Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850227 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandarq

  • Początkujący
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #975 dnia: 03 Cze 2011, 00:51:24 »


Było naprawdę fajnie, za tydzień będę na bank :) . Zaznaczam ze trasa jest niepełna, z racji pogody zakończyłem jazdę na wysokości ursynowa, więc brakuje ok 13 km do kolumny.



Jestem nowy na forum więc wybaczcie jeśli nie znam tutejszych zasad o ile takowe istnieją. Również byłem na tej masie i było super choć mogłaby być większa frekwencja. Mimo to mam nadzieję, ze za tydzień dam radę uczestniczyć. Poza tym któremuś z Was obiecałem GŁODA na rower, więc muszę się zjawić. Przyznać się który to?:)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #976 dnia: 03 Cze 2011, 16:03:55 »
Jestem nowy na forum ( ... ). Również byłem na tej masie i było super ( ... ) mam nadzieję, ze za tydzień dam radę uczestniczyć.  ( ... )  :)
Witaj na forum, mandarq   :)  
Cieszę się, że Ci się podobało. Dołączam Cię do "listy obecności"  z nieoficjalnej NMK z 11.05.28/29 :
1. Tanawis
2. Wildzi
3. Weismar1976
4. Butelsonic
5. Mandarq
6. ...
7. ...
Ciekawe, czy lista zapełni się do końca ? I czy poznamy rowerzystę, który pierwszy się od nas odłączył na forcie Bema ? Bo z tym się wiąże pewna historia.

Gdybyście przypadkiem jednak znaleźli się w bardziej południowych rejonach - zapraszam do odwiedzenia polany "ogniskowej" przy Lesie Kabackim w Powsinie - akurat w tą sobotę planuję tam ze znajomymi ognisko, które pewnie potrwa do godzin nocno-porannych ;)

Dzięki za zaproszenie do wspólnej biesiady. Jeśli będziemy jechać na południe, to skorzystamy i wpadniemy  :) .


A jest tam coś ciekawego do zobaczenia poza tonami śmieci po sobotnich imprezach ??  ;D
Miejsce jest fajne samo w sobie. A brudno nie jest, bo ekipy miejskie co rano sprzatają i dowożą nowe drewno. A robią to tak gorliwie, że trzeba dobrze pilnować swojej własności. Kiedyś sprzątnęli nam ze stołu telefon komórkowy i chcieli odjeżdżać. Ale wszczęliśmy alarm i udało nam się ją jakoś odzyskać (czyli wygrzebać z ich przepastnych worów załadowanych na samochodzie).
Innym razem to my znaleźliśmy zgubioną komórkę i umówiliśmy się z jej właścicielką   :)  .


Oj boję się tej masy, czy dam radę tyle kilometrów nakręcić, hmm
Daleki jestem od namawiania na długie wycieczki osób, które same czują, że mogą nie dać rady. Ale zawsze możesz przyjechać na plac Zamkowy, przywitać się i odprowadzić nas do granicy Warszawy. I zorientujesz się, czy tempo Ci odpowiada. Bo w dużej mierze, to właśnie tempo jazdy ma decydujące znaczenie w takim przypadku.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze 2011, 16:16:54 wysłana przez Tanawis »
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #977 dnia: 03 Cze 2011, 16:06:33 »
Być będę obiecałem, resztę mas mam pozaliczanych tak brzydko mówiąc. Hmm odpalę spacerowe tempo od domu i nie będę sobie śrubki podkręcał to dam radę może ;)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #978 dnia: 03 Cze 2011, 16:31:47 »
Być będę obiecałem, resztę mas mam pozaliczanych tak brzydko mówiąc. Hmm odpalę spacerowe tempo od domu i nie będę sobie śrubki podkręcał to dam radę może ;)
Myślałem, że kręci Cię jazda, zawsze i wszędzie. Ale jak piszesz, to chcesz mieć tylko zaliczoną nieoficjalną nocną.
Bądź dobrej myśli, a uda Ci się   :D  . 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #979 dnia: 03 Cze 2011, 17:40:25 »
Nie lubię sam śmigać rowerem :) bo nudno trochę jest w kupie raźniej :) i przy okazji to taki test dla mnie :) Jak tam z wytrzymałością, czy coś się poprawia czy jak :)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #980 dnia: 03 Cze 2011, 18:45:53 »
( ... ) i przy okazji to taki test dla mnie :) Jak tam z wytrzymałością, czy coś się poprawia czy jak :)
Jednokrotne zaliczenie jakichś kategorii imprez rowerowych, nie jest jeszcze żadnym wskaźnikiem wzrostu wytrzymałości. 
W tym celu, to raczej "ścigaj się z własną średnią". 
Czyli zapisuj średnią z każdego wyjazdu, i zrób z tego wykres, np. w Excelu. I staraj się jeździć z tygodnia na tydzień coraz prędzej, ale tak by jazda nadal sprawiała Ci przyjemność. I tak, by nie mieć potem buli mięśni lub stawów, albo zakwasów. Zwiększaj stopniowo dystanse. Regularnie obserwuj wykres i wyciągaj wnioski. 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #981 dnia: 03 Cze 2011, 19:00:53 »
Wzrost wytrzymałości widzę bo trasy zbiera mi Endomondo i przy wycieczce do pracy aż całe prawie 8km to widać :) ale też zależy jak się światła kochane ułożą :) a tutaj po prostu chodzi mi nie o czas lecz o dystans, po pierwszej masie oficjalnej nocnej w maju zrobiło się około 66 km i jedynie jak wróciłem to miałem miękkie nogi po śnie było lepiej :) A to wtedy był pierwszy wypad tzn. dłuższy wypad dlatego jestem ciekaw tego :)

