Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850805 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1140 dnia: 14 Lip 2011, 01:40:37 »
Ja tam na tej masie jechałem bez przedniego światła i co niby ważne ze miałem tylnie. nie mam zamiaru kupywać swiatła za 10 zł jak to tu ludzie piszą. Nie opłacało by mi sie takie światło..
To wiedz, że jeśli trafi się tak, że pojawię się na NMK i zobaczę Cię bez wymaganego oświetlenia, to osobiście wyślę Cię do domu. Nie chcemy takich, co się nie potrafią dostosować. Jeśli nie potrafisz, droga wolna. Byle nie z nami.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1141 dnia: 14 Lip 2011, 11:18:16 »
Ja tam na tej masie jechałem bez przedniego światła i co niby ważne ze miałem tylnie. nie mam zamiaru kupywać swiatła za 10 zł jak to tu ludzie piszą. Nie opłacało by mi sie takie światło..
To wiedz, że jeśli trafi się tak, że pojawię się na NMK i zobaczę Cię bez wymaganego oświetlenia, to osobiście wyślę Cię do domu. Nie chcemy takich, co się nie potrafią dostosować. Jeśli nie potrafisz, droga wolna. Byle nie z nami.
No, to zonk. Bo nie licząc ostatniej NMK, byłem na poprzednich 2 i spora, niestety gromada ludzi, szczególnie tych nastolatków z numerami startowymi miała co najwyżej tylny odblask. Zaś jechać lubili oni z lewej strony peletonu. Niestety.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1142 dnia: 14 Lip 2011, 12:00:29 »
są pewne zasady których przestrzegamy od dawna na Nocnych. Obowiązkowe światełka i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Jeśli ktoś lubi jeździć na czerwonym, to niech jeździ, ale jak jest sam, a nie daje "inteligentny" przykład ignorancji świateł sygnalizacji innym. Jeździmy Masą i Masą przestrzegamy przepisów! Czerwone to czerwone, zielone to zielone, jeden pas to jeden pas!!! ile razy w kółko to można powtarzać? tak trudno zrozumieć? pokaż jeden raz i złam w ten sposób przepis jadąc na czerwonym, to cała banda na następnych światłach zrobi to samo, bo pomyśli że to wmk, i światła nas nie obowiązują! i co, jak kogoś zdejmie samochód, to kto będzie odpowiadał? ja myślę, że ten, kto pokazał.

Offline poziomp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1143 dnia: 15 Lip 2011, 19:26:48 »
 
Witam,
Zgadzam się z przedmówcami.
Przepisy pominny być przestrzegane, a oświetlanie (przód i tył) to obowiązek podczas uczestnictwa.
 
poziomp

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1144 dnia: 15 Lip 2011, 20:46:02 »
Ja tam na tej masie jechałem bez przedniego światła i co niby ważne ze miałem tylnie. nie mam zamiaru kupywać swiatła za 10 zł jak to tu ludzie piszą. Nie opłacało by mi sie takie światło..
tylne, kupować, opłacałoby. Zmień, bo uduszę.
Jeśli nie chcesz takiego za 10zł, to kup takie za 100-150, co za problem...
chyba napisałem ze nie miałem przedniego bo wole sobie coś lepszego kupić a tylnie posiadam i radze by kazdy chociaż je miał bo juz nie raz tylne mi się przydało, a juz na pewno pomogło w nocy, ta masa mi się zdarzyła bez przedniego bo akurat nie miałem jak przymocować swiatła bo wyczyszczeniu kierownicy.. Teraz zamierzam sobie kupić GPS i lampki wtedy dopasuje sobie wszystko...
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1145 dnia: 16 Lip 2011, 14:46:10 »
Czy dobrze mi się wydaje, że dziś jest NMK? Nie piszcie komentarzy o tym, że powinienem czytać itp. Po prostu odpiszcie tak/nie. Chcę wiedzieć czy się pojawić o północy na Zamkowym. :)

