Autor Wątek: Co zgłosiłem w pismach  (Przeczytany 40961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Kwi 2012, 18:56:51 »
Dla ciekawskich, jeżeli chodzi o dziurę przy Dickensa na przejeździe to dziś była "oznaczona" znakami z farby. Nie wiem czy to konkretnie chodzi o naprawienie tego, ale wszystko na to wskazuje:




Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Kwi 2012, 21:32:04 »
Ale fajne - podwójna ciągła w poprzek przejazdu dla rowerów...  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Kwi 2012, 21:50:48 »
Przyzwyczaiłem się już. To jest najmniej ciekawa część tego DDR. Może jutro będę przejeżdżał przez 17-go Stycznia, tam nie dość, że jest podwójna ciągła to jeszcze obszar wyłączony z ruchu na przejeździe.
Z kolei na środku tego DDR na zdjęciu przy następnym skrzyżowaniu jest słup sygnalizacji świetlnej, dokładnie w 2/3 szerokości na zakręcie przy zjeździe z przejazdu ;)


Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Kwi 2012, 18:06:12 »
 :D przyczaj  się kiedy i zobacz jak 414 skręca  i gdzie ma  tą podwójną  ciągłą. Taki "dołek"  to nic - zobacz jak się przejeżdża Górczewską  przy Prymasa -trzeba uważać na zawór  hydrauliczny i wertepy przy wjeździe na ulicę. Wiem wiem powinno się pisać  pisać  aż do skutku  a ja tylko dzwonię i marudzę  o szkłach .

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Kwi 2012, 18:17:52 »
Nie musisz pisać - możesz dzwonić na Pogotowie Drogowe ZDM. Numer znajdziesz na ich stronie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Kwi 2012, 19:52:31 »
Specjalnie dla `L`:
ul. 17-go Stycznia:

Zdjęcie robione z kilkumetrowego CPR.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Kwi 2012, 11:05:16 »

 :(
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi 2012, 11:07:05 wysłana przez Mhrok »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Kwi 2012, 13:03:44 »
To napisz, by sprawili w inny magiczny sposób, by droga rowerowa spełniała parametry zapisane w rozporządzeniu w sprawie dróg - tam jest wprost napisane, uskoki maja mieć max 1cm wysokości. Walnij jakaś formułkę o niebezpieczeństwie, na które w razie co będą odpowiadać i o tym, że urząd ma działać zgodnie z prawem (bodajże paragram 6 ustawy Kodeks Postępowania Administracyjnego, ale sprawdź jeszcze).

Daj do wiadomości: Sekcja rowerowa BDiK, dzielnicowego koordynatora rowerowego, zarządu dróg miejskich i nadzoru budowlanego ;-)


I czekaj czy się podłożą, że łamią prawo. jak tak - składaj skargę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Kwi 2012, 19:43:28 »
Na ścieżce przy Wisłostradzie swego czasu robili podsypki asfaltowe, by na korzenie można było podjeżdżać po łagodnym nachyleniu. Nie było równie komfortowe, co nowy asfalt, ale o niebo lepsze od wystających korzeni.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Kwi 2012, 11:51:57 »
Ktoś ma doświadczenia z którymi radnymi z Ochoty gadać? Bo pan koordynator wydaje się mało kontaktowy, do tego niezbyt ogarnięty i niechętny do pracy.




Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Kwi 2012, 12:32:43 »
Ktoś ma doświadczenia z którymi radnymi z Ochoty gadać? Bo pan koordynator wydaje się mało kontaktowy, do tego niezbyt ogarnięty i niechętny do pracy.

Jasne, że jest niechętny. To normalne, że wolałby grać w pasjansa i się lenić. Ciśnij faceta równo i konkretnie.

