Autor Wątek: [Wydzielony] Jazda rowerami po chodnikach  (Przeczytany 3047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
[Wydzielony] Jazda rowerami po chodnikach
« dnia: 04 Cze 2012, 08:59:26 »
Cześć Rafale!

... i jeżdżenia po ulicy w czasie masy, nie chodniku :-)

I nie tylko w czasie Masy ale także na co dzień pod warunkiem, że posiadasz kartę kartę rowerową. A swoją drogą to jest temat na osobną dyskusję...
1. Dzieci do lat 10 mogą poruszać się w ruchu drogowym tylko pod opieką osób pełnoletnich
2. Osoby pełnoletnie mogą uczestniczyć   w ruchu drogowym bez żadnych ograniczeń.
3. Osoby w wieku 10-18 lat mogą uczestniczyć w ruchu drogowym pod warunkiem, że posiadają kartę rowerową. A co jeśli tej karty nie mają... Po chodniku już nie mogą jeżdzić a na jezdnie także nie mogą wyjechać... :( :(

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: [Wydzielony] Jazda rowerami po chodnikach
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Cze 2012, 12:55:28 »
I nie tylko w czasie Masy ale także na co dzień pod warunkiem, że posiadasz kartę kartę rowerową. A swoją drogą to jest temat na osobną dyskusję...
1. Dzieci do lat 10 mogą poruszać się w ruchu drogowym tylko pod opieką osób pełnoletnich
2. Osoby pełnoletnie mogą uczestniczyć   w ruchu drogowym bez żadnych ograniczeń.
3. Osoby w wieku 10-18 lat mogą uczestniczyć w ruchu drogowym pod warunkiem, że posiadają kartę rowerową. A co jeśli tej karty nie mają... Po chodniku już nie mogą jeżdzić a na jezdnie także nie mogą wyjechać... :( :(

No właśnie - to jest temat na osobną dyskusję. (Tu prośba do moderatora, żeby to gdzieś wydzielić - chyba najlepiej do Porad).
Moja pociecha kończy lat 9, czyli za rok będę mial problem. Młody zna przepisy, jeździ bezpiecznie i szybko.
Na razie wg PORD jest pieszym, czyli:
- musi korzystać z chodników (taki pocisk 25 km/h jest bardzo bezpieczną wersją pieszego)
- jak nie ma chodnika to z ulicy... po lewej stronie   :-X Nie wiem, czy ja to dobrze interpretuję?
Pytanie do Was, szukałem, ale nie znalazłem jednoznacznej informacji - czy pod moja opieką w ogóle wolno mu jeździć DDR i/lub jezdnią?

Jak skończy 10 lat, to musi zrobić kartę rowerową, żeby wolno mu było jeździć. Tylko, że jak ja jestem w pobliżu, to nie widzę problemu, żeby korzystał z DDR czy z jezdni. A jak mnie nie ma? Jak np sam do szkoły pojedzie? Tutaj jedyną opcją dla 10 latka w przypadku braku DDR jest chodnik, z poszanowaniem praw pieszych oczywiście.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Jazda rowerami po chodnikach
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Cze 2012, 13:12:06 »
Pytanie do Was, szukałem, ale nie znalazłem jednoznacznej informacji - czy pod moja opieką w ogóle wolno mu jeździć DDR i/lub jezdnią?

Jak najbardziej tak gdyż nie widzę innego sposobu poruszania się z miasta do miasta



Przecież wyjeżdżając z miasta do miasta nie będę wsiadał do autobusu, kolei czy samochodu...

Offline Venusek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Wydzielony] Jazda rowerami po chodnikach
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Cze 2012, 16:28:02 »
Cześć Rafale!

... i jeżdżenia po ulicy w czasie masy, nie chodniku :-)

I nie tylko w czasie Masy ale także na co dzień pod warunkiem, że posiadasz kartę kartę rowerową. A swoją drogą to jest temat na osobną dyskusję...

Mam kartę rowerową  ;) Jak jeżdżę to zazwyczaj DDR , a jak nie to ulicą chyba że jeżdżę gdzie nie ma DDR i ulicy to jeżdżę chodznikiem , ale uważam :).