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1146 dnia: 16 Lip 2011, 15:55:05 »
Nieoficjalna. Owszem.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1147 dnia: 17 Lip 2011, 14:30:50 »
Nieoficjalna Nocna Masa Krytyczna się odbyła. Pojechaliśm w liczbie sześciu na południe. Odwiedziliśmy ścieżkę przyrodniczą nad Wisłą, Park Skaryszewski by przez Balaton i Kanał Kamionkowski dotrzeć do Trasy Siekierkowskiej. Dalej przez Rondo 'Kometa', Wał Miedzeszyński i Przewodową do St. Miedzeszyn. Następnie Patriotów i Płowiecką z powrotem do Ronda 'Kometa' i Trasą Siekierkowską do Al. J III Sobieskiego. Powrót przez Spacerową, Al.Szucha i Al.Ujazdowskie do Placu Zamkowego.
Pamiątkowe zdjęcie: http://img543.imageshack.us/img543/7560/dsc01763e.jpg
Łączny przejechany dystans ok. 70km.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1148 dnia: 17 Lip 2011, 15:26:45 »
Witam,

po raz drugi byłem na nocnej masie, po raz pierwszy na nieoficjalnej. Tanawis najpierw poprowadził przez ciemne zaułki Parku Skaryszewskiego oraz wzdłuż Wisły, a potem już normalnie do rejonów linii otwockiej ulicami.

Wrażenia bardzo pozytywne (choć być może, gdybym to ja był tym, który zamoczył buty w mega-kałuży, to miałbym inne zdanie :)

Zaliczony 1 snejk, przez jednego z uczestników, gratulacje za szybką zmianę dętki :)

Pozdrawiam,
Lech
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

adbej

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1149 dnia: 17 Lip 2011, 17:04:11 »
Ogolnie to fajowo bylo a moze by wyjechac po za miasto hee?

Offline Humanista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Humanista na giełdzie
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1150 dnia: 17 Lip 2011, 19:33:21 »
Pytanie o tempo i możliwość uczestnictwa osób "spoza", czyli nie należących do zabezpieczenia etc. Miałem się wybrać, ale odpuściłem a) żeby nie opóźniać, b) nie wiedząc, jak liczna będzie grupa i czy nie spojrzy źle na przypadkowego kompana.

Pozdrawiam

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1151 dnia: 17 Lip 2011, 20:19:12 »
Każdy może przyjechać, impreza otwarta jest. Jeżeli tempo będzie zbyt duże można zawsze się odłączyć. Jednak nie warto rezygnować z przyjazdu na Zamkowy bo często przejmują prowadzenie osoby, które wolą tempo turystyczne max do 25km/h.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Humanista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Humanista na giełdzie
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1152 dnia: 17 Lip 2011, 20:25:01 »
Dla mnie tempo w okolicach 30 km/h będzie spoko, po prostu bałem się, że to raczej impreza dla szosowców, gdzie leci się w peletonie 40-50 km/h :)

W takim razie postaram się być następnym razem, o ile wypatrzę gdzieś info. Jest jakiś wall, gdzie można rzucać okiem?

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1153 dnia: 17 Lip 2011, 20:36:47 »
Prędkość na odcinkach szosowych dochodziła do 35 km/h, ale zazwyczaj było to do 25 km/h.
Uczestniczyc w przejeździe może każdy, niezależnie skąd jest, czy jeździ z masą czy nie, czy w zabezpieczeniu czy nie.
Dla mnie tempo w okolicach 30 km/h będzie spoko, po prostu bałem się, że to raczej impreza dla szosowców, gdzie leci się w peletonie 40-50 km/h :)

To ja mając w pamięci poprzednie nieoficjalne nocne masy postanowiłem, że nie będę spowalniał i przyjechałem szosówką ;) Okazało się, że pozostała piątka przyjechała na góralach. Nie przejmując się tym bez problemów przejechałem po twardych piaskach ścieżki przyrodniczej nad Wisłą, a następnie po Parku Skaryszewskim i wzdłuż Kanałku Kamionkowskiego.

To ja złapałem snejka na tyle, prowadząc / przenosząc rower nad niezabezpieczonym rowem w chodniku na Zielenieckiej. Dziękuję Mhrok-owi za łyżki do opon.

A tak na przyszłość polecam aby każdy uczestnik miał zapasową dętkę właściwą do jego kół.
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2011, 20:38:39 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1154 dnia: 17 Lip 2011, 21:11:19 »
@Humanisto - zaryzykuj za tydzień i przyjedź. 
Nieoficjalna Nocna Masa Krytyczna jest imprezą otwartą i przyjechać może każdy. 
O tym czy jesteś chciany bądź nie, zorientujesz się bardzo szybko - jeszcze zanim wyjedziemy poza granice Warszawy. 
I jeśli tylko jesteś w stanie sprostać wymaganiom 80/25 - to grupa kojarzona z LAJT ROWERem V25 jest właśnie dla Ciebie    :)  . 

Najbardziej aktualne informacje znajdziesz w tym temacie. 
A tak w ogóle, to możesz przyjeżdżać w ciemno. Bo jeśli jest sprzyjająca pogoda, to jeździmy co tydzień. 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;