Autor Wątek: Zmiana ustawienia świateł Sobieskiego/Sikorskiego  (Przeczytany 13316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Zmiana ustawienia świateł Sobieskiego/Sikorskiego
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Wrz 2011, 19:13:58 »
Zielona fala dla rowerzystów? - Trzeba by zacząć od tego, że niema tam sygnalizatorów dla rowerzystów, i wytyczonych zgodnie z przepisami przejazdów - są jedynie sygnalizatory dla pieszych

To prawda. Zgodnie z prawem to tam rowerem można wjechać na dowolnym świetle, bo nas ono nie obowiązuje (sygnalizacja nie obejmuje tam rowerzystów).

Nie rozumiem. Kiedyś gdzieś przeczytałem na forum masy że sygnalizacja świetlna dla rowerów nie jest wyznacznikiem przejazdu dla rowerów. Na moje laickie oko jeśli chodzi o znaki poziomie to przejazd tam jest. Proszę wyprowadź z błędu jeśli w takowym tkwię.

I dobrze przeczytałeś.
Przejazd określają stosowne znaki, pionowe i poziome. Ich wygląd określa, przytoczone przez Raffiego, rozporządzenie o znakach i sygnałach drogowych, a wzdłuż ul. Sobieskiego znaki poziome (przynajmniej na części z przejazdów, bo nie pamiętam czy na wszystkich) z tym rozporządzeniem zgodne nie są. I to miałem na myśli, pisząc "i wytyczonych zgodnie z przepisami przejazdów"
Czy jest tam prawidłowe oznakowanie pionowe, jak już napisałem wyżej, nie wiem.
Czy ktoś wie?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zmiana ustawienia świateł Sobieskiego/Sikorskiego
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Paź 2011, 21:09:40 »
Wczoraj jechałem na nocną masę krytyczną na pl. Zamkowy-tradycyjnie jak zawsze-Sobieskiego do Belwederskiej, przez al.Ujazdowskie do Nowego Świata i od Mangalii, gdzie światła były wyłączone (po godz23)-migały tylko żółte- udało mi się przejechać na ciągu zielonych świateł aż do skrzyżowania z Nowego Światu z ul. Świętokrzyską, gdzie zatrzymało mnie czerwone światło...Jeszcze nigdy tak nie miałem...Pewnie, gdybym jechał na pl. Zamkowy w godzinach szczytu to nie byłoby już tak fajnie...Pozdrawiam