Autor Wątek: Lusterko CatEye BM-500G  (Przeczytany 25251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Lusterko CatEye BM-500G
« dnia: 13 Cze 2012, 19:47:40 »
Hej
Zamierzam kupić lusterko CatEye konkretnie to(lewe): http://www.dobresklepyrowerowe.pl/akcesoria/lusterka/cateye/bm-500g/. Macie jakieś opinie odnośnie tego produktu? Czy w ogóle warto?

Z góry dzięki  ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2012, 19:48:59 wysłana przez Maślak »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Cze 2012, 19:53:44 »
Tak, jak najbardziej. Miałem mnostwo lusterek i to lusterko daje najwieksze pole obserwacji. W dodatku widoczność jest rzeczywista.

Tylko jak masz rogi to nie montuj lusterka według instrukcji czyli do kierownicy lecz do rogu.


Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Cze 2012, 19:57:56 »
Tylko jak masz rogi to nie montuj lusterka według instrukcji czyli do kierownicy lecz do rogu.

Rogi mam, ale doszedłem do wniosku, że w rowerze miejskim jakoś rzadko z nich korzystam. Więc demontaż rogów to nie problem. Swoją drogą, to chyba tego modelu nie da się zamontować gdzieś indziej niż do środka kierownicy.

Ale dzięki za opinię :)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2012, 19:59:09 wysłana przez Maślak »

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Cze 2012, 20:55:13 »
Da się. Może inna fotka to lepiej pokaże.



A oto fotka przedstawiająca jak się jeżdzi z lusterkiem zamontowanym na rogu a nie na kierownicy
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2012, 21:04:27 wysłana przez robertrobert1 »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Cze 2012, 23:15:39 »
z radością odpowiadam - zużyłem półtora takiego lusterka.
dlaczego nie dwa? o tym dalej.
Kierownicę mam prawie prostą, bez rogacizny. Idealna na takie lustro. Więc nabyłem lewe. Założyłem.
Uwagi - przegub kulkowy lusterka jest zbyt delikatny, łatwo go odłamać.
A więc, założyłem, używałem, pole widzenia bardzo dobre, widziałem i samochody i dzieciaki jadące za mną. Do czasu. Rower stał sobie spokojnie na nóżce... wiatr... i trach LEŻY. A lusterko (dokładnie jego część podstawy mocowana do kierownicy) połamane w drobiazgi. I 40 dychy do tyłu.
Co tam, zalety przeważyły - kupiłem drugie. Po kilku tygodniach przy poprawianiu lusterka ( a jako, że jest wyeksponowane, to robi się to często) stwierdziłem, że nadłamał się ten dynx z kulką na końcu.
będąc w decathlonie dostrzegłem podobny produkt bitwina - nieco większe zwierciadło i dwa przeguby - kupiłem (jakieś 1,5 roku temu) i.... prawie to samo co w pierwszym przypadku. Ale ten model jest lepszy. Z kawałka pręta plastikowego dorobiłem uszkodzony element, modyfikując przy okazji jeden z przegubów (ten obracany przód-tył na lewo/prawo) oraz mocowanie (na szybkozamykacz od sztycy i teraz żadna przewrotka mi nie straszna. A i dynx jest tu lepszy, bo metalowy. pole widzenia nieco większe niz cat eye, bo i powierzchnia i krzywizna większe (minimalnie)

P.S. oto link do niego:
http://www.decathlon.com.pl/PL/lusterko-3-3d-141021935/
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2012, 23:28:08 wysłana przez darek »

Offline Midziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Cze 2012, 02:16:02 »
Na temat w/w lusterka się nie wypowiem, ponieważ nie miałem z nim styczności,
za to mogę polecić Zefal Spin



właśnie nabyłem drugi egzemplarz z uwagi na uszkodzenie poprzedniego.
Połamanie jest dość trudne w przypadku tego modelu, ale jak pokazuje życie - nie niemożliwe :/

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Cze 2012, 08:59:14 »

Uwagi - przegub kulkowy lusterka jest zbyt delikatny, łatwo go odłamać.
... Rower stał sobie spokojnie na nóżce... wiatr... i trach LEŻY. A lusterko (dokładnie jego część podstawy mocowana do kierownicy) połamane w drobiazgi. I 40 dychy do tyłu.


