Autor Wątek: Walka o odśnieżanie  (Przeczytany 14550 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Walka o odśnieżanie
« dnia: 19 Sty 2010, 21:19:45 »
Oto moje pismo do Biura Infrastruktury dot. (nie)odśnieżania dróg rowerowych:





Zachęcam do sygnalizowania tego problemu władzom na różne sposoby oraz zapraszam do opisywania swoich doświadczeń z tym związanych
« Ostatnia zmiana: 19 Sty 2010, 21:23:57 wysłana przez gromanik »

Drex

  • Gość
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sty 2010, 21:51:18 »
I właśnie o coś takiego chodzi. O pokazanie rowerzystom, jak należy walczyć o swoje. Ja jutro zrobię kilka zdjęć w mojej okolicy i porozsyłam. Teraz wiem jak to zrobić. :) Tak trzymaj! :]

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty 2010, 23:20:01 »
Konkret. :-)
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sty 2010, 23:08:10 »
W rejonie skrzyżowania ul. Modlińskiej z ul. Prząśniczek, którego dotyczyła skarga napisana przez mnie do Biura Infrastruktury odśnieżono drogę rowerową :!:


W miejscu w tle, którego nie dotyczyła skarga już nic nie zrobiono, ale jak widać skargi do Biura Infrastruktury są skuteczne:


A poniżej moje pismo dla porównania i jako przykład do wykorzystania (ja wysłałem je mailem):


« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2010, 00:20:41 wysłana przez gromanik »

Rano1

  • Gość
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Sty 2010, 12:10:13 »
Kwestia dotyczy nie tylko ścieżek ale i zwykłych chodników (dla pieszych). Problem polega tez na tym, że za odśnieżanie części chodników odpowiadają właściciele posesji. Często nic nie jest robione a śnieg rozdeptywany (także w Śródmieściu). Stąd pytanie, kto powinien ścigać i wlepiać mandaty za niesprzątnięte chodniki i często zwisające sople lodu na dachach? Gdzie w zimę podziewa się Straż Miejska, tak aktywna poza zimą w fotografowaniu zaparkowanych samochodów?
Przestrzeganie podstawowego porządku publicznego kuleje jak nigdy (w peerelu i przed wojną było w tym względzie lepiej).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Sty 2010, 19:36:25 »
Ja zauważam trend odwrotny - to znaczy tam, gdzie za to odpowiadają właściciele kamienic, zazwyczaj sprzatnięte jest wzorowo. A tam, gdzie odpowiada za to miasto, albo w ogóle nie jest odśnieżone, albo jest odśnieżone w sposób bezsensowny (np pomiędzy przystankiem, a chodnikami do niego prowadzacymi jest wał ze śniegu wysokości 50cm)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sty 2010, 12:21:20 »
Mhm, a ja widze z obydwu stron,. ktore wymieniacie. :-) Tak jest kolo mnie na wul. Pulawskiej, na wysokosci skrzyzowania z ul. Malczewskiego; w kratke. Przy posesji chodnik odsniezony/nieodsniezony/odsniezony/... Zalamac sie idzie, kiedy kazdy dozorca robi wedle swego widzimisie. ;-)
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Sty 2010, 10:00:31 »
Mhm, a ja widze z obydwu stron,. ktore wymieniacie. :-) Tak jest kolo mnie na wul. Pulawskiej, na wysokosci skrzyzowania z ul. Malczewskiego; w kratke. Przy posesji chodnik odsniezony/nieodsniezony/odsniezony/... Zalamac sie idzie, kiedy kazdy dozorca robi wedle swego widzimisie. ;-)

Ja chodzę to tylko po centrum. A tam jednak Straż Miejska pilnuje śniegu i sopli. Stąd pewnie inne spostrzeżenia.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sty 2010, 12:40:12 »
Ochota jest odśnieżana bardzo losowo - jezdnia na ogół czarna [albo szaro-brejowata], chodnik różnie - od wydeptanej ścieżki, po porządne, odśnieżone przejście.
Zabawnie jest na skraju Warszawy, kiedy widać, którędy wiedzie trasa autobusu [odśnieżone] a którędy nie [rozjeżdżone błoto]. Na co mniejszych uliczkach trzeba ostrożnie wyjeżdżać z garażu, żeby się wpasować w obowiązujące koleiny :D

Niestety chodnik przy Prymasa Tysiąclecia na ogół nie jest odśnieżony, przez co nie ma jak korzystać z prawa jechania czy to po chodniku czy to po ścieżce - kopny śnieg plus udeptane góry-doły.

