Autor Wątek: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa  (Przeczytany 16129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Gru 2011, 09:15:50 »
Pewnie dlatego, że poruszający się po DDRach rowerzyści nie mają obowiązku znania ich, kojarzenia i zachowywania się odpowiednio do nich. W końcu nie ma obowiązku posiadania karty rowerowej dla poruszających sie na rowerach, prawda? I taki rowerzysta może się potem tłumaczyć, że znak ograniczenia prędkości to on widział, ale nie wiedział co on oznacza... ;P
W końcu PoRD jest dla zwyczajnego człowieka nieznany (wiwat polska edukacja!) do chwili kiedy nie zechce pójść na kurs prawa jazdy.
Ja twierdzę, że każdy użytkownik drogi, czy ma skończone 18 lat, czy też nie, czy porusza się samochodem, skuterem, czy rowerem, powinien znać chociaż  znaki drogowe. I myślę, że każdy kto chce korzystać z dróg uczy się ich na własną rękę. Podaję siebie jako przykład, gdyż mieszkając w zachodniopomorskiem, miałem do pracy dość daleko i nie mając prawka i pojęcia o poruszaniu się na ulicy, sprawiłem sobie skuter. Zacząłem się uczyć z własnej inicjatywy, po pierwszym wyjechaniu na ulice i skrzyżowanie. Sam dowód osobisty mi nie pomógł w poruszaniu się po ulicy.

Drex

  • Gość
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Gru 2011, 09:44:19 »
Jak się oznacza miejsce, w którym należy zwolnić? Bo jako żyję nie widziałam ograniczenia prędkości dla rowerzystów o.0
Również znaku ograniczenia na DDR nie spotkałem, ale w naszym mieście obowiązuje na DDR ograniczenie prędkości do 50km/h (w nocy 60km/h) jeśli nie ma znaków.
Chcialbym pojechac DDR na ktorej moge bezpiecznie osiagnac te "limity"...

storm

  • Gość
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Gru 2011, 11:19:56 »
@Marcin - a na jakiej podstawie MUSI znać te przepisy? ;)


@Raffi - nie wiem jak to jest, ale z tego co ja wiem i z tego co ja korzystam, to dowód osobisty upowaznia nas do poruszania się rowerem po drogach publicznych, poza drogami ekspresowymi i autostradami, zgadza się? Natomiast uzyskanie tegoż dowodu osobistego nie jest rownoznaczne z tym, że posiadamy odpowiednią wiedzę nt PoRD, zgodzisz się?
Oczywiście masz rację - nieznajomość prawa szkodzi, to jasne. Ja tylko próbuję po trochu tłumaczyć dziwne zachowanie osób zajmujących się oznakowaniem DDR :]
"Wychowanie komunikacyjne"? Hahahaha... Gdyby to się jeszcze kończyło jakimś egzaminem pozwalającym korzystać z dodatkowych uprawnień... Coś dawało w zyciu... Ech. Póki co nasza polska edukacja stawia na robienie ludziom jajecznicy z głowy jakimiś funkcjami pochodnymi, mając głęboko w poważaniu to czy nie rozjedzie ich TIRolot na najbliższym skrzyżowaniu równorzędnym :P


@Kaczor - zakręt i do tego dodaj - nadjeżdżające samochody w zasadzie z przeciwka.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Gru 2011, 12:40:18 »
Chcialbym pojechac DDR na ktorej moge bezpiecznie osiagnac te "limity"...

Z czystym sercem mogę polecić te w Holandii, Danii. Sprawdzałem, jak stoi 40km/h to spokojnie 40km/h można po DDR jechać.

