Autor Wątek: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka  (Przeczytany 10688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Witam,
planujemy wyjazd o parametrach jak w tytule. Więcej szczegółów, które na razie się wyklarowały, to:
- termin - pierwsze 2 tygodnie sierpnia (to już niestety nie do ruszenia, żona musiała zaklepać termin urlopu)
- chcemy dojechać pociągiem do Sierpca i dopiero dalej ruszyć na kołach
- noclegi pod namiotem lub w agroturystyce
- dystans dzienny pod córkę, myślę że w granicach 70 km
- po drodze oczywiście zwiedzać wszystko co się da, wieczorem piwko pewnie będzie dobrze smakować.

Dodam, że to będzie nasz debiut w dziedzinie takich długoterminowych wyjazdów. No i ciekawy jestem, czy ktoś ma kompatybilne  ;) zamiary wakacyjne, coby utworzyć grupę.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Mar 2012, 10:35:24 »
A jak się porusza córka?


Jakimi drogami będziecie jeździć?
AdrianSocho

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Mar 2012, 10:45:56 »
Córka jeździ na rowerze 20" (koła), jak dotąd dość spokojnie przejeżdża 50 km. Jeździmy już od dość dawna różnymi bocznymi drogami i takimi też planujemy się poruszać podczas wyjazdu.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lip 2012, 23:11:50 »
Wyruszamy pojutrze wcześnie rano, dziś odbyło się próbne pakowanie. Trasa została nieco zredukowana i zmodyfikowana, apetyty bagażowe jeszcze bardziej.
 Trzymajcie kciuki :-)

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lip 2012, 23:48:47 »
Są wolne miejsca... kiedy dokładnie jedziecie i o której może nie na całe 2 tygodnie ale na sam przejazzd z 3-4 noclegami bym się pisał.... jak coś 21 lat (do noszenia drewna :). Ewentualnie pisać na prv info co i jak i proszę o ostawienie numeru kontaktowego.
Podzdrawiam
Dominik
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lip 2012, 08:08:07 »
Przyznam, że jestem zaskoczony propozycją, pisałem z nadzieją, że odezwie się jakaś rodzina (albo chociaż rodzic  :) ) z dzieckiem, bo wyjazd - zarówno jeśli chodzi o tempo jazdy jak i wstępnie wybrane atrakcje po drodze - jest zaplanowany na miarę ambitnej i całkiem wysportowanej, ale jednak 7-latki :).

Offline ka_sroczka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lip 2012, 11:11:41 »
Pomysł fajny, też jedziemy z dziećmi - w przyczepce, - zamijednak w innym terminie i regionie. Może w przyszłym roku się zgramy :)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Sie 2012, 20:44:37 »
Coś niesamowitego! Niedaleko za Brodnicą (w której moje panie z powodu niedyspozycji córci na krótko przesiadły się na pociąg) dogonił mnie koleś. Po kilku zdaniach rozpoznaliśmy się - to był Libr! Od 3 w nocy jechał z Warszawy, był po ok. 180 km (z pełnym bagażem) i planował nocleg za Grudziądzem, aby dalej ruszyć na Łebę. My zatrzymaliśmy się w Rudniku pod Grudziądzem, jestem po 85 km z przyczepą. Świat jest mały :)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sie 2012, 16:00:21 »
Wielki SZacun Koledzy    :)     .
Kiedyś też spróbuję takiego przejazdu
Na razie, to nawet nie starcza mi czasu na normalne przejazdy i na nawet jakieś pojedyncze krótkie treningi terenowe     :(     .

Pozdrawiam.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sie 2012, 16:43:37 »
Super :)
Często wracam pamięcią do moich rajdów rowerowych za czasów studenckich... dziś mogę sobie pozwolić jedynie na tygodniowy urlop - taka specyfika mojej pracy... Rok 2000 - jechaliśmy spod Poznania do Ustki, 720 km w 2,5 tygodnia (trochę krążyliśmy po drodze, zwiedzając co ciekawsze miejsca). Noclegi z reguły na plebaniach i w szkołach - nie wydaliśmy na nie ani grosza :) To były czasy! :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sie 2012, 16:53:09 »
Noclegi z reguły na plebaniach i w szkołach - nie wydaliśmy na nie ani grosza :)

Makenzen
I To jest bardzo słuszna koncepcja    :)     .
Nic tylko kręcić. I tak dzień w dzień    :)     .

Offline ka_sroczka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sie 2012, 22:02:40 »
No właśnie... nam też się zatęskniło do "starych czasów" - wyprawa z namiotem, spanie u życzliwych ludzi, nieraz nawet pod dachem :) Chcieliśmy pokazać to dzieciom, chyba jednak w tym roku nie wyjdzie... Zrezygnowaliśmy bądź co bądź z Niemiec - tam pewnie musielibyśmy wykupić noclegi na kampingach.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sie 2012, 22:27:29 »
No właśnie... nam też się zatęskniło do "starych czasów" - wyprawa z namiotem, spanie u życzliwych ludzi, nieraz nawet pod dachem :) Chcieliśmy pokazać to dzieciom, chyba jednak w tym roku nie wyjdzie... Zrezygnowaliśmy bądź co bądź z Niemiec - tam pewnie musielibyśmy wykupić noclegi na kampingach.