Offline sofik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
    • WSR Polskater
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sty 2010, 00:37:46 »
Zabawnie jest na skraju Warszawy, kiedy widać, którędy wiedzie trasa autobusu [odśnieżone] a którędy nie [rozjeżdżone błoto]. Na co mniejszych uliczkach trzeba ostrożnie wyjeżdżać z garażu, żeby się wpasować w obowiązujące koleiny :D

wystarczy zgloszenie do SM :) u mnie podzialalo i nastepnego dnia wszystkie boczne mniejsze uliczki byly odsniezone :)

Rano1

  • Gość
Odmrażanie warszawskich ścieżek rowerowych
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Lut 2010, 12:30:13 »
28 lutego 2010. Słońce, chwilami porywisty wiatr południowy, kilka stopni na plusie. Przejazd instalacyjny, po zimowej przerwie.
Trasa- Kępa Potocka, Spójnia, Wybrzeże Gdyńskie/Gdańskie, Arkady Kublickiego.
Na wschodnim brzegu kanałku, na odcinku Dz. Bielany i parku rekreacyjnego na wysokości ul. Potockiej KTÓŚ odśnieżał. Poza tym nad kanałkiem, na odcinku Potocka - Trasa AK, jak również ścieżka wzdłuż ul. Gwiaździstej - GŁĘBOKA ZIMA I TOTALNA OLEWKA SŁUŻB OCZYSZCZAJĄCYCH. Podobnie-zimowo, na bulwarze wiślanym. Oczyszczone (słońcem chyba) są chodniki wzdłuż Wisłostrady i ścieżka na odcinku podskarpowym (Sanguszki, Grodzka).
Władze Warszawy czekają na wiosnę. Widziałem kilka dni temu strażników miejskich, zapadłych przez 3 m-ce w sen zimowy chyba - czas wielkich lodowców na Marszałkowskiej.
"Lodowce znów podejdą pod nasz dom (...) Arktyka przegra, o nie nie, o tak " - spiewał kiedyś G. Ciechowski ("Arktyka" Republiki). Przypomniałem to sobie ostatnimi czasy. Prorocze słowa  :)
« Ostatnia zmiana: 28 Lut 2010, 12:31:36 wysłana przez Rano1 »

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Lut 2010, 13:34:34 »
Załącznik
do Zarządzenia nr 3618/2009
Prezydenta m.st. Warszawy
z dnia 4.09.2009 r.

11.1.5   W okresie zimowym powinny być odśnieżane:
-   pasy dla rowerów wyznaczone w jezdni,
-   główne ścieżki i ciągi pieszo-rowerowe,
-   pozostałe ścieżki i ciągi-pieszo rowerowe ważne z punktu widzenia obsługi ruchu rowerowego.
11.1.6   Zabrania się składowania śniegu, śmieci, liści, gałęzi itp. na drogach rowerowych.




Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lut 2010, 15:44:46 »
Niedługo twoja Modlińska stanie się strategiczną drogą o specjalnym znaczeniu i pierwszej kolejności odśnieżania :-)
Jak im tak będziesz dokuczać, to cię w końcu zatrudnią u siebie i zobaczysz czy zrobisz więcej od nich ;-) To najlepszy sposób na upierdliwego klienta...
Pozdro
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lut 2010, 18:43:52 »
Niedługo twoja Modlińska stanie się strategiczną drogą o specjalnym znaczeniu i pierwszej kolejności odśnieżania :-)
Jak im tak będziesz dokuczać, to cię w końcu zatrudnią u siebie i zobaczysz czy zrobisz więcej od nich ;-) To najlepszy sposób na upierdliwego klienta...
Pozdro

To się muszą śpieszyć, bo niedługo będę inżynierem, a w Warszawie

"Ktoś kto przyjmuje taki projekt, nie jest - w ogóle nie musi być inżynierem"

Urszula Nelken, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich
(o zatwierdzaniu projektów ścieżek rowerowych)  ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Mar 2010, 08:44:58 »
Uuu, po bandzie żeś Pan pojechał :-) Ostre to pismo.


Swoją drogą, teraz to ciekawe, na które wytknięcie braku postawy prawnej będzie ciekawsza odpowiedź:

-na Twoje oparte na Standardach (prawo miejscowe)
-czy na ZM-owe oparte na analizie Statutu ZOM

Już się doczekać odpowiedzi nie mogę ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Mar 2010, 08:07:49 »
Uuu, po bandzie żeś Pan pojechał :-) Ostre to pismo.

No ostre ale co robić. Można by jeszcze puścić kopię do prokuratury albo gdzieś wyżej (który organ nadzoruje czy urzędnik postępuje zgodnie z przepisami? Bezpośredni przełożony?)
AdrianSocho

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Mar 2010, 09:46:39 »
Uuu, po bandzie żeś Pan pojechał :-) Ostre to pismo.

No ostre ale co robić. Można by jeszcze puścić kopię do prokuratury albo gdzieś wyżej (który organ nadzoruje czy urzędnik postępuje zgodnie z przepisami? Bezpośredni przełożony?)

To na pewno, niemniej urzędnik tak bryka jak przełożony go kontroluje. Generalnie nad administracją samorządową sprawuje nadzór Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Walka o odśnieżanie
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Mar 2010, 18:17:03 »
I jest kolejna odpowiedź odpowiedź na moją skargę, tym razem od Pana wiceprezydenta Wojciechowicza. Można dojść do wniosku, że miasto albo nie wie, co uchwala, albo nie chce wiedzieć - a wystarczyłoby podpisać aneksy do umów na odśnieżanie...