Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850306 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1290 dnia: 20 Sie 2011, 13:56:49 »
Było i 2 i 3 miesiące temu. Chociaż... Chrupek...? :P Będzie TESCO? xD



2 miesiące temu prowadziłem ja a Woydzio miesiąc temu :)
Komu w drogę temu rower.

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1291 dnia: 20 Sie 2011, 15:15:09 »
 
no to mnie się to podoba :-) teraz tylko nie zapomnieć podjechać wieczorem i sprawdzić naszą nocną improwizorkę :D
  Może będziemy tamtędy jechać? Obmyślam dogodne trasy na szosę. ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Sie 2011, 15:17:02 wysłana przez Drex »

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1292 dnia: 20 Sie 2011, 20:51:07 »
Prawdopodobnie wpadnę na chwilę.
Woydzio

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1293 dnia: 20 Sie 2011, 21:06:40 »
No i przedmasówka za nami. Temat Nocnej był poruszony. Wiele osób się wypowiedziało. Zwłaszcza dyskutowały te które brały udział w NMK ostatni raz paręnaście miesięcy temu...

W każdym razie dowiedziałem się że eliminowanie osób w ten sposób nie powinno mieć miejsca. Powinno być tak jak robiono kiedyś. Jest teren? Mówimy np tym co nie jadą po nim gdzie się wyjedzie. Potem ludzie zrażają się do przejazdu i więcej nie przyjeżdżają mimo że spełniają WSZYSTKIE wymagania regulaminu.

Dodatkowo uważam, że bycie osobą prowadzącą nie jest przywilejem a odpowiedzialnym zajęciem by starać się zapewnić CAŁEJ grupie przejazd do końca. A zwłaszcza tym którzy jak pisałem wcześniej spełniają punkty regulaminu. W tym usłyszałem słowa poparcia.
To, że ludzie nie mówią gdy nie pasuje im trasa nie znaczy, że im to nie przeszkadza (może się wstydzą, albo mówią za plecami bo "Jak można pouczać prowadzącego", albo po prostu przez grzeczność itp).

Główny "winowajca" natomiast, zamiast dyskutować i bronić swoich racji, na sam koniec powiedział, że powinienem zarzuty "odszczekać na forum" - to była cała jego wypowiedź. Nie ma to jak dyskutować na poziomie. Ale jeśli prowadzi imprezy tak jak dyskutuje to nie mam więcej pytań.

P.S. Nie odszczekam tego co napisałem wcześniej, bo uważam że mam tutaj rację.
Nawet tu nie chodzi o regulamin, ale o zasady szacunku wobec wszystkich uczestników masy.

Byłeś na spotkaniu przedmasowym, ale z jego przebiegu NIC nie zrozumiałeś, 
albo tylko tak udajesz. 

Na początku zostały przytoczone w całości zasady Nocnej Masy Krytycznej zawarte na stronie WMK. 
I w trakcie dyskusji szanownego gremium, nie udało się wykazać, 
żeby na ostatniej Nocnej Masie doszło do naruszenia przez prowadzącego jakiejkolwiek z wymienionych zasad. 

A zatem, skoro nie ma winy - to nie ma też "winowajcy". 
I teraz należało by o tym fakcie poinformować wszystkich czytelników forum  :)  . 

Cytuj
                    Nocna Masa Krytyczna 

sobota, 13 sierpnia - Pl. Zamkowy, godz. 24:00


Nocna Masa Krytyczna to tradycyjne spotkanie warszawskich rowerzystów w nocy z II soboty miesiąca na niedzielę, na Pl. Zamkowym,
skąd wyruszają w trasę układaną na bieżąco podczas przejazdu (czasem są to centralne dzielnice, a czasem sąsiednie miasta).
Zaletą nocnej jazdy rowerem jest nie tylko mniejszy ruch uliczny, cisza nawet w centrum miasta i 'lekkość jazdy', 
ale też niesamowite wrażenia jakich może dostarczyć nocna jazda po klimatycznych uliczkach Pragi czy po lesie. 
Nawet Warszawa może być miastem przyjaznym dla rowerzystów ;-)

