Autor Wątek: Jakie stosujecie lampki?  (Przeczytany 41203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2012, 19:42:39 »
po ponad roku guma pękła, trzeba było wymienić na gumki recepturki.

Zawsze pozostaje jeszcze gumka do majtek. Wożę przeważnie parę metrów ze sobą na wszelki wypadek  :)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Cze 2012, 21:28:13 »
TYŁ
Przed kilkoma laty odkryłem MacTronic WALLe BPM-2SL. Od tej pory niczego innego nie kupuję. Wszystkie rowery stopniowo wyposażam w tę lampkę.


« Ostatnia zmiana: 02 Cze 2012, 09:13:55 wysłana przez robertrobert1 »

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Cze 2012, 22:36:06 »
Szkoda że nie da się za rowerem z taką lampką normalnie jechać. (bez takiej miny po pewnym czasie  >:())

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Cze 2012, 00:01:29 »
No właśnie, to jest porażka producenta.
Tą można jedynie stosować jak jedzie się samemu albo na końcu grupy.
Rowerzyści, którzy chcą stosować taką lampkę powinni mieć drugą słabszą.
Na przykład taką:
TL-LD170-R

Ja ją stosuję i jestem zadowolony. Widać mnie z daleka a nie denerwuje ona innych rowerzystów.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Cze 2012, 00:46:44 »
Szkoda że nie da się za rowerem z taką lampką normalnie jechać. (bez takiej miny po pewnym czasie  >:())
Ona jest dość kierunkowa. Wystarczy nieco opuścić i nie jest taka straszna. Mi nikt nie zwracał na nią uwagi, nawet na masie, gdzie było gęsto i mogła razić.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Cze 2012, 00:56:18 »
Miałeś fart. Ona jest bardzo denerwująca. Olafowi zwróciłem uwagę, że albo ją wyłączy albo jedzie z tyłu. :)
Mnie ta lampka drażni (a w zasadzie tryb, w którym jest używana oczojebna dioda).

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Cze 2012, 01:15:18 »
Miałeś fart. Ona jest bardzo denerwująca. Olafowi zwróciłem uwagę, że albo ją wyłączy albo jedzie z tyłu. :)
Mnie ta lampka drażni (a w zasadzie tryb, w którym jest używana oczojebna dioda).

Mam takie same odczucia. Zamiast pakować kilka dych w tył wolę zainwestować w dobre przednie światło. Z tyłu mam lampkę za kilka zł i widać mnie z dużej odległości, zawsze jeżdżę na trybie migającym (sprawdzone z samochodu).

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Cze 2012, 01:18:58 »
STOP.

Wolę wydać więcej kasy na Tył (nawet na dwie róże lampki), niż na przód.
Ale ja nie jeżdżę nocą, więc może dlatego. Z przodu widzę... więc wolę zainwestować w tył, żeby mnie widzieli i tutaj polecam MACTRONIC. Wkurza rowerzystów ale zapewnia bezpieczeństwo przed samochodami i autobusami.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Cze 2012, 09:09:05 »
Szkoda że nie da się za rowerem z taką lampką normalnie jechać. (bez takiej miny po pewnym czasie  >:())

A po co masz jechać za lampką... Jak cię oślepia to przyspieszasz, wyprzedzasz i po problemie. A lampka jest na tyle uniwersalna, że daje jednocześnie bardzo dobrą widzialność z daleka i szerokie światło z bliska. Jest to jedyna lampka, przy której widzę wyrażne omijanie przez samochody.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Cze 2012, 09:11:14 »
No właśnie, to jest porażka producenta.
Tą można jedynie stosować jak jedzie się samemu albo na końcu grupy.
Rowerzyści, którzy chcą stosować taką lampkę powinni mieć drugą słabszą.
Ja ją stosuję i jestem zadowolony. Widać mnie z daleka a nie denerwuje ona innych rowerzystów.

Ja także ją stosowałem ale mi ona przypomina świecenie robaczka. Dobra do jazdy po parku a nie na drogi z samochodami.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Cze 2012, 09:12:54 »
Miałeś fart. Ona jest bardzo denerwująca. Olafowi zwróciłem uwagę, że albo ją wyłączy albo jedzie z tyłu. :)
Mnie ta lampka drażni (a w zasadzie tryb, w którym jest używana oczojebna dioda).

Każda lampka ma kilka trybów świecenia, w tym tryb świecenia ciągłego. Czy ciężko przełączyć w ten tryb...

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Cze 2012, 09:38:19 »
Ja bym chciał zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt bardzo mocnej lampy (przedniej też, ale przede wszystkim tylnej). Bardzo mocne światło w połączeniu z jakimś interesującym trybem migania powoduje (u mnie, ale też u kilku osób, które o to pytałem), że wzrok kierowcy wyprzedzającego rower koncentruje się właśnie na tym światełku i może oderwać uwagę od drogi i innych rzeczy. Lampka po prostu za bardzo przyciąga uwagę. Po pierwszym etapie (zauważenie z daleka) następuje drugi - wgapianie się w mocno błyskające światło, które może być mimowolne.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Cze 2012, 09:59:33 »
Każda lampka ma kilka trybów świecenia, w tym tryb świecenia ciągłego. Czy ciężko przełączyć w ten tryb...
Ta lampka ma trzy: ciągły, miganie wszystkim i miganie na przemian. Najmniej oczojebna jest w ostatnim, ale w każdym trybie jest bardzo mocna. Pomysł z drugą słabszą jest całkiem niezły. Jazda po ciemku za czymś takim faktycznie jest męcząca, nawet jak nie miga. Na ruchliwą ulicę jednak bardzo przydaje się.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Cze 2012, 13:00:19 »
Ja bym chciał zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt bardzo mocnej lampy (przedniej też, ale przede wszystkim tylnej). Bardzo mocne światło w połączeniu z jakimś interesującym trybem migania powoduje (u mnie, ale też u kilku osób, które o to pytałem), że wzrok kierowcy wyprzedzającego rower koncentruje się właśnie na tym światełku i może oderwać uwagę od drogi i innych rzeczy. Lampka po prostu za bardzo przyciąga uwagę. Po pierwszym etapie (zauważenie z daleka) następuje drugi - wgapianie się w mocno błyskające światło, które może być mimowolne.

Znam ten przypadek z autopsji. Podobny efekt występuje jak ktoś jedzie we mgle z włączoną silną tylną lampą przeciwmgielną. Wiele razy za takim gościem jechałem ale w niego nie wjechałem. Myślę, że podobny efekt występuje przy tej rowerowej lampce. Od 4 lat ją mam i jeszcze za sobą nie słyszałem ostrego hamowania.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Cze 2012, 21:11:55 »
Chodziło mi też o to, że wpatrujący się w bardzo silną lampę rowerzysty kierowca pewnie w niego nie wjedzie, ale może pominąć inne rzeczy na drodze. Ale oczywiście nie dramatyzuję, nie słyszałem o przypadku, żeby skupiony na czerwonym stroboskopie kierowca zrobił sobie czy komuś innemu krzywdę.