Z rowerowych radnych na Ochocie była zdaje się Pani Eleonora Stokowska (podaję maila jaki wygooglałem: eleonora.stokowska@gmail.com)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #56 dnia: 18 Maj 2012, 15:04:18 »
Ciekawe, pisałem do ZDM w sprawie przejazdu rowerowego przez Łopuszańską, dostałem odpowiedź z jakimiś bzdurkami o kosztach modernizacji i na to odpisałem 22 marca. Dziś zadzwoniłem do ZDM, okazało się, że nie odpisali mi, gdyż pierwsza ich odpowiedź była stanowiskiem ostatecznym. Dziwnie tak chyba?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #57 dnia: 18 Maj 2012, 17:35:49 »
Ciekawe, pisałem do ZDM w sprawie przejazdu rowerowego przez Łopuszańską, dostałem odpowiedź z jakimiś bzdurkami o kosztach modernizacji i na to odpisałem 22 marca. Dziś zadzwoniłem do ZDM, okazało się, że nie odpisali mi, gdyż pierwsza ich odpowiedź była stanowiskiem ostatecznym. Dziwnie tak chyba?

Pisz skargę na brak odpowiedzi. W Kodeksie Postępowania Administracyjnego nie ma czegoś takiego jak "odpowiedź ostateczna", a jak pismo ma nowe argumenty, albo jest odpowiedzią na to co ci napisali, to tym bardziej mają obowiązek się odnieść merytorycznie.

Chyba dawno tam z ZDM nikt siedzieć nie poszedł, albo dawno wjazdu z CBA nie mieli, że się proszą o więcej ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #58 dnia: 18 Maj 2012, 20:54:53 »



Pisz skargę na brak odpowiedzi. W Kodeksie Postępowania Administracyjnego nie ma czegoś takiego jak "odpowiedź ostateczna", a jak pismo ma nowe argumenty, albo jest odpowiedzią na to co ci napisali, to tym bardziej mają obowiązek się odnieść merytorycznie.
Po pierwsze to do kogo adresować skargę?


Napiszę też pismo ponagląjące odpowiedź, taki telefoniczny komunikat mnie nie zadowala.


Masz jakiś pomysł, kogo dać "DW"? Tak, żeby było spektakularnie ;)
Co myślisz o takiej formie?
Cytuj
W związku z brakiem odpowiedzi na pismo znak MK/ZDM/03/15/2012 z dnia 22 marca br. proszę o odpowiedź z odniesieniem się do argumentów zawartych w tym piśmie.
   Proszę o odpowiedź listem elektronicznym na adres *** w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o działaniach podejmowanych w powyższej sprawie. W odpowiedzi proszę zaznaczyć numer wniosku, którego ona dotyczy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #59 dnia: 18 Maj 2012, 21:23:38 »
Po pierwsze to do kogo adresować skargę?

Jednostka nadrzędna - CHYBA BDiK, ale pewności nie mam. Ślij do BDiK z zaznaczeniem że Kodeks Postępowania Administracyjnego rzecze tak:

Cytuj
Art. 231.Jeżeli organ, który otrzymał skargę, nie jest właściwy do jej rozpatrzenia, obowiązany jest niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie siedmiu dni, przekazać ją właściwemu organowi, zawiadamiając równocześnie o tym skarżącego, albo wskazać mu właściwy organ.

I niech Oni się martwią gdzie to wysłać, jeżeli to nie do Nich ;)


Masz jakiś pomysł, kogo dać "DW"? Tak, żeby było spektakularnie ;)

CBA? To trochę okrutne, bo ostatnio były aresztowania w ZDM i to w wydziale sygnalizacji właśnie :D

Poza tym: Biuro Audytu Wewnętrznego, Biuro Drogownictwa i Komunikacji...

Gromanik jakiś czas temu zrobił na forum taką dość spektakularną listę. Poszperaj, tam były chyba wszystkie co bardziej miodne instytucje ;-)


Co myślisz o takiej formie?
Cytuj
W związku z brakiem odpowiedzi na pismo znak MK/ZDM/03/15/2012 z dnia 22 marca br. proszę o odpowiedź z odniesieniem się do argumentów zawartych w tym piśmie.
   Proszę o odpowiedź listem elektronicznym na adres *** w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o działaniach podejmowanych w powyższej sprawie. W odpowiedzi proszę zaznaczyć numer wniosku, którego ona dotyczy.

Chyba ok.


btw. Generalnie polecam lekturę tej ustawy. Wiele odpowiedzi na różne pytania tam znajdziesz, nawet na takie, których jeszcze nie zadałeś ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)