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #982 dnia: 03 Cze 2011, 20:56:02 »
Wzrost wytrzymałości widzę bo trasy zbiera mi Endomondo i  ( ... )  to widać :) ale też zależy jak się światła kochane ułożą :)
Lepszy do tych pomiarów jest licznik rowerowy, bo postojów nie wlicza do średniej. A w Endomondo to musiał byś na każdych światłach włączać pauzę. Poza tym w Endomondo porównujesz cyfry, a nie słupki wykresu - a to jednak nie to samo i nie o to w tym chodzi. 


( ... ) a tutaj po prostu chodzi mi nie o czas lecz o dystans, po pierwszej masie oficjalnej nocnej w maju zrobiło się około 66 km i jedynie jak wróciłem to miałem miękkie nogi  ( ... )  
To chyba każdy kiedyś na początku tak miał. Ale w takim razie, i na razie, to nie polecał bym jazdy na nieoficjalną. 
Bo jak planujemy 80 km, to czasem potrafi z tego wyjść i 120 km. I jak jesteśmy daleko od Warszawy i ktoś mocno opadnie z sił, to nie wiadomo co zrobić. A na oficjalnej to jakiś autobus lub metro zawsze jest w pobliżu. 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #983 dnia: 03 Cze 2011, 22:10:00 »
Co nie zabije to wzmocni :) Więc do zobaczenia jutro :)

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #984 dnia: 04 Cze 2011, 09:54:58 »
Powinienem być ale nie obiecuje bo organizuje ognisko w Józefowie i zobaczymy jak będę w stanie się urwać
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Weismar1976

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #985 dnia: 04 Cze 2011, 13:30:40 »
Myślę że ja też się zamelduję i mam nadzieję że dam radę :)

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #986 dnia: 04 Cze 2011, 16:19:16 »
jest ładny dzień i ma być super noc bo ponad 15 stopni na plusie wiec moze by warto zorganizować jakieś ognisko nocne, np w żabieńcu lub otwock, albo nocna jazdę ale gdzieś nad Zalew Zegrzyński. Tempo nie musi być zarąbiste tak by każdy dawał rade i będzie ok
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #987 dnia: 05 Cze 2011, 01:02:21 »
nie dałem rady i tak jestem zmęczony ponad 100 km Józefów - Międzylesie - Wołomin (ale trochę dłuższą drogą) i za Wołominem do kolegi babci, a potem z powrotem przez Wiązownę i wyszło 100 km w tym straszenia boląca noga od pracy tez.

Powodzenia macie ładna i tak pogodę..
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"

Offline ViRuE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #988 dnia: 05 Cze 2011, 07:50:01 »
Masa zakończona sukcesem aż 50 procent uczestników około godziny 7dmej rano wróciło pod kolumnę Zygmunta. Nocna wycieczka była pełna wrażeń od jazdy po lesie jak i w miejskiej dżungli. Nie obyło się również bez smażonej kiełbaski. A liczba osób będzie naszą słodką tajemnicą :)

P.S.
Nie straszny diabeł jak go malują, hmm ale sensu kłaść to się chyba nie ma :)

Do następnej przejażdżki.

P.S.2
Gościu ma kilka typów :) Może dogadać się z nim i jakoś hurtowo, że tak powiem zamówić? Może coś udało by się urwać:)
http://allegro.pl/latarka-cree-xm-l-t6-xml-820lm-aku-lad-hit-i1649847718.html
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2011, 09:11:40 wysłana przez ViRuE »

Offline Glizdor

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • bez świateł nie jeżdżę, a ty?
    • Józefów na Rower
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #989 dnia: 05 Cze 2011, 11:27:54 »
A liczba osób będzie naszą słodką tajemnicą :)
a my z tego powodu nie będziemy płakać bo jak ty tego nie podasz to ktoś inny to zrobi, pewnie mało was było i sie wstydzisz powiedzieć xd
I ty przyłącz się do wspólnej jazdy rowerem z Józefowa i okolic.
http://facebook.com/RowerowyJozefow
Jeździmy pod hasłem: "Józefów na Rower"