Autor Wątek: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!  (Przeczytany 93464 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #135 dnia: 14 Lut 2014, 09:57:18 »
Ciekawe czy mają sprzęt do mechanicznego odśnieżania chodników i/lub DDR czy dalej wyrzucają pieniądze na ludzką siłę roboczą - która, jak mi się wydaje jest potrzebna w mniejszości przypadków.

Wywalają kasę na odśnieżanie ręczne. Kilka razy w zimę widze ekipy przywożone autokarami, które "szuflują" jakąś ulicę przez cały dzień, którą sprzęt mechaniczny odśnieżył by w godzinkę czy dwie.

Odśnieżanie mechaniczne za to stosowane jest np. w parkach. Tam widuję traktorki, zwykle nie tylko płuża, ale i posypują piachem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #136 dnia: 14 Lut 2014, 10:41:09 »
Sprzęt do mechanicznego odśnieżania (wózeczek z obrotową szczotą) widywałem wielokrotnie na terenach zarządzanych przez ZTP.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #137 dnia: 29 Gru 2014, 23:38:24 »
UWAGA UPDATE! ODŚNIEŻANIE PILOTAŻOWE!

http://rowery.um.warszawa.pl/od-nie-anie-dr-g-dla-rower-w

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #138 dnia: 30 Gru 2014, 08:22:01 »
No to teraz przynajmniej wiadomo, że trzeba liczyć na brak opadów śniegu żeby było dobrze odśnieżone. Wybrali firmę z dużym doświadczeniem - Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Przy ich organizacji to będą mieli kilkumiesięczny poślizg jak przy wszystkim za co się dotąd brali.
życie nie znosi próżni...

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #139 dnia: 30 Gru 2014, 20:40:51 »
Na razie wygląda to dziwnie. Akurat jak dziś patrzyłem na przelot mostem Gdańskim, to asfalt z mostu do Słomińskiego jest czysty, cały asfalt dalej (czyli na wschód koło Zoo) jest oblodzony, a następnie jest już droga kostkowa - i ona znów jest czysta. =}

Po tym nagłym oblodzeniu jeszcze bardziej niż zwykle odczuwam problemy z ciągłością - słynne "teleporty", którymi mamy się przemieszczać zgodnie z prawem, teraz zastępowane są przez teleporty, którymi da radę ominąć oblodzenie. Bo co mi nawet z kilometra czystej drogi rowerowej, jeśli przez 20, czy nawet 5 metrów mam lód, a zwłaszcza, jeśli ktoś świeżo po opadach zostawił ślady opon lub butów, bo lód zrobił się tam nierówny i z różnymi koleinami, czyli nawet nie zawsze mogę po nim przejechać na wprost - a zakręt albo gruba nierówność to już wiadomo co może oznaczać. Prawie rok temu się wywaliłem z długimi konsekwencjami na drobnej gołoledzi (typu płaska kałużka akurat na zakręcie) na ulicy, więc absolutnie nie przesadzam.

Brak mi w przepisach możliwości w trudnych warunkach atmosferycznych nie tylko zjechania na chodnik (teraz to się często sprawdza), ale także na jezdnię, nawet jeśli obok jest DDR w odpowiednim kierunku, ale w fatalnym (albo nawet - niepewnym, bo skąd mam wiedzieć co będzie dalej?) stanie, bo chodniki są zwykle w dobrym stanie, ale bywają też i krzywe oraz nieoświetlone wieczorem, a ulice najczęściej mają wszystko dobrze - zwłaszcza te większe, bo ulubione latem osiedlówki i dojazdówki mają się znacznie gorzej. Zresztą podczas deszczu/ulewy też wolę ulice niż niektóre DDR-y i chodniki.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #140 dnia: 31 Gru 2014, 10:17:12 »
Witam,
ja wczoraj jechałem odcinkiem ul. M. Kasprzaka ? ul. Prosta ? ul. Świętokrzyska ? ul. Sokola - cały odcinek miał zalegające płaty lodowe
natomiast równoległe chodniki były piknie oczyszczone
czy takie zgłoszenie na ten adres rowery@um.warszawa.pl można wysłać ??

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #141 dnia: 31 Gru 2014, 10:20:52 »
Prędzej do ZTM skoro to on formalnie zleca oczyszczanie, płaci niech wymaga.
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #142 dnia: 31 Gru 2014, 10:32:07 »
Witam,
ja wczoraj jechałem odcinkiem ul. M. Kasprzaka ? ul. Prosta ? ul. Świętokrzyska ? ul. Sokola - cały odcinek miał zalegające płaty lodowe
natomiast równoległe chodniki były piknie oczyszczone
czy takie zgłoszenie na ten adres rowery@um.warszawa.pl można wysłać ??

