Autor Wątek: Rusza cykl spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta Warszawy  (Przeczytany 3621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
W najbliższy czwartek (1 grudnia br.) o godz. 18:00 odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta m.st. Warszawy. Pierwszym gościem będzie Wiesław Witek, szef miejskiego Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym. To jeden z pierwszych projektów Warsztatu, lokalu przy pl. Konstytucji 4, prowadzonego przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Czy mieszkańcy mogą sugerować miastu gdzie potrzebny jest remont? Na co wydawane jest w tym roku 20 mld zł? Co nas czeka w związku z Euro 2012? Co ze ścieżkami rowerowymi i podjazdami? Jako ominąć korki w mieście? Na te i wiele innych pytań otrzymacie odpowiedź podczas spotkania z szefem Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym, pierwszą i jedyną tego typu miejską instytucją w  Polsce!

Będziemy Państwu bardzo wdzięczni jeśli wesprą nas Państwo w nagłaśnianiu tego spotkania i zapraszaniu mieszkańców. Chętnie też opowiemy o całym cyklu, jesteśmy do Państwa dyspozycji gdyby chcieli Państwo zrealizować zapowiedź tego cyklu.

Więcej informacji w załączniku i na blogu www.warsztatwarszawski.blogspot.com<http://www.warsztatwarszawski.blogspot.com/>

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rusza cykl spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta Warszawy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Lis 2011, 12:00:45 »
O rany, jak jak żałuję, że mnie nie będzie. Miałbym kilka pytań koordynacyjnych:

-Po co Warszawie ponad 20 zarządców dróg (18 dzielnicowych, ZMID, ZDM). Czy nie utrudnia to pracy i nie wydłuża procesu przygotowania inwestycji? Czy uwaza to Pan za problem? Jeżeli tak, to co miasto zamierza zrobić, by liczbę tą zmniejszyć?

-Czy Biuro Koordynacji Inwestycji w Pasie Drogowym ma jakieś realne konsekwencje by panować nad ZMID? Bo np Biuro Drogownictwa, teoretycznie mające podobne zadania, takich kompetencji nie ma. Czy nie uważa Pan, że zadania tych instytucji przynajmniej w części się dublują?

-Dlaczego w Warszawie budową ulic zajmują się nawet tak egzotyczne podmioty jak SPEC, MPWiK, Tramwaje Watszawskie czy ZTM, a nie instytucje do tego powołane (wspomnianych wcześniej ponad 20 zarządców dróg)?

-Ile trwa etap planowania inwestycji (na przykładzie np mostu północnego) i czemu tak długo?

-Dlaczego drogowe inwestycje miejskie nie są poddawane konsultacjom społecznym?

-Dlaczego opinię Okrągłego Stółu Transportowego, powołanego by zapobiegać problemom takim jak na Andersa, są konsekwentnie przez miasto olewane? Czy nie boją się Państwo kolejnych protestów, takich jak przy Andersa, czy ostatnio przy tramwaju na Tarchomin?


Jakby ktoś miał chęć pójść i pomęczyć (moim zdaniem WARTO), to tych pytań do zadania jest znacznie, znacznie więcej :D Miasto od lat bohatersko walczy samo z sobą, ale mam wrażenie, że walkę tą zaczyna przegrywać :P
« Ostatnia zmiana: 27 Lis 2011, 12:06:51 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Rusza cykl spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta Warszawy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lis 2011, 14:43:38 »
Czy owi Pełnomocnicy mają przyznane kompetencje do samodzielnego decydowania w ww. sprawach?
Pytam, bo nie wiem, czy to będzie przysłowiowe "bicie piany", czy w takich spotkaniach jest głębszy sens.
Idealnym rozwiązaniem byłaby poprawa komunikacji obywatela z wawa-urzędem via mail/ forum.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rusza cykl spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta Warszawy
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lis 2011, 22:59:26 »
Czy owi Pełnomocnicy mają przyznane kompetencje do samodzielnego decydowania w ww. sprawach?

Na o mogę Ci odpoweidzieć od razu: teoretycznie mają, w praktyce raczej się konsultują z Szefową ;)


Pytam, bo nie wiem, czy to będzie przysłowiowe "bicie piany", czy w takich spotkaniach jest głębszy sens.
Idealnym rozwiązaniem byłaby poprawa komunikacji obywatela z wawa-urzędem via mail/ forum.

Jasne, że to pokazówka dla mediów, by pokazać jaki to urząd jest otwarty. Dlatego te moje pytania dotyczą w szerokiej mierze tego, co spowoduje, że pokazówka wspaniałości urzędu zwyczajnie się nie uda :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Rusza cykl spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta Warszawy
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lis 2011, 13:38:33 »
@Raffi - ja sądzę, że to nie tylko pokazówka, ale i odseparowanie problemów i nieudolnych prób ich rozwiązywania, od Szefowej właśnie...
No a przy okazji, jak im się uda - może się wybiją, a na pewno zarobią z naszych podatków, bo przecież tych działaczy partyjnych gdzieś trzeba ulokować, prawda? :P


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rusza cykl spotkań z Pełnomocnikami Prezydenta Warszawy
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lis 2011, 14:17:31 »
@Raffi - ja sądzę, że to nie tylko pokazówka, ale i odseparowanie problemów i nieudolnych prób ich rozwiązywania, od Szefowej właśnie...

Możliwe. Tak czy siak, to działanie nastawione na marketing, a nie na poprawę jakości życia w mieście.

Dlatego warto tam iść i im ten marketing zepsuć. Niech przynajmniej nie mają za łatwo udawać, że jest dobrze.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)