Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850186 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KTMka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #570 dnia: 13 Wrz 2010, 15:52:58 »
Jakie tempo - było lajtowe :P

Tego już nie skomentuje....


no dobra.... ale fakt było lajtowo :D

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #571 dnia: 13 Wrz 2010, 16:14:47 »
Cholera - tzn że nie mieliśmy do was dużej straty mimo wszystko - jeżeli spotkaliśmy L@wyera wjeżdżającego na Most Siekierkowski. No ale z pewnością 5 do 10 minut - było straty do czołówki.
Jakie tempo - było lajtowe :P
Liczmy, że 5 minut :) Załóżmy, że peleton jechał 30 km/h (chociaż moim zdaniem było nieco szybciej, ale nie ma po co komplikować obliczeń). Orłem z matematyki nie jestem, ale według moich obliczeń byliście jakieś 2,5 km. za czołówką :) I to według Was jest lajtowe tempo, jeśli peleton rozciąga się na 2,5 km? Chyba mamy inne pojęcie na temat lajtowości...
Woydzio

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #572 dnia: 13 Wrz 2010, 19:59:05 »
Oficjalnie wszyscy piszecie jak to przekraczacie ciągle granice prędkości oraz granice Warszawy. Naprawdę ogarnijcie się albo w ogóle nie przyjeżdżajcie na OFICJALNE nocne masy, bo potem ludzie gadają i psioczą na prowadzących. Zasady były proste i powinny takie pozostać. Zakaz przekraczania granic miasta, zakaz przekraczania 20 - 25 km/h oraz bez wałków w stylu.. "Haha przeprowadzimy ich przez najgorsze dziury... Jak pospadają będą niezłe siupy". Jadąc na oficjalną masę nie zamierzam (jak i większość uczestników) oglądać prowadzących z przekroczonym testosteronem rowerowym :P

Po prostu: Macie zamiar robić cyrki przekraczając żelazne zasady oficjalnej nocnej masy po prostu NIE PRZYJEŻDŻAJCIE. Bez Was także będziemy się dobrze bawić.

Chcecie szarżować i rżnąć cwaniaka przyjeżdżajcie TYLKO na nieoficjalne.
Uważam że wielu podpisze się pod moim postem.
Komu w drogę temu rower.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #573 dnia: 13 Wrz 2010, 20:07:01 »
To i ja napiszę kilka słów od siebie. ;D

Podobało mi się takie "zakręcenie trasy" gdzieś przez Wawer i okolice, drogi gruntowe, trochę wertepów i kałuż, przez lasy i łąki, a wszystko skąpane w ciemnościach. Można było sprawdzić swoje umiejętności jazdy w terenie (co lubię) a nie tylko, kto jest szybszym sprinterem (za czym nie przepadam).

Widoki, choć za wiele ich nie było przez mgłę. Właśnie mgła. To mi się najbardziej spodobało, odcinki gdzie jechalismy w totalnej mgle. Nie, nie jechałem w głównym peletonie lecz na końcu - specjalnie. W takich warunkach wolałem się trzymac na dystans za grupą, bo jak ktoś już wcześniej napisał, jazda w takich warunkach w tak zbitym peletonie była niebezpieczna. Dodatkowy atut - doskonale widziałem możliwości moich lampek, snop światła we mgle robi wrażenie.
Oraz jak rowerzyści są widziani z dalszej perspektywy. Od razu widać różnice w świeceniu tylnych lampkek, kamizelek, odblasków. Coś takiego powinien zobaczyć każdy rowerzysta - jak jest się widzianym przez kierowców. Bo cóż z tego, że ktoś się obwiesi odblaskami i lapkami jeśli np. odblask tylny jest poniżej górnej krawędzi opony, albo na widełkach pod złym kątem, albo lapki czerwone świecą w dół lub górę lub zakrywa je tył kurtki, itp itp ???

No i wszystko byłoby super... Dojechaliśmy do stacji paliw jeszcze przed rondem, gdzie zaczyna się poszeżony Wał Miedzeszyński. Fajnie, chwila odpoczynku, coś przegryźliśmy...

Ruszyliśmy i... co się tam Wam stało że tempo podskoczyło tak, że nie zdążyliśmy zawołać WOLNIEJ... Koleżanka napisała że Wasze tempo to było 30 km/h, naszej czwórki między 28/29 km/h a mimo to we mgle zgubiliście nas bardzo szybko, nikt się nie obracał czy kogoś nie brakuje. Z każdą chwilą odległość się zwiększała, a my już nie mogliśmy Was dogonić. Na domiar złego zatrzymały nas na chwilę światła. I już Was nie zobaczyliśmy - nikt nie poczekał... :(
Kiedy zdaliśmy sobie sprawę że już "po ptokach" własnym tempem dojechaliśmy wzdłuż Trasy Siekierkowskiej do węzła z Czerniakowską, a tam każdy już pojechał ze skwaszoną miną w swoją stronę.

I tak Mase uważam za udaną, mimo niesmacznego zakończenia. Na następnej nocnej masie i tak będę.

PS. Nowe osoby na nocnej masie krytycznej bardziej zniechęci i odstraszy złamanie zasady dostosowania tempa do najwolniejszego, niż że pojechaliśmy kawałem za granicę miasta.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2010, 20:23:13 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #574 dnia: 13 Wrz 2010, 20:22:10 »
No, przyznam że na końcu to i ja goniłem czołówkę już z wyraźnym wysiłkiem- za mną jechało jeszcze kilka osób, więc miałem wrażenie, że jest nas sporo. Dopiero za budową stadionu zorientowałem się że zostało mało osób. Postój zrobiliśmy kawałek dalej- przy moście świętokrzystkim gdzie doszedł nas Woydzio...

