Autor Wątek: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!  (Przeczytany 10335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Paź 2011, 14:43:44 »
Ale przecież Drex pisał, że tylko w sms-ach nie wstawia ogonków, a w kompie wstawia, więc jak się już czepiasz Drexa, to sprecyzuj, o co Ci chodzi :>
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Paź 2011, 14:55:24 »
A jeśli chodzi o korzystanie z komputera za granicą. W KDE/Gnome@Linuksie zmiana layoutu klawiatury to kilka kliknięć... Nawet w Windowsie da się to zrobić nie marnując więcej jak 30 sekund :D


Tylko trzeba miec do tego uprawnienia. Siedzac w publicznej bibiotece w Kuala Lumpur, na ich sprzecie, raczej nie pokombinujesz.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Paź 2011, 15:19:18 »
Cytat: Makenzen
Ale przecież Drex pisał, że tylko w sms-ach nie wstawia ogonków, a w kompie wstawia, więc jak się już czepiasz Drexa, to sprecyzuj, o co Ci chodzi :>
@Makenzen, czytaj ze zrozumieniem proszę.


Cytat: Drex
Co do ogonkow- jak pisze na komorce to nie uzywam.

Drex użył zwrotu: "pisze na komorce". Komórka służy nie tylko do pisania sms, czy rozmawiania przez nią. Nie wiem czy wiesz ale za pomocą telefonu komórkowego można także korzystać z internetu i pisać w nim. Naprawdę. Sam także mam taki telefon. :)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Paź 2011, 15:42:10 »
Cytat: Makenzen
Ale przecież Drex pisał, że tylko w sms-ach nie wstawia ogonków, a w kompie wstawia, więc jak się już czepiasz Drexa, to sprecyzuj, o co Ci chodzi :>
@Makenzen, czytaj ze zrozumieniem proszę.


Cytat: Drex
Co do ogonkow- jak pisze na komorce to nie uzywam.

Drex użył zwrotu: "pisze na komorce". Komórka służy nie tylko do pisania sms, czy rozmawiania przez nią. Nie wiem czy wiesz ale za pomocą telefonu komórkowego można także korzystać z internetu i pisać w nim. Naprawdę. Sam także mam taki telefon. :)


O tym nie pomyślałam, bo sama nie używam komórki do korzystania z internetu. I widzę, że uległeś modzie na używanie frazesu o "czytaniu ze zrozumieniem"... a to akurat nie ma nic do rzeczy. Przeczytałam ze 100 % zrozumieniem, a nie muszę się domyślać, że ktoś używa komórki do pisania w internecie.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Paź 2011, 16:12:32 »
To sobie pisz na komorce z ogonkami, nikt Ci nie broni. Ja nie bede bo moj software mi tego nie ulatwia. A sens wypowiedzi i poprawnosc ortograficzna jest do zauwazenia bez problemu. Kazdy srednio ogarniety czlowiek wie, ze jak napisze "ktory" to mam na mysli "ó" a nie "u", a gdy napisze "ze" w odpowiednim kontekscie to mam na mysli "że".

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Paź 2011, 18:21:21 »
Drex wiesz co, zrob mi laske i pisz z ogonkami.

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Paź 2011, 18:24:59 »
"jak to mówią... Makao i po makale  ;) "
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Paź 2011, 18:30:52 »
-_________________________-

Drex

  • Gość
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Paź 2011, 18:40:20 »
Oczywiscie, zrobie laske. Tylko powiedz z jakiego drewna ma byc? Kasztan? Brzoza? A moze debowa?

A z ogonkami pisze NA KOMPUTERZE. Nie mam zamiaru tracic czasu na mozolne przelaczanie klawiatury komorki na litery ogonkowe. Jak nie chcesz czytac, to ja Cie do tego nie zmuszam.

storm

  • Gość
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Paź 2011, 21:13:53 »
@Storm - dla chcącego nic trudnego.
Tutaj znowu kwestia rozbija się o nasze Narodowe, egoistyczne podejście.
W znacznej większości sprzętu elektronicznego można zmienić software na taki, który obsługuje polskie znaki.
@Stanley - ooops... Z tym egoizmem to teraz troszkę wyskoczyłeś... pisząc nieco o sobie ;) Więcej tolerancji dla tych co nie mogą pisać z ogonkami. Ja relacjonując wyprawę rowerową w lipcu na Pomorzu, pisałem z Szajsunga Monte, gdzie może i te polskie znaczki były dostępne, ale.... Skoro aby dopisać cyfry musiałem wykonać 3 kliknięcia aby wybrać sam rodzaj znaków to wybacz... I co ciekawe, na tamtym Forum - jakoś nikt na to nie zwracał uwagi - ważniejsze były treści postów.
Obecnie mam Galaxy 551, uzyskanie cyfry to 1 dodatkowy klawisz Alt, ale aby uzyskać jakąś specjalną literę muszę już przytrzymać dany klawisz. I poczekać aż się pojawi menu... I wybrac literkę. Nonsens.


@Gimp - no to ja nie wiem, ale chyba miałeś dziwnego Windowsa. Specjalnie dla ciebie sprawdziłem i:
- starym dobrym XP SP3 zmiana języka klawiatury jest możliwa z poziomu Użytkownika zwykłego, może on sobie dodawać i usuwać języki. (2 kliknięcia na pasku zadań)
- to samo dotyczy Windows Server 2008 R2 Standard (2 kliknięcia na pasku zadań)
- no i w takim KDE@Linux zmiana języka klawiatury to.... 1 kliknięcie na pasku zadań.
IMHO musiałbyś OSTRO pokombinować z uprawnieniami do maszyny aby zmienić możliwość zmiany języka klawiatury... IMHO - nieopłacalne, bo przez to też możesz stracić Klienta.


@Makenzen - no jak to? A nie czytałaś moich i Gemsiego postów o wyprawie na Pomorze w lipcu na poziome.pl? ;) Myślisz, ze codziennie wieczorem/rano szukałem kawiarenki internetowej? Przecież Gemsi by mnie wtedy zabił ;)


@Stanley... Jedni lubią robić laskę a inni łaskę, tego nie zmienisz ;)


Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Piotrek 1993 - pisz bez błędów!
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Paź 2011, 22:33:58 »
@Makenzen - no jak to? A nie czytałaś moich i Gemsiego postów o wyprawie na Pomorze w lipcu na poziome.pl? ;) Myślisz, ze codziennie wieczorem/rano szukałem kawiarenki internetowej? Przecież Gemsi by mnie wtedy zabił ;)

Czytałam, owszem. Ale nie zmienia to faktu, że jak się samemu z czegoś nie korzysta, to trudno wpaść w odpowiednim momencie na pomysł, że inni korzystają ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"