Autor Wątek: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00  (Przeczytany 30776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawskie Święto Cykliczne

Warszawska Masa Krytyczna, sieć Miasta dla Rowerów oraz portal Polska na Rowery zapraszają na pierwsze warszawskie Święto Cykliczne. Święto Cykliczne to społeczna inicjatywa, której głównym celem jest promocja roweru jako najlepszego środka transportu w mieście. Idea nawiązuje do corocznych przejazdów rowerowych, jakie w latach dziewięćdziesiątych były organizowane w różnych miastach Polski, ale przejazd nie jest jedynym wydarzeniem w ramach Święta. Z tej okazji w Warszawie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń.


Warszawski Wielki Przejazd Rowerowy - Idea nawiązuje do podobnych przejazdów, które odbywały się np w Gdańsku i odbędą się ponownie w 2012 roku w kilkunastu miastach w Polsce jednocześnie. Chcemy by Warszawa była wisienką na tym torcie - zalezy nam byśmy mieli największy peleton i najlepszy przejazd.  Startujemy spod Kolumny Zygmunta, kończymy na parkingu za urzędem dzielnicy Ursynów, gdzie odbędą się pokazy cięcia zabezpieczeń, konkursy i inne atrakcje dla uczestników.

Start: 3 czerwca, godzina 12:00, plac Zamkowy

Trasa przejazdu: Miodowa, Kapucyńska, Solidarności, Plac Bankowy, Andersa, Mickiewicza, plac Inwalidów, Mickiewicza, plac Wilsona, Krasińskiego, Popiełuszki, Jana Pawła II, Rondo AK Radosław, Okopowa, Solidarności, Jana Pawła II, rondo ONZ, Jana Pawła II, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Wilanowska, Rolna, Komisji Edukacji Narodowej, Ciszewskiego, Rosoła, Indiry Ghandi, Komisji Edukacji Narodowej, parking przy urzędzie dzielnicy Ursynów (al. KEN 61).
Dystans: ok 22 km



M
apka interaktywna: LINK

Pozostałe imprezy i wydarzenia:
- 18 maja - przejazd rowerowy między Królikarnią oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, gdzie otwarte zostaną dwie wystawy rzeźby: o 18:00 "Skontrum - Ewolucje" w Królikarni, a o 19:00 "Figury z Nowego Świata" w CSW,
- 26 maja - inauguracja "Audioroweru" - rowerowego szlaku turystycznego po niezwykłych miejscach Targówka; w każdym z miejsc dzwoniąc pod podany numer telefonu będzie można posłuchać informacji związanych z danym miejscem,
- 26 maja, godzina 17:00, al. KEN 61 - Alleycat,
- 26 maja/27 maja, północ, pl. Zamkowy - Nocna Masa Krytyczna,
- 27 maja od 14:00 na Targówku Fabrycznym - piknik rowerowy i pokaz filmów,
- 2 czerwca, 15:00, al. KEN 61 - Rowerowa Gra Miejska,
- 1 - 3 czerwca - Rowerowa Nauka Jazdy po Mieście,
- 3 czerwca, knajpa "Roskosz" przy KEN/Symfonii - giełda rowerowa,

Więcej informacji
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2012, 06:58:29 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
I nieco informacji w ogólnopolskim kontekście Święta Cyklicznego 2012 w Warszawie:

Cytat: Marcin Hyła - Miasta dla Rowerów
W weekend 1-3 czerwca świętujemy rower. Chcemy pokazać się na ulicach miast, zadzwonić dzwonkami i przypomnieć wszystkim, że rower to siedmiomilowe buty, które istnieją naprawdę. Niemal każdy może wsiąść na rower i poruszać się cztery razy szybciej niż na piechotę odnajdując radość życia.

Święto Cykliczne to także dzwonek dla polityków. Przyjęta przez Sejm 1 kwietnia 2011 roku nowela ustawy Prawo o Ruchu Drogowym zniosła liczne absurdy i utrudnienia dla rowerzystów, ale czekamy na rozporządzenia! Znaki drogowe nadal dotyczą "rowerów jednośladowych" które zniknęły z ustawy; pasy ruchu dla rowerów są jednokierunkowe a tymczasem rozporządzenia mówią wciąż o dwukierunkowych, nadal też nie wiadomo jak mają wygladać i być stosowane tzw. śluzy dla rowerów! Błędów w rozporządzeniach jest znacznie więcej, tymczasem polskie miasta i polskie ulice wymagają zmian.

