Autor Wątek: BMW i Pedelec Concept  (Przeczytany 4252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Cze 2012, 11:09:56 »
widziałem i czytałem o nim wcześnie3j. dla mnie bomba.
składane, elektryka, przez swoje gabaryty pewnie nie za ciężkie (jak na elektrykę), jak na miasto to zdecydowanie styka

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Cze 2012, 12:35:52 »
widziałem i czytałem o nim wcześnie3j. dla mnie bomba.
składane, elektryka, przez swoje gabaryty pewnie nie za ciężkie (jak na elektrykę), jak na miasto to zdecydowanie styka

Gdyby tylko nie znaczek ;-)

A tak na poważnie, to może bym Ojcu coś podobnego kupił, gdyby tylko powiedział, że chce zacząć jeździć. Bo obecnie jeździ samochodem lub autobusem do pracy, a to wychodzi wolniej (jedzie dłużej o 15min niż ja rowerem!) i drożej niż gdyby jeździł rowerem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Cze 2012, 13:28:21 »
Zdziwiłem się, że ma dłuższą bazę niż mój składak. Nieźle. Ale ponad 20kg oznacza, że to nie narzędzie do jazdy z użyciem pociągów, metra etc. Trzeba jednak mieć samochód, ale to w końcu BMW. Niby się składa, ale nie wiadomo jak bardzo. Ciekawe, czy przebija 585mm x 565mm x 270mm?

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Cze 2012, 23:05:26 »
Bez przesady, 20kg to nie tak strasznie. Mój rower sam waży 16,7kg. Z koszykiem, z zakupami, z przewożonymi rzeczami spokojnie ma ponad 20 kg i wnoszę go po schodach, bo windę mam od 1 piętra. Słabsze, chore osoby mogą mieć problem, ale zdrowe nie.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Cze 2012, 01:53:13 »
Bez przesady, 20kg to nie tak strasznie. Mój rower sam waży 16,7kg. Z koszykiem, z zakupami, z przewożonymi rzeczami spokojnie ma ponad 20 kg i wnoszę go po schodach, bo windę mam od 1 piętra. Słabsze, chore osoby mogą mieć problem, ale zdrowe nie.
Mój jest trochę lżejszy, jakieś 11-12+prawie zawsze jakiś bagaż - czasem ponad 10 kg. Prawie na jedno wychodzi. Wnoszę także na pierwsze piętro, dość wygodnie, bo rower dobrze wisi na ramieniu za siodełko. Ręce prawie wolne. Nie o to mi jednak chodziło, tylko o przesiadki rower-zbiorkom w sytuacji, kiedy roweru nie można rozłożyć. Perony bywają długie. Generalne daje się, ale nie jest to wygodne. Chyba, że złożony nadal daje się toczyć.

Taki Pedelec jest za to niezły w sytuacji park and ride. Pewnie w samochodzie można go podładować.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Cze 2012, 10:10:54 »
Zdziwiłem się, że ma dłuższą bazę niż mój składak. Nieźle. Ale ponad 20kg oznacza, że to nie narzędzie do jazdy z użyciem pociągów, metra etc. Trzeba jednak mieć samochód, ale to w końcu BMW. Niby się składa, ale nie wiadomo jak bardzo. Ciekawe, czy przebija 585mm x 565mm x 270mm?

Pamiętaj o jednej drobnej różnicy - to BMW to rower elektryczny, co oznacza że poza wszystkim tym, co ma Twój Brompton ma jeszcze silnik elektryczny i akumulatory. 20kg to naprawdę niezła masa jak na pedeleca.

Chyba, że złożony nadal daje się toczyć.

Podejrzewam, że się daje. Tak na oko, bo to prototyp i oczywiście nikt go nie widział w akcji. Ale widziałem podobnie składane konstrukcje (np Strida) i zwykle daje się je toczyć.
« Ostatnia zmiana: 21 Cze 2012, 10:12:56 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: BMW i Pedelec Concept
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Cze 2012, 13:44:47 »
Pamiętaj o jednej drobnej różnicy - to BMW to rower elektryczny, [...] 20kg to naprawdę niezła masa jak na pedeleca.
Pewnie tak. Elektryczne konwersje Bromptonów także istnieją. 45 funtów, to nawet w miarę podobnie do 20kg.
Chyba, że złożony nadal daje się toczyć.
Podejrzewam, że się daje. Tak na oko, bo to prototyp i oczywiście nikt go nie widział w akcji. Ale widziałem podobnie składane konstrukcje (np Strida) i zwykle daje się je toczyć.
Strida jak najbardziej daje się toczyć, choć zajmuje przy tym sporo miejsca, bo jest długa. Natomiast z bardziej tradycyjnymi składakami jak choćby Dahony, są problemy. Strida sama nie stoi, więc coś do niej podobnego, ale ważącego 20kg nawet przy toczeniu część ciężaru przenosi na użytkownika.

W sumie fajny gadżet, ale nadal gadżet.