Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011  (Przeczytany 70217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MasterTM

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Paź 2011, 13:59:58 »
Kolejna Masa zaliczona i była jedną z najlepszych według mnie, pomimo niskiej frekwencji i momentami niezabezpieczonym skrzyżowaniu/przejściu. Najbardziej mnie rozbawiła sytuacja prawie na początku, jak jakaś pani zaczęła przechodzić przez pasy rozmawiając przez telefon i mówi: "Czekaj, bo debile jadą całą szerokością pasa, a mają czerwone"  :D Apropo pieszych, to wczoraj niestety jakaś plaga była... Z pozytywnych aspektów, fajny był widok na oko 4-5 letniego chłopca na małym rowerze poziomym, na którym wyglądał jak gokart :D Wielkie brawa dla młodego :)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2011, 14:14:37 wysłana przez MasterTM »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Paź 2011, 15:59:50 »
Pozdrawia zabezpieczenie na obcasach :) Wreszcie byłam najwyższa! :D Bardzo wygodnie się jechało. I zabezpieczało, bo część niecierpliwych zamiast marudzić, to na mnie patrzyła i nie lazła w szkodę ;) Zachciało się ładnie wyglądać, to niemal samych pieszych dostawałam ;P
Spacerowa i Piękna i inne podgórki nie byłyby takie złe, gdybym to wtedy nie musiała wyprzedzać peletonu ^^' Ale ludzie szybko reagują na <ziej ziej> lewa wolna! <ziej ziej>, chyba ze współczucia ;)

Co do pieszych to niestety podegają trzem prawom marketingu wg. Dilberta*, ale cóż, trzeba się uśmiechać i robić swoje.

Ktoś mi wytknął, że [Królowa, Królewna, jak jej było?] była ode mnie lepsza, bo jechała na obcasach i w mini. Challenge accepted ;)

O co chodzilo z Wojewódzkim, kto widział na własne oczy?

*
1. Ludzie
2. są
3. głupi.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Paź 2011, 17:06:07 »
ja dojechałem na skrzyżowanie do Łukasza Krucza/Wilcza i już wtedy Łukasz nagrywał całą sytuację tak na wszelki wypadek , a ogólnie Pan Wojewódzki stał w swojej bm-ie jakos skosem na przeciwnym pasie ruchu , tak jakby wyprzedzał pod prąd wszystkie samochody stojące i czekające na przejazd masy. Coś tam chyba mówił o Policji , ale jak końcówka masy się zbliżała i zobaczył radiowóz na końcu peletonu to jakoś magicznie zrezygnował z kłótni i skręcił w lewo ... Może po prostu nie lubi niebieskiego koloru ? :P
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Paź 2011, 17:41:57 »
Z pozytywnych aspektów, fajny był widok na oko 4-5 letniego chłopca na małym rowerze poziomym, na którym wyglądał jak gokart :D Wielkie brawa dla młodego :)

Hehehe, nie bywa się na zlocie, to nie widuje się takich widoków :P Poziomka z Juniorem była atrakcją ostatniego zlotu pod Opolem. Była składana na zlocie, pierwsze jazdy na zlocie, pierwsze foty i naprawy też. Młody śmigał nią poślizgami aż się kurzyło.

Teraz widzę, że Bartek dopracował już konstrukcje do momentu, gdy może jechać na Masę całą rodziną. Stąd trajk tadpole (fachowa nazwa ;) ) był zwykle w okolicy swb z wózkiem bocznym, którym jechał Bartek.

Pan Wojewódzki stał w swojej bm-ie jakos skosem na przeciwnym pasie ruchu , tak jakby wyprzedzał pod prąd wszystkie samochody stojące i czekające na przejazd masy. Coś tam chyba mówił o Policji , ale jak końcówka masy się zbliżała i zobaczył radiowóz na końcu peletonu to jakoś magicznie zrezygnował z kłótni i skręcił w lewo ... Może po prostu nie lubi niebieskiego koloru ? :P

Parę razy owego pana spotkałem na mieście jak jeździł jeszcze porszem. Jak na człowieka podobno inteligentnego i oczytanego to prowadził niestety jak skończony prostak i debil. Stąd nie dziwi mnie ani dziwna pozycja auta sugerująca omijanie innych aut pod prąd, ani niechęć do oglądania Policji. Wspomnienia ze spotkań z Policją to pan Wojewódzki musi mieć po prostu traumatyczne. Nie dość, że mandat, to jeszcze donos do F i SE przez kogoś z przypadkowych przechodniów :D
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2011, 17:47:52 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Paź 2011, 18:06:31 »
Ktoś z uczestników z aparatem (chyba Rano1 ?) z porzadną lampą robił na prośbę Łukasza zdjęcia , nam co prawda chodziło o tablice rejestracyjne , ale... może będzie widac coś więcej
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #140 dnia: 01 Paź 2011, 18:19:45 »
Ktoś z uczestników z aparatem (chyba Rano1 ?) z porzadną lampą robił na prośbę Łukasza zdjęcia , nam co prawda chodziło o tablice rejestracyjne , ale... może będzie widac coś więcej