Domagamy się szybkiej nowelizacji:
- rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. nr 170 poz. 1393 z 2002 roku)
- rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków i stosowania na drogach (Dz. U. nr 220 poz. 2181 z 2003 roku)
- rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. nr 43 poz. 430 z 1999 roku).

A poza tym zapraszamy do wspaniałej zabawy. Jedźcie z nami rowerami, w weekend 1-3 czerwca i każdy pozostały dzień roku!

Za: http://swietocykliczne.pl/2012/dla-mediow
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2012, 07:02:03 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com

Pozostałe imprezy i wydarzenia:
- 26 maja - inauguracja "Audioroweru" - rowerowego szlaku turystycznego po niezwykłych miejscach Targówka; w każdym z miejsc dzwoniąc pod podany numer telefonu będzie można posłuchać informacji związanych z danym miejscem,
- 26 maja/27 maja, północ, pl. Zamkowy - Nocna Masa Krytyczna,
- 27 maja od 14:00 na Targówku Fabrycznym - piknik rowerowy i pokaz filmów,

http://puszka.waw.pl/odzyskaj_targowek_fabryczny-tekst-pl-249.html
http://www.odzyskiwaniemiasta.pl/audiorower


- 3 czerwca, knajpa "Roskosz" przy KEN/Symfonii - giełda rowerowa,

Ze strony http://www.caferoskosz.pl/index.php

Cytuj
Na terenie giełdy będzie znajdował się punkt informacyjny Warszawskiej Masy Krytycznej, gdzie będziesz mógł się dowiedzieć, co zrobić, aby poprawić stan infrastruktury rowerowej w stolicy, a także jak skutecznie dotrzeć ze swoją prośbą do urzędników. Dodatkowo będziesz mógł się nauczyć, jak dbać o swój rower oraz skorzystać z podstawowej pomocy serwisowej! W tym dniu Rowery Embassy przedstawią wiosenną kolekcję Beach Cruiserów, które są wiernymi replikami amerykańskich rowerów z lat 30-tych. Będziesz mógł także kupić designerskie dodatki do rowerów: pokrowce, torebki, zapięcia czy dzwonki. Znajdziesz także u nas retro rowery Propagandy Rowerowej oraz wszelkiego typu jednoślady od JR Concept. Zgłoszenia od wystawców przyjmujemy pod adresem: ursynow@caferoskosz.pl Zapraszamy! 3 CZERWCA 2012 (NIEDZIELA) g. 10-16 Wstęp wolny! II URSYNOWSKA GIEŁDA ROWEROWA PLAC PRZED CAFE ROSKOSZ UL. WIOLINOWA 2A METRO URSYNÓW ZJAZD BEZPOŚREDNIO ZE ŚCIEŻKI ROWEROWEJ Partnerzy: Warszawska Masa Krytyczna, Propaganda Rowerowa, Rowery Embassy, JR Concept.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2012, 17:08:58 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Informacja jest dość późno, ale lepiej niż wcale.

Udało mi się załatwić kasę na zabezpieczenia. Dlatego na mecie ŚC urządzimy pokaz cięcia różnych typów zabezpieczeń - od linek za 9zł przez drogie i grube linki, łańcuchy (cienki i gruby) aż po dwa U-locki -tani za 20zł i drogi Kryptonite Evolution za ponad 200zł. Do cięcia posłużą typowe nożyce to stalowych prętów i linek jakie można dostać w markecie budowlanym, małe kombinereczki ręczne (to raczej da radę tylko linkom) i brzeszczoty.
Sam jestem ciekaw co wyjdzie z tych testów, zwłaszcza że chcę by to wybrani z tłumu uczestnicy (drobna kobieta i jakiś silniejszy facet) cięli zabezpieczenia, a nie ja.
Jak ktoś ma kamerę lub aparat do bardzo proszę by nakręcił tą atrakcję. Szalenie zależy mi na tym, by powstał filmik i mnóstwo zdjęć pokazujących ile są warte różne zabezpieczenia i czym warto przypinać rower.