                    ZASADY NOCNEJ MASY
1. Przejazd ma niezorganizowany charakter - trasa jest układana na bieżąco przez osoby jadące z przodu,
    które są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego tempa - ok. 20km/h.
    Organizatorzy WMK nie gwarantują swojej obecności na imprezie;
2. Posiadanie sprawnych Lampek przy rowerze jest obowiązkowe - mile widziane jest także posiadanie dużej ilości odblasków;
3. Przestrzegamy przepisów ruchu drogowego (oczywiście w granicach rozsądku;-)
4. Zachowujemy się spokojnie i kulturalnie, nie hałasujemy w dzielnicach mieszkaniowych, przepuszczamy inne pojazdy, szczególnie autobusy;
5. Przejazd to nie wyścig - jedziemy szybciej niż na dziennej Masie, ale tak by wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji, mogli nadążyć;
6. Jeżeli podczas przejazdu zauważymy, że ktoś ma wyraźne trudności z opanowaniem powyższych zasad, pomagamy mu w tym;
7. Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność.


Zasady jakie są, każdy widzi. I nie ma w nich ani słowa o : 
- eliminowaniu osób ; 
- zrażaniu do przejazdu ; 
- wstydliwości uczestników ; 
- przywilejach prowadzącego ; 
- szacunku wobec wszystkich uczestników ; 
- o tym, że do mety ma przyjechać tyle samo osób, co wystartowało ; 
- i o uczestnikach spełniających wszystkie wymagania regulaminu ; 
( w tym ostatnim - to Ci się chyba z wojskiem pomyliło ) 

Nie ma, a jednak Ty tworzysz :  jakieś "wyimaginowane byty"
i sam sobie na nie odpowiadasz. 

@Chrupku, zabierasz głos w sprawie, a nie było Cię na ostatniej Nocnej.
A to wielka szkoda, bo : 
- nie wiesz, tak na prawdę, jak na niej było ;  
Szkoda, bo gdybyś jednak był, to : 
- może przełamał byś strach przed nieznanym ; 
- może bawił byś się dobrze i by Ci się spodobało ; 
- może byś się czegoś ciekawego nauczył ( wszak sam aspirujesz do roli prowadzącego Nocnej Masy ). 
A nauki w takim temacie, jak sprawne prowadzenie grupy - to nigdy za wiele  :)  . 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1294 dnia: 20 Sie 2011, 21:32:42 »
Może będziemy tamtędy jechać? Obmyślam dogodne trasy na szosę. ;)

tak tak, bo do Arkadii po Ciebie jadąc będzie mi to nie po drodze :D

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1295 dnia: 20 Sie 2011, 21:34:55 »
Nie będzie mnie na dzisiejszej masie, ale proponuję na najbliższej działać wg planu (by nie łamać zasad NMK):
1)Zaliczyć kawałek Kampinosu (nie wiem który - ale rolkarze podpowiedzą)
2) Zaliczyć Szmólki (bez krzyku i hałasu - wystarczy stać 15 minut żeby poczekać na efekt)
3) Zaliczyć Łazienkowski (szlakiem rowerowym - poziomkarze podpowiedzą)
4) Zaliczyć ulice z kocimi łbami (nie mam pomysłu gdzie jechać ale szosowcy podpowiedzą)
Resztę atrakcji w trasie znaleźć.

Po udanej NMK - dziwić się dlaczego ludzie ślą pretensje i zasłonić się Zasadami NMK wykazując małość i bezczelność mających NIEUZASADNIONE pretensje petentów :D

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1296 dnia: 20 Sie 2011, 21:37:09 »

