Autor Wątek: Ambasada Niderlandów - 25 maja 2012 - Dzień Rowerzystów - warsztaty  (Przeczytany 2992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czajnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czemu nikt jeszcze nie napisał, Ambasada Niderlandów organizuje wraz z http://www.dutchcycling.nl/ najlepsze na świecie warsztaty połączone z pracą organiczną. Zapisy już zamknięte ale na pewno materiały będą dostępne w sieci. Zaproszeni są wszyscy koordynatorzy rowerowi z Urzędu m.st. Warszawy, jednostki miejskie najbardziej ignorujące nasze sprawy rowerowe więc jest dokonała okazja by wiedza wlała się szerokim pasem do głów a potem byście wszyscy rozliczali ich z tego:
http://poland-pl.nlembassy.org/news/2012/05/orange-days-w-warszawie.html

Czym są światowej sławi eksperci niech odda ta maksyma z ich strony:
We facilitate cycling worldwide as the most modern, efficient and sustainable means
of transportation by sharing our expertise and technology as the world?s number one
cycling country.

W roku 2010 jak byliśmy na szkoleniu w ramach sieci Miasta dla rowerów w Holandii mieliśmy okazję ich poznać, klasa sama w sobie.

A donieść chcę tylko o tradycyjnym problemie - przed ambasadą i na jej terenie nie ma stojaków rowerowych!
W marcu jeszcze byłem u Pani Doroty van den Bercken - organizatora, by omówić różne kwestie właśnie organizacyjne. Dowiedziałem się, że prawdopodobnie ambasada chciała zamówić i wdrożyła (niestety) zakup wyrwikółek! Dlatego zanim ciągle i nieustanni będziemy się śmiać czy  krytykować naszych urzędników - uczulam że nawet eksperci z Niderlandów mają z tym problem >:(

W rozmowie z udało mi się naświetlić ten problem oraz by wstrzymano ew. zakup i zainstalowano takie jakie Sekcja Transportu Rowerowego promuje od lat, dałem namiar na koordynatora ze śródmieścia by sprawę wyprostował. Jak będzie - zobaczymy!
Wtedy nadredaktor Rafał niech weźmie to na ostrze :-\

pozdrawiam

Czajnik
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2012, 10:02:47 wysłana przez Czajnik »
w masie od maja 2003 roku, wytrwałość, konsekwencja, praca organiczna zawsze w cenie a choć efekty po latach - warto.