Za to na Ukrainie takie klimaty jeszcze istnieją.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sie 2012, 10:21:17 »
Ahoj Wit :)

1 dzień - Z Łomianek wyjechałem o 3:00(wariant dojechać do Grudziądza do 20:00 minimum)Trasa biegła przez Nowy Dwór, Płońsk(postój ok 20 minut), Rypin, Sierpc(postój ok 25 minut),Rypin(postój czas ok 25minut), Brodnica, Jabłonno Pomorskie(postój ok 1h kąpiel w pobliskim jeziorze i mała pogawędka z rodziną na ich posiadłości i wiadro zimne wody ze studni). Między Jabłonno Pomorskim a Grudziądzem spotkałem  Wita świaaaaat jest małyyyy.  Jednak pedałowanie w towarzystwie jest bardziej przyjemne.
Niestety w Grudziądzu straciłem masę czasu miasto bardzo Mnie urzekło i momentalnie Mnie noc spotkała.  Znalazłem nocleg z prysznicem plus pokój na rower pod kluczem za 40zł plus herbata z cytryną tv.

2 dzień - Z Grudziądza do Kościerzyny męczarnia lekki watr plus deszcz nie pozwolił jechać i trzeba było czekać, deszcz nie przestawał więc obóz rozbiłem na dziko w lesie zaraz za Kościerzyną w pobliskiej wiosce przy drodze 214 przy j.Gałężne.

3 dzień - Prosto do Łeby przez Lębork w Łebie byłem na obiedzie ok godziny 14 30. Resteuracja Pod Strzechą gdzie Dwie siostry i brat postawiły mi duuuuuży ciepły obiad. Nocleg za 7 dni w Łebie wyniósł równo 100 zł na Kempingu gdzie warunki były świeeetne.

Od drugiego dnia pedałowania przestałem patrzeć na zegarek zwiedzałem co popadanie dużo by pisać, ale nie chce większego śmietnika u Wit-a robić.

Wróciłem PKP z Łeby do Warszawy Metro Marymont koszt 84zł wraz z rowerem zero problemu z przewiezieniem czas powrotu wyjazd 22:00 - 5:50.

Jestem cały i zdrowy na drogach bezpiecznie chodź czasem małe buractwo. Wszelkie inne konkretniejsze info z przejazdu proszę kierować na prw.

Pozdrawiam Wit.

Dominik
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sie 2012, 21:39:15 »
Libr, gratuluję fajnej trasy. My ostatecznie osiedliśmy w wiosce niedaleko Kartuz na agrokwaterze. Po kilku nocach na kampingach (najdelikatniej rzecz ujmując - bardzo głośno, przestrzegam, to nie są miejsca dla dzieci), objeżdżamy Kaszuby. Jest genialnie, świetne trasy, szkoda, że jutro trzeba wracać.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Sie 2012, 10:27:45 »
Po kilku nocach na kampingach (najdelikatniej rzecz ujmując - bardzo głośno, przestrzegam, to nie są miejsca dla dzieci),

To jest typowo Polska specyfika, o której przekonałem się już ponad 14 lat temu i jak do tej pory ani trochę się nie poprawia. Dlatego jak ognia unikam polskich campingów nocując głównie na dziko bez względu na to czy jestem sam czy razem z rodziną. Polska pod tym względem ma wspaniałe warunki do takiego obozowania. Przy tym należy pamiętać podczas wybierania noclegu na dziko o tym aby na owe miejsce nie mógł dojechać samochód bo wcześniej czy póżniej ale zawsze będziemy mieli w nocy nieproszonego gościa w postaci rozwydrzonej miejscowej młodzieży, parki niekoniecznie zakochanych czy porannych robót leśnych czy rolnych.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Sie 2012, 16:47:44 »
Po kilku nocach na kampingach (najdelikatniej rzecz ujmując - bardzo głośno, przestrzegam, to nie są miejsca dla dzieci),

To jest typowo Polska specyfika, o której przekonałem się już ponad 14 lat temu i jak do tej pory ani trochę się nie poprawia. Dlatego jak ognia unikam polskich campingów nocując głównie na dziko

Z kempingami to generalnie bardzo wiele zależy gdzie nocujesz. Są kempingi ciche, bez łubu-dubu i nachlanej młodzieży, a są i takie, gdzie jest syf i hałas do 4 rano. Trzeba rozsądnie wybierać.

Często już wjeżdżając na kemping widać, czy pole jest spokojne czy nie. Jak stoją niemieckie campery, to pole na bank jest ciche - Niemcy by najpierw zamarudzili obsługę na śmierć, a potem zwiali, gdyby nie było cicho w nocy i gdyby standard był zły. Jak camperów nie ma, a są za to ospoilerowane daewoo i full młodzieży, to należy wiać czym prędzej. Warto unikać pól najtańszych i środków turystycznych miejscowości (np. Giżycko, Stegna, Hel).