Zasady jakie są, każdy widzi. I nie ma w nich ani słowa o :
- eliminowaniu osób ;
- zrażaniu do przejazdu ;
- wstydliwości uczestników ;
- przywilejach prowadzącego ;
- szacunku wobec wszystkich uczestników ;
- o tym, że do mety ma przyjechać tyle samo osób, co wystartowało ;
- i o uczestnikach spełniających wszystkie wymagania regulaminu ;
( w tym ostatnim - to Ci się chyba z wojskiem pomyliło ) 
Tanawis, polecam Twojej uważnej lekturze punkt drugi regulaminu NMK w brzmieniu: "Posiadanie sprawnych Lampek przy rowerze jest obowiązkowe - mile widziane jest także posiadanie dużej ilości odblasków".
Innymi słowy osoby bez oświetlenia przy rowerze nie powinny się pojawiać na NMK a jeśli już się pojawią (a zdarza się to niestety regularnie) to teoretycznie osoba prowadząca powinna je wywalić z przejazdu jeszcze przed jego rozpoczęciem - a w skrajnym wypadku nawet odwołać przejazd wskazując winnych tego faktu (znaczy się nieoświetlonych wannabe uczestników).
Woydzio

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1297 dnia: 20 Sie 2011, 21:38:13 »
Zrobię to wcześniej by nie było:

HAU ! HAU !

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1298 dnia: 20 Sie 2011, 22:29:58 »
Tanawis, polecam Twojej uważnej lekturze punkt drugi regulaminu NMK w brzmieniu: "Posiadanie sprawnych Lampek przy rowerze jest obowiązkowe - mile widziane jest także posiadanie dużej ilości odblasków".
Innymi słowy osoby bez oświetlenia przy rowerze nie powinny się pojawiać na NMK a jeśli już się pojawią (a zdarza się to niestety regularnie) to teoretycznie osoba prowadząca powinna je wywalić z przejazdu jeszcze przed jego rozpoczęciem - a w skrajnym wypadku nawet odwołać przejazd wskazując winnych tego faktu (znaczy się nieoświetlonych wannabe uczestników).
Woydzio
Właśnie się zastanawiam co Tobie na Twoją propozycję odpowiedzieć. 
A swoją drogą, to chętnie bym zobaczył jak Ty odwołujesz Oficjalną z w/w powodu  :)  .


Nie będzie mnie na dzisiejszej masie, ale proponuję na najbliższej działać wg planu (by nie łamać zasad NMK):
1)Zaliczyć kawałek Kampinosu (nie wiem który - ale rolkarze podpowiedzą)
2) Zaliczyć Szmólki (bez krzyku i hałasu - wystarczy stać 15 minut żeby poczekać na efekt)
3) Zaliczyć Łazienkowski (szlakiem rowerowym - poziomkarze podpowiedzą)
4) Zaliczyć ulice z kocimi łbami (nie mam pomysłu gdzie jechać ale szosowcy podpowiedzą)
Resztę atrakcji w trasie znaleźć.

Po udanej NMK - dziwić się dlaczego ludzie ślą pretensje i zasłonić się Zasadami NMK wykazując małość i bezczelność mających NIEUZASADNIONE pretensje petentów :D
Jeśli już tak stawiasz sprawę - 
- to jak szaleć, to SZALEĆ : 
A co tam. Zaproponuj punkt 5. 
5) Przegonić Oficjalną przez tunel zalany wodą po osie rowerów. 

Niektórzy pamiętają. 
To może wyjaśnią, tym co nie wiedzą, o co chodzi  :o  .  
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1299 dnia: 20 Sie 2011, 22:31:07 »
Drogi Tanawisie

Ja zrozumiałem doskonale wszystkie zasady ale napisałem takie fajne zdanie, którego najwidoczniej Ty nie zrozumiałeś:
Cytuj
Nawet tu nie chodzi o regulamin, ale o zasady szacunku wobec wszystkich uczestników masy.
Nazwijmy to Masowym Savoir Vivre. Pamiętajmy że ideą Nocnej Masy jest zachęcanie ludzi do przyjazdu a nie do odstraszania ich na dzień dobry.

