosowanie tych rowerów wśród społeczeństwa.
Dodatkowo, jeśli wykryjemy, że rozmieszczenie stacji sprzyja chodnikowcom itp., łatwiej będzie wymusić zmianę lokalizacji stacji czy rozwój infrastruktury. W końcu burmistrz nie powinien dawać narzędzi nakłaniających do łamania prawa ;)

PS Dodałam punkt w Wilanowie, jako najbardziej oddalony:/
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2012, 22:59:34 wysłana przez miroslavka »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Cze 2012, 23:30:35 »
Na mnie nie licz bo rowery mam własne. Gdybym chciał korzystać z systemu to wówczas życzyłbym sobie aby stojaki były w centrach/węzłach przesiadkowych komunikacji miejskiej.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Cze 2012, 00:45:33 »
Chcąc promować rozwój komunikacji rowerowej w Warszawie, nie powinniśmy moim zdaniem porzucać tego tematu, bo jeśli system nie wypali, budowa następnego będzie trudna. Rower miejski skierowany jest do początkujących/okazjonalnych rowerzystów, ale jeśli przekonają się do jazdy rowerem, to może zaczną poruszać się tak codziennie. Ale też mogą się zniechęcić! Nie zachęcam do podszywania się pod użytkowników BB, ale o obserwację ich problemów, co można robić i ze swojego roweru przy okazji.

@robertrobert1:
Może jednak rzuci Ci się w oczy taki rower. Zachęcam do obserwacji, a nie do jazdy BB. Mam nadzieję, że wyniknie z tego coś pożytecznego dla ogółu ;)

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Cze 2012, 01:36:05 »
Mnie osobiście najbardziej podobałaby się opcja, gdyby stacje rozmieszczone byłyby (tak jak wspomniał kolega wyżej) przy węzłach komunikacji miejskiej, a nawet większych skrzyżowaniach czy stacjach metra. Mimo, że mam własny rower to nie używam go, kiedy np. jadę na porządną imprezę na drugi koniec miasta wcześniej załatwiając jakieś sprawy dajmy na to w centrum. Na kacu nie będę wracał, a na powrót do domu i zostawienie go nie starczyłoby mi czasu.

Tak wsiadłbym sobie w pociąg, pojechał do centrum. Wypożyczył rower pojechał do banku, centrum handlowego, na pocztę, a po drodze zostawiając go przy stacji metra, przesunął bym się o większy dystans po to, żeby wysiadając wziąć inny i szybciej załatwić sprawy w danym rejonie.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2012, 07:58:33 »
Ja najbardziej czekam na Śródmieście. Nie zawsze mogę wziąć własny rower. Zamknięty ruch i niedziałające tramwaje na Marszałkowskiej (a jakiś czas temu na Jana Pawła), zamknięta Świętokrzyska - mnie to bardzo utrudnia pracę, bo często muszę się przemieszczać. Rower miejski oszczędzałby mi sporo czasu.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Cze 2012, 09:39:12 »

@robertrobert1:
Może jednak rzuci Ci się w oczy taki rower. Zachęcam do obserwacji, a nie do jazdy BB. Mam nadzieję, że wyniknie z tego coś pożytecznego dla ogółu ;)

Do jazdy BB ??? A co to jest jazda BB :P

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Cze 2012, 18:24:50 »
Specjalnie wydzieliłam nowy wątek, żeby usłyszeć opinie o mapie, a nie o ogólnych założeniach roweru publicznego. Chciałabym zdiagnozować to co już działa. Jakieś sugestie co do pomysłu/mapy? Albo chociaż dodatkowy punkcik?:)

@robertrobert1:
Ten skomplikowany skrót rozwinę specjalnie dla Ciebie  :-*
BB to nic innego jak Bemowo Bike.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zasięg rowerów Bemowo Bike - Wspólna mapa
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Cze 2012, 19:34:32 »
Dzięki :-[