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #575 dnia: 13 Wrz 2010, 21:50:49 »
Jak czołówka chciała dobić do 40 km/h to peleton się rozbił.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #576 dnia: 13 Wrz 2010, 22:13:24 »
jeju to dobrze ze mnie nie bylo jak wy tam po 30 /H jezdzicie:p Bym musiala sie kogos czepic zeby nadazyc
szczęśliwa bo z Nim;)

Emilas

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #577 dnia: 13 Wrz 2010, 22:39:11 »
Kurcze, szkoda że nie pojechałam. ;( Rozumiem, że w Józefowie byliście? Bym sobie z rańca tam do Babci podjechała (odwiedziny o 5 nad ranem.. ;P ), bo i tak w niedziele się wybierałam w tamte strony. Ech, szkoda. ;)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #578 dnia: 13 Wrz 2010, 22:44:22 »
jeju to dobrze ze mnie nie bylo jak wy tam po 30 /H jezdzicie:p Bym musiala sie kogos czepic zeby nadazyc

O tym właśnie pisałem wcześniej... Ale widzę że wszyscy mają w du*ie to co napisałem. Mała grupka fanatyków wiwatująca sobie na przemian jak to hardcorowo zasuwają niezgodnie z zasadami oficjalnej nocnej masy. Jestem sfrustrowany takim podejściem do tematu. Jeździjcie na nieoficjalnych a na oficjalnych się nie pokazujcie.

Więcej już nie piszę w tym temacie bo sami ignoranci tutaj piszą posty...
Komu w drogę temu rower.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #579 dnia: 13 Wrz 2010, 22:48:35 »
jeju to dobrze ze mnie nie bylo jak wy tam po 30 /H jezdzicie:p Bym musiala sie kogos czepic zeby nadazyc

Takie tempo akurat było ponieważ wszyscy mieli podobne możliwości kondycyjne.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #580 dnia: 13 Wrz 2010, 22:51:06 »
jeju to dobrze ze mnie nie bylo jak wy tam po 30 /H jezdzicie:p Bym musiala sie kogos czepic zeby nadazyc

O tym właśnie pisałem wcześniej... Ale widzę że wszyscy mają w du*ie to co napisałem. Mała grupka fanatyków wiwatująca sobie na przemian jak to hardcorowo zasuwają niezgodnie z zasadami oficjalnej nocnej masy. Jestem sfrustrowany takim podejściem do tematu. Jeździjcie na nieoficjalnych a na oficjalnych się nie pokazujcie.

Więcej już nie piszę w tym temacie bo sami ignoranci tutaj piszą posty...


Hm a moze jednak warto pisac albo cos z tym zrobic zeby to sie zmienilo ,,
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #581 dnia: 13 Wrz 2010, 22:55:54 »
Po prostu, prowadzenie muszą przejąć słabsze kondycyjnie osoby ;D
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #582 dnia: 14 Wrz 2010, 01:06:06 »
Albo ustalić, że na oficjalnych ktoś tam prowadzi, a osoby znane z szybkiej jazdy [z tego co czytam, to parę osób powinno się poczuć] jadą na końcu i mają zakaz wyprzedzania ludzi - mają jechać na końcu i już.
W każdym przypadku większej wycieczki potrzebny jest zamykacz - osoba jadąca na końcu i starająca się nie pogubić uczestników. To niech te Speedy Gonzalesy przydadzą się do czegoś ;)

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #583 dnia: 14 Wrz 2010, 04:37:25 »
O tym właśnie pisałem wcześniej... Ale widzę że wszyscy mają w du*ie to co napisałem. Mała grupka fanatyków wiwatująca sobie na przemian jak to hardcorowo zasuwają niezgodnie z zasadami oficjalnej nocnej masy. Jestem sfrustrowany takim podejściem do tematu. Jeździjcie na nieoficjalnych a na oficjalnych się nie pokazujcie.

Więcej już nie piszę w tym temacie bo sami ignoranci tutaj piszą posty...
Dzięki, jawnogrzesznica (miałem nie przeklinać, staram się jak mogę)

Albo ustalić, że na oficjalnych ktoś tam prowadzi, a osoby znane z szybkiej jazdy [z tego co czytam, to parę osób powinno się poczuć] jadą na końcu i mają zakaz wyprzedzania ludzi - mają jechać na końcu i już.
W każdym przypadku większej wycieczki potrzebny jest zamykacz - osoba jadąca na końcu i starająca się nie pogubić uczestników. To niech te Speedy Gonzalesy przydadzą się do czegoś ;)
Ciekawy jestem jak to wyegzekwujesz. Jak coś wymyślisz - daj znać, głowię się nad tym od dłuższego czasu (jakiś rok z kawałkiem) i jakoś nic mi do łba nie wpadło.
 Na NMK to się nazywa niańka :D
Woydzio
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz 2010, 04:38:39 wysłana przez Woydzio »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #584 dnia: 14 Wrz 2010, 10:44:03 »
Hm a moze jednak warto pisac albo cos z tym zrobic zeby to sie zmienilo ,,

Rozumiem, że za tym idzie jakaś przemyślana głębsza myśl lub idea, a tylko nam jej nie zdradzasz z jakiś powodów? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)