To co napisałeś :
Cytuj
Zasady jakie są, każdy widzi. I nie ma w nich ani słowa o :
- eliminowaniu osób ;
- zrażaniu do przejazdu ;
- wstydliwości uczestników ;
- przywilejach prowadzącego ;
- szacunku wobec wszystkich uczestników ;
- o tym, że do mety ma przyjechać tyle samo osób, co wystartowało ;
- i o uczestnikach spełniających wszystkie wymagania regulaminu ;
( w tym ostatnim - to Ci się chyba z wojskiem pomyliło )

Nie ma, a jednak Ty tworzysz :  jakieś "wyimaginowane byty"
i sam sobie na nie odpowiadasz.

To świadczy o Twoim podejściu do ludzi na rowerach. Jesteś egoistą i myślisz tylko o tym by TOBIE było najlepiej a innych masz gdzieś. Pokazałeś swoje prawdziwe ja. Może to wiąże się z wiekiem. Pomyśl o przejściu na rowerową emeryturę. A może po prostu nie pasujesz do ludzi DUŻO młodszych od siebie. Może pora poszukać sobie towarzystwa we własnym gronie wiekowym.

Kiedyś z tobą już jechałem na nieoficjalnej i powiem, że ludzie musieli jechać do domu by zmienić opony na terenowe, bo Ty tak wymyśliłeś sobie trasę. Widać nie można Cię oduczyć że rowerzyści potrafią jeździć na rowerze innym niż górski (taki jaki Ty posiadasz).
Komu w drogę temu rower.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1300 dnia: 20 Sie 2011, 22:54:58 »
Hmm. Nie będę już Cię cytował Tanavisie - ale pokazałeś skrajne podejście egoistyczne niestety - "wymieniając" to czego nie ma w zasadach - więc można stosować w przejeździe. Nie jest także napisane - że mam być trzeźwy - więc mogę jechać ? Nie jest napisane że nie można przeklinać i obrażać ludzi - więc mogę to robić ?

Strzeliłeś sobie tym egoistycznym wymienianiem "czego niema" gola do własnej bramki.

Gratuluję i dobranoc

PS. Tego nie odszczekam

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1301 dnia: 20 Sie 2011, 23:41:14 »
Apel do ludzi jeżdżących na NMK: marudźcie od razu, na miejscu, co? "Nie, nie chcemy jechać po parku, bo to nie na nasze koła". I już. I mówcie wprost prowadzącemu co się nie podoba, na miejscu. Żeby wiedział.
Jeśli prowadzący proponuje teren, a szosy nie chcą, to zamiast wracać do domu, mogą oznajmić, że teren jest nie dla nich, a przejazd dla wszystkich, więc prosimy o korektę trasy.

[Dex - owszem, Ty masz chyba jakąś osobistą dyspensę na przeklinanie ;)]

JURO

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1302 dnia: 20 Sie 2011, 23:45:39 »
Cześć.
 Jeśli chodzi o tunel zalany wodą to... było super , odłączyły się raptem 2 na 60parę osób. Chylę czoło dla "pilota" było super.
 
Pozatym ..przecież jedziemy w ciemno i na dobrą sprawę tam gdzie oczy poniosą.
 
Niema co gadać z Tanawisem. to przecież "Niedzielny Kierowca" i w du... ma to co inni mówią. Przynajmniej akie jest moje odczucie względem osób z NMK jaki wszystkie piszących na forum.
 
Tyle odemnie, ...żałuje że niemoce dziś być z wami.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1303 dnia: 21 Sie 2011, 00:05:36 »
Szczerze podziwiam Was za wasze wypociny:)  rozmawiacie o dupie marynie tracąc czas... a wystarczy reakcja przed jazdą... :) a jak ktoś się odłączy to coś się stanie nie dobrego to tylko oficjalny nocny przejazd a robicie igły z widły...  :) Tanawisa nie znam sobiście ale współczuje.

Szczerze zamknijcie ten temat bo razi w oczy a do kompromisu Wam dalekoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooo
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1304 dnia: 21 Sie 2011, 00:29:32 »
Popieram. Niech moderator odłączy te spory do Hydeparku. Zostawi tylko same wątki dotyczące przejazdów.

I popieram także Savil aby dyskutować jak najwięcej na imprezie. Jak ktoś nieśmiały/ma niemożność niech powie może koledze by przekazał.
Komu w drogę temu rower.