Niektóre (nie wszystkie) w Niemczech tez się nadadzą. Choć tam kiedyś zgiąłem obręcz na kostce dauna, więc na pewno nie na wszystkich się da pojechać.
« Ostatnia zmiana: 27 Gru 2011, 13:25:58 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Gru 2011, 13:03:29 »
Problem w tym, ze mieszkam w Warszawie. ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Gru 2011, 13:28:39 »
Problem w tym, ze mieszkam w Warszawie. ;-)

Po pasach na Międzyparkowej zdarzyło mi się jeździć z prędkością zbliżoną do maksymalnej dopuszczonej tam prędkości ;)

Tak samo jak na DDR wzdłuż Wisłostrady. Tylko, że wtedy było tam postawione 50 km/h. Teraz postawili tam 70 i 80km/h to już nie będzie tak łatwo :D

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Gru 2011, 16:08:04 »
Podjechałem tam wczoraj. W zasadzie wygląda to nieźle. Ciekawostką są znaki C-13, C16 oraz C16/C13 o dużo mniejszej średnicy niż normalnie.
Widok na Łopuszańską:

A tu przejazd przez jezdnię po stronie wschodniej:


I wtopa albo projektanta, albo wykonawcy. Dość w każdym razie, że wjazd na DDR po zachodniej stronie Łopuszańskiej przy wylocie Jutrzenki moim zdaniem nie jest możliwy.

Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Gru 2011, 15:45:03 »
Stormowi chodzi o to miejsce:

Widok ze wschodu na zachód.

Po drugiej stronie wiaduktu - skrzyżowanie 17 Stycznia z Wirażową

To tez niebezpieczne miejsce bo kierowcy pędzą z wiaduktu do ronda.
Dla przypomnienia osobom które nie wiedzą. Ta droga rowerowa stała się wykrętem dla nie budowania ddr na Marynarskiej - nowej Marynarskiej po poszerzeniu i powiększeniu wiaduktów.
Dla mnie taka 'alternatywa' nie jest nią wcale. Jeżdąc w większości komunikacyjnie będę "śmigał" nową Marynarską :P
I jestem tatą po raz drugi!

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Gru 2011, 10:31:55 »
@Marcin - a na jakiej podstawie MUSI znać te przepisy?

@Raffi - nie wiem jak to jest, ale z tego co ja wiem i z tego co ja korzystam, to dowód osobisty upowaznia nas do poruszania się rowerem po drogach publicznych, poza drogami ekspresowymi i autostradami, zgadza się? Natomiast uzyskanie tegoż dowodu osobistego nie jest rownoznaczne z tym, że posiadamy odpowiednią wiedzę nt PoRD, zgodzisz się? Oczywiście masz rację - nieznajomość prawa szkodzi, to jasne.

Oczywiście że tak. Nikt nie wlepi nam mandatu za nie znajomość przepisów i nikt nie jest zobligowany do tego, aby je znać. Konsekwencje prawne, ponosimy nie za nieznajomość, lecz za nieprzestrzeganie przepisów.
 

Ja tylko próbuję po trochu tłumaczyć dziwne zachowanie osób zajmujących się oznakowaniem DDR :]

Chciał bym ciebie dobrze zrozumieć, więc prosił bym o doprecyzowanie.
Wydaje się tobie, że to jest przyczyną takiego działania i w tym sensie tłumaczysz takie zachowanie drogowców, czy może uważasz, że to działania słuszne/właściwe i to stanowi usprawiedliwienia tych działań?
 
 
 
Z wczoraj - jednak się zdarza.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Gru 2011, 13:20:24 »
Z wczoraj - jednak się zdarza.

O, kawałek mojej trasy powrotnej z roboty :)
Nie tylko piesi, ale też wyjeżdżający znienacka nie wiadomo skąd ubrani na ciemno (desko)rolkarze zmierzający na wrotkowisko "Jutrzenka". Ci dopiero potrafią napędzić stracha.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Gru 2011, 13:35:46 »
W tym miejscy zdarzały się potrącenia pieszych.
Zjazd z górki i ograniczona widoczność przez krzaki. Po interwencji krzaki przycięli i postawili znak - żeby niebyło przypadkiem, że z własnej woli.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: Skrzyżowanie Aleje Jerozolimskie X Łopuszańska - Kleszczowa
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Gru 2011, 13:46:43 »
To ostatnie zdjęcie przypomina mi kostkę brukową na ścieżce wiodącej przez Pole Mokotowskiej. Tam też się można zdziwić - często niemile.