Na mecie będzie też konkurs, w którym do wygrania będzie m.in zajebisty wiklinowy koszyk, który dostaliśmy od Bike-Belle.


Także warto w niedzielę o 12:00 przyjechać na Zamkowy i być z nami aż do końca:D Zwłaszcza, że cięcie zabezpieczeń będzie robione w WAW po raz pierwszy (i możliwe, że ostatni, bo koszt tej zabawy to blisko 700zł, które udało mi się zdobyć w ostatniej chwili).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
700zł, które udało mi się zdobyć w ostatniej chwili).

Myślę, że firma kandydująca to zwycięstwa w tym cięciu zapłaciłaby o wiele więcej za taką masową i ponadczasową reklamę. Mam jednak dziwne wrażenie, że te 700zł nie pochodzi od niej... :(
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Jak znajdę jeszcze tanie zabezpieczenie za góra 20zł to przywiozę.

Rano1

  • Gość
Jak ktoś ma kamerę lub aparat do bardzo proszę by nakręcił tą atrakcję.
Tylko potrzebne miejscówki dla fotoreporterów, w przypadku sporej frekwencji  :)

Prognozy pogody na jutro są takie, że ma ponoć padać tylko na Pomorzu. Miejmy więc nadzieję, że dzisiejsza Paskuda opuści Warszawę.

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Wezmę swój aparacik cyfrowy może coś z tego wyjdzie ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Pogoda ma być taka:



Nie będzie źle ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Myślę, że firma kandydująca to zwycięstwa w tym cięciu zapłaciłaby o wiele więcej za taką masową i ponadczasową reklamę. Mam jednak dziwne wrażenie, że te 700zł nie pochodzi od niej... :(

Niestety nie pochodzi z kasy niczyjej, a z umowy-zlecenia które prywatnie zrobiłem jakiś czas temu, dzięki czemu było mnie na to stać. Pokaz cięcia zabezpieczeń był jednym z moich, teraz już spełnionych marzeń.

Najważniejsze, że nie trzeba było tego brać z kasy masowej.


Jak ktoś ma kamerę lub aparat do bardzo proszę by nakręcił tą atrakcję.
Tylko potrzebne miejscówki dla fotoreporterów, w przypadku sporej frekwencji  :)

Miejsce będzie. Teraz to ja się w ogóle najbardziej boję, że full roboty odwalone, a przyjedzie mało ludzi i będzie wstyd. Także mobilizacja - każdy dzwoni i zaprasza znajomych. Musi być nas dużo, by wstydu nie było przed Szczecinem, który miał 1700.


Prognozy pogody na jutro są takie, że ma ponoć padać tylko na Pomorzu. Miejmy więc nadzieję, że dzisiejsza Paskuda opuści Warszawę.

I tak ma być, tak było zamówione. Gdańsk mnie wkurzył, niech tam leje ;) A u nas idealnie, 12-17 będzie bezdeszczowo i sympatycznie, by wszystko się udało w 100%. Potem choćby potop :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Cze 2012, 00:27:39 »
Trzeba było jeszcze zaprosić fachowców od tej mokrej roboty  ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Cze 2012, 08:17:28 »
Trzeba było jeszcze zaprosić fachowców od tej mokrej roboty  ;)

Naprawdę spodoba Ci się dzisiejszy pokaz cięcia zabezpieczeń.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Cze 2012, 09:18:22 »
Mam nadzieję że nasz pokaz nie okaże się taką wpadką jak to, Czy twój rower jest bezpieczny? Kradzież roweru - prezentacja bo wyjdzie na to że te zapięcia za dychę są ok...

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Cze 2012, 17:02:02 »
Trzeba było jeszcze zaprosić fachowców od tej mokrej roboty  ;)

Naprawdę spodoba Ci się dzisiejszy pokaz cięcia zabezpieczeń.

Zastanawiam się czy w przypadku użycia szlifierki ostatnie zapięcie by się poddało :-)
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Cze 2012, 17:09:35 »
Oczywiście że by się poddało :P Raffi może coś o tym powiedzieć ;)
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P