Inna sprawa, że w takiej np Stegnie czy na Helu, to se pole możesz wybierać dowolne, a jak dyskoteka we wsi się rozkręci się na pełny regulator to wszystkie pola i kwatery w okolicy 5km słuchają - czy im się podoba, czy nie. Dlatego "modnych" miejscowości po prostu się unika. Na rowerze, gdy można zawsze dotrzaskać kolejne 10km, to nie jest specjalny problem, by odjechać do sąsiedniej wioski, która jest mniej modna, a przy okazji tańsza.


Przy tym należy pamiętać podczas wybierania noclegu na dziko o tym aby na owe miejsce nie mógł dojechać samochód bo wcześniej czy póżniej ale zawsze będziemy mieli w nocy nieproszonego gościa w postaci rozwydrzonej miejscowej młodzieży, parki niekoniecznie zakochanych czy porannych robót leśnych czy rolnych.

Generalna zasada brzmi - niech Cię nie widzą z drogi, z zabudowań i z uczęszczanych miejsc. Przydaje się namiot w kolorze ciemnej zieleni lub granatu. No i trzeba się nastawić na to, że kładziemy się o zmroku, a wstajemy na tyle niedługo po świcie, by ludzie nie zaczęli łazić.

Nad morzem idealna do spania jest plaża. jak jest pogodnie, można nawet nie rozbijać namiotu i kimnąć pod gwiazdami. Tylko trzeba się nastawić na suszenie śpiwora i to nawet przy idealnej pogodzie - rosa swoje robi. No i śpiwór też musi być porządny do takiej zabawy, bo bez namiotu jest o wiele chłodniej ;)

Nie wiem, czy potwierdzisz Robert, ale mnie też się nieźle sypiało na cmentarzach. Są idealne, bo nikt się tam nocą nie pałęta, są też osłonięte murami od zabudowań i wścibskich oczu. Te wiejskie, o ile nie są przy samym kościele, nie mają też stróży i nie są zamykane, więc zwykle można na nie wejść przez całą dobę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Sie 2012, 19:21:55 »
Z tymi camperami czy przyczepami campingowymi to nie do końca sztywna reguła, bo z tego, co zauważyliśmy, Niemcy i Holendrzy lubią się przemieszczać, więc niekoniecznie spędzają na jednym campingu więcej niż 1 noc.
Wracamy teraz pociągiem, jadą ludzie, którzy robili trasę po Pomorzu - mówią, że nie mieli żadnych złych doświadczeń na campingach. My natomiast raczej sobie w przyszłości campingi odpuścimy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Sie 2012, 21:11:50 »
Z tymi camperami czy przyczepami campingowymi to nie do końca sztywna reguła, bo z tego, co zauważyliśmy, Niemcy i Holendrzy lubią się przemieszczać, więc niekoniecznie spędzają na jednym campingu więcej niż 1 noc.

Wierz mi, że Niemiec raczej nie jedzie w ciemno do obcego kraju, tylko najpierw sprawdza gdzie może kimnąć na poziomie. A wkurzony hałasem potrafi zatruć życie obsłudze pola jeszcze zanim na dobre się ściemni ;)

Nigdy mnie nie zawiodła metoda "na Niemca", podobnie jak nigdy nie zawiodłem się na kampingach PTTK.


Wracamy teraz pociągiem, jadą ludzie, którzy robili trasę po Pomorzu - mówią, że nie mieli żadnych złych doświadczeń na campingach. My natomiast raczej sobie w przyszłości campingi odpuścimy.

Złe doświadczenia można naprawdę różnie interpretować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyjazd wakacyjny - w stronę Kaszub - jedzie 2 dorosłych i 7-latka
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Sie 2012, 15:17:01 »
Zgadza sie, cmentarze  to idealne miejsce na nocleg... ciche nocą, czyste i o poranku nikt nie zajdzie. Jak do tej pory taki nocleg odbyłem tylko raz, w Rumunii i to przez przypadek bo jadąc na czołówkach znależliśmy jedyne płaskie miejsce i dopiero nad ranem stwierdziliśmy, że to cmentarz.

Często już wjeżdżając na kemping widać, czy pole jest spokojne czy nie


Często ale nie zawsze. Jednego razu wjechaliśmy w Białowieży na cichy kamping i dopiero o 11 w nocy grupka młodzieży wróciła z wycieczki i rozpoczęli zabawę.

Nad morzem idealna do spania jest plaża. jak jest pogodnie, można nawet nie rozbijać namiotu i kimnąć pod gwiazdami.

Niestety niektóre plaże są nocą sprzątane i po plaży jeżdżą traktory i inne służby. Rozwiązaniem jest spanie na wydmach ale to jest już zakazane. Dlatego o wiele lepiej jest spać tuż za wydmą jednak gdy może jest wzburzone to zamiast szumu fal przez całą noc będziemy mieli jeden wielki grzmot.

mówią, że nie mieli żadnych złych doświadczeń na campingach

Zależy czego oczekiwali do takich miejsc.
« Ostatnia zmiana: 14 Sie 2012, 15:30:40 wysłana przez robertrobert1 »