A nie Trawers? Bo w Jego galerii widzę foto z blachami jakiegoś auta.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #141 dnia: 01 Paź 2011, 19:09:43 »
nie , na pewno nie , chyba nie sądzisz że byłbym w stanie nie rozpoznać trawersa :P

a jakbyś czytał uważnie to byś zauważył że na zdjęciu w galerii Trawersa jest Nissan chyba micra a ja pisałem o BMW (chyba X7, albo inne duże) ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2011, 19:18:02 wysłana przez sailing_cyclist »
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #142 dnia: 01 Paź 2011, 19:41:36 »
Swoją drogą fajna poziomka. :)

Dziękuję w imieniu Poziomci :)


A ja mam chętnego do zabezpieczenia! (nie jestem to ja). Już pracuję nad tym, by zgłosił się do właściwych osób :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #143 dnia: 01 Paź 2011, 19:46:10 »
Ktoś z uczestników z aparatem (chyba Rano1 ?) z porzadną lampą robił na prośbę Łukasza zdjęcia , nam co prawda chodziło o tablice rejestracyjne , ale... może będzie widac coś więcej
https://picasaweb.google.com/Rano1Tande/WMK092011LewaWolna#5658572783035531026


Rano. :)

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #144 dnia: 01 Paź 2011, 20:21:05 »
trasa pokręcona i nieco wolna, ale było OK, nie narzekam :)

myślę że plecak spisywał się w miarę dobrze.

zgodnie z ograniczeniami technicznymi po ~2h zaczął chrypieć i w końcu zamilkł. może uda mi się za miesiąc zmodyfikować go na tyle by wcisnąć zapasowy zestaw zasilania (12 AA => 2x12 AA)
chyba że wielbiciele plecaka zrzucą się przed masą na baterie R20 - 10 sztuk. kupując baterie marki '1', 'tesco' itp to da jakieś 25zł. chętnych sponsorów zapraszam na priv ;)
no, chyba że znajdzie się filantrop i kupi raz a porządnie- 12 akumulatorków R20 + ładowarkę do nich - ok. 80zł akku + 20zł ładowarka = 100zł inwestycji w dobry nastrój i uśmiechy na twarzach rowerzystów na masie, a to bezcenne ;)
[a może ktoś mi taki zestaw pożyczy? ;]

jest mi niezmiernie miło i bardzo dziękuję za liczne głosy poparcia/podziwu/zachwytu jakie otrzymuję na masie :)
pozdrawiam wielbicielki i wielbicieli ^^

 
póki plecak będzie grał, będę pojawiał się z nim na każdej masie na jakiej będę :)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź 2011, 20:50:04 wysłana przez muzyczny_plecak »

Offline Alik

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #145 dnia: 01 Paź 2011, 20:59:51 »
Mam do Warszawy 70 km . Wczoraj byłem pierwszy raz i obiecuję że nie ostatni .  :P :)

Offline Hubert

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #146 dnia: 01 Paź 2011, 21:40:18 »
Ponawiam swoje pytanie odnośnie frekwencji, bo gdzieś się przewinęło, że była kiepska... A mi się wydawało, że było duuuużo ludzi:)

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #147 dnia: 01 Paź 2011, 22:01:45 »
Było chyba ok 960 rowerzystów. Natomiast w marcu lub w kwietniu było 1411 rowerzystów. Czyli nie było teraz aż tak dużo.

Offline poziomp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #148 dnia: 02 Paź 2011, 00:22:49 »
Same pozytywy po masie.
Myślę i ja nad jakimś muzycznym plecakiem lub zestawem hIfI.
Jechałem na samym końcu i nic nie grało a myślę że by się zdało rozweselić towarzyszy.
Zobaczymy może mi się uda coś sklecić na październik.
Pozdrawiam

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2011
« Odpowiedź #149 dnia: 02 Paź 2011, 00:48:19 »
myślę, że plecak spisywał się w miarę dobrze.

Kurczę, a ja Cię wypatrywałam (i nasłuchiwałam) i nic z tego :(
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