Można, a nawet warto. Skoro Pełnomocnik ma koordynowac prace związane z odśnieżaniem, to powinien wiedzieć, gdy coś jest nie halo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #143 dnia: 31 Gru 2014, 14:36:47 »
Cytuj
Podstawowym celem jest doprowadzenie infrastruktury rowerowej do stanu przejezdności po ustaniu opadów. Akcje odśnieżania będą się zatem każdorazowo odbywać na zlecenie ZTM. Wykonawca (Zakład Remontów i Konserwacji Dróg) będzie miał 6 godzin na oczyszczenie wskazanych tras. Odśnieżanie będzie prowadzone mechanicznie, za pomocą lekkich traktorów. Oczyszczana będzie trasa o szerokości ok. 2 m, umożliwiająca swobodny przejazd w obu kierunkach. Odśnieżanie odbywa się bez użycia soli i innych środków chemicznych ? dla usunięcia śliskości trasy posypywane są piaskiem. Po zakończeniu zimy piasek zostanie usunięty.

Akcja ?zima? trwa od 1 grudnia do 15 kwietnia. Ze względu na pilotażowy charakter, prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag, wątpliwości i zastrzeżeń na adres rowery@um.warszawa.pl.
Faktycznie chcą aby zastrzeżenia zgłaszać na rowery@um.warszawa.pl.  Ciekawe kiedy tylko do nich dotrze że sypanie piachu na lód nic nie daje. Nie chcą używać soli (ciekawe w jaki inny sposób zamierzają pozbyć się ponad centymetrowego lodu który pokrywa na całkiem długim odcinku DDR na Świętokrzyskiej szczególnie po stronie północnej) to niech chociaż sypią drobny żwir oczywiście łamany a nie płukany.
« Ostatnia zmiana: 01 Sty 2015, 08:12:57 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #144 dnia: 31 Gru 2014, 18:26:56 »
Na Świętokrzyskiej między rondem ONZ a Emilii Plater z obu stron stron lód na ddr, po stronie północnej w takiej ilości, że od razu zjechałem na asfalt.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #145 dnia: 01 Sty 2015, 22:06:50 »
Jak zwykle najbezpieczniej na ulicy ,tam nawet jak nie odśnieżą ,to samochody kołami wyrobią przejezdne koleiny. Ja w zeszłym roku jak oszukałem się na Bitwy Warszawskiej przy Rosmanie myśląc czarny asfalt , a tam lód i rower do przodu ,a ja dachowanie. Od tamtego czasu unikałem ścieżek.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #146 dnia: 02 Sty 2015, 00:07:00 »
Ja się zeszłej zimy wywaliłem akurat na ulicy, ale zgadzam się, że zwykle są przejezdne, a DDR-y są dużo gorsze. Inna sprawa, że nie bardzo miałem wtedy szanse, bo to było po zmroku (i na zakręcie), a czasem tylko wyjątkowa podejrzliwość optyczna ratuje mnie przed radosnym wjazdem na lód. Staram się omijać wszelkie plamy barwne, bo czasem np. asfalt jest wszędzie siwy, a lód akurat zdradliwie czarny (pewnie z powodu asfaltu widocznego pod spodem) i nie zawsze widać, że błyszczy.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #147 dnia: 02 Sty 2015, 09:22:39 »
Już ostrzyłem klawiaturę, żeby wysłać zgłoszenie, ale dobrze, że się wstrzymałem, bo na razie pogoda załatwiła sprawę na tyle, że nie ma lodu np. na tym odcinku DDRiP koło Zoo. Mam nadzieję, że takie temperatury się jeszcze chwilę utrzymają, bo nie wszystkie złogi rozpuszczają się od razu. Ale przy następnym śniegu będę tam pisał jak najszybciej, żeby lód po prostu nie zdążył się utworzyć.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #148 dnia: 02 Sty 2015, 11:11:59 »
Jak zwykle najbezpieczniej na ulicy ,tam nawet jak nie odśnieżą ,to samochody kołami wyrobią przejezdne koleiny.

Na głównych tak, na bocznych to ruletka. Raz jest przejezdne, innym razem są lodowe koleiny jak na ddr, zdarzają się zamarzniete kałuże lub inny syf. Wszystko zalezy ile aut przejeżdża i kołami "robi drogę" - im mniej, tym więcej niespodzianek.

O dziwo, lepiej mi się jeździ po tych nieposypanych ulicach - tam przynajmniej jak spadnie śnieg to się uklepuje w lód, ale równy. A na tych sypanych solą to miejscami jest normalny przyczepny asfalt, a miejscami placki z lodu i to nierówne.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: ZOM nie odśnieża DDR w tym sezonie!!!
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Sty 2015, 14:18:46 »
Ciekawe kiedy tylko do nich dotrze że sypanie piachu na lód nic nie daje. Nie chcą używać soli (ciekawe w jaki inny sposób zamierzają pozbyć się ponad centymetrowego lodu który pokrywa na całkiem długim odcinku DDR na Świętokrzyskiej szczególnie po stronie północnej) to niech chociaż sypią drobny żwir oczywiście łamany a nie płukany.
Sól działa do -5 stopni. Tymczasem w okresie świątecznym mieliśmy już -7. Wówczas najskuteczniejszym, choć dość pracochłonnym sposobem pozbycia się lodu jest użycie łopaty i potłuczenie lodu na kawałki.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/