To prawda. Ów przegub jest najsłabszym elementem ale tylko w przypadku wywrotki. Zresztą jak lusterko jest na rogu to i wywrotka nie jest straszna gdyż lusterko jest odsunięte od podłoża na długość rogu.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Cze 2012, 09:04:19 »
Ja używam
 

i sobie chwalę. Praktyczne i szybko ruchem głowy można zaobserwować każdy zakamarek za sobą :)

Ma mankament. Trzeba je podkleić kropelką bo rzepy są trochę liche :)
« Ostatnia zmiana: 14 Cze 2012, 09:05:30 wysłana przez chrupek »
Komu w drogę temu rower.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Cze 2012, 09:11:38 »
Tylko, że w tym rozwiązaniu widzę jeden zasadniczy mankament... trzeba jeździć w kasku.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Cze 2012, 09:13:16 »
Nie da się ukryć. Mi to nie przeszkadza;) Na upartego można do czapeczki albo opaski zamontować;))
Komu w drogę temu rower.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Cze 2012, 09:22:17 »
Tylko, że w tym rozwiązaniu widzę jeden zasadniczy mankament... trzeba jeździć w kasku.

Nie koniecznie. Jeden z Masowiczy montował podobne lustereczko do okularów, w których jeździł. Tylko to jego lusterko było własnej roboty.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Cze 2012, 09:44:26 »
Jest to rozwiązanie. Oczywiście okulary musiały by być na gumce. A co z szybką zmiana ostrości widzenia oka bo przy lusterku na kierownicy nie ma problemu a przy umieszczonym lusterku na odległość 20-25 cm od oka obserwuję 2-3 sekundowe dostrajanie się oka co w ruchu miejskim jest dla mnie niedopuszczalne.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Cze 2012, 09:48:21 »
Ja tam w ogóle nie jestem specjalnym fanem lusterek. Wolę się oglądać za siebie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Cze 2012, 09:58:40 »
Ja tam w ogóle nie jestem specjalnym fanem lusterek. Wolę się oglądać za siebie.

Też tak kiedyś myślałem i wolałem nawet jak miałem badziewne lusterko. Ale jak się jedzie kilkadziesiąt km po ruchliwej drodze to ciężko się oglądać co 2-3 sekundy aby sprawdzić czy gość zamierza mnie ominąć czy może jednak nie. Wspomniane usterko Cateya daje mi ten komfort, komfort posiadania trzeciego oka... Dzięki niemu mam pełne pole widzenia do przodu i pełno kontrolę nad tym co dzieje się z tyłu. Szczególnie jest to istotne na drodze z dziurami czy zajeżdżającym samochodem... Od razu wiem czy mogę bezpiecznie i szeroko omijać czy może jednak muszę się przytulać. Według mnie jazda bez lusterka to jak gra w rosyjską ruletkę.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze 2012, 10:00:23 wysłana przez robertrobert1 »

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Lusterko CatEye BM-500G
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Cze 2012, 11:49:12 »
Według mnie jazda bez lusterka to jak gra w rosyjską ruletkę.

Dla mnie nie aż tak, ale zdecydowanie wolę mieć lusterko niż go nie mieć. Kombinuję jeszcze, żeby było maksymalnie użyteczne, tzn. duże, w miarę wysoko i żeby nie zmieniało położenia. Jakby jeszcze miało wygodną regulację, to byłbym szczęśliwy. Mam typową kierownicę miejską, więc akurat BM-500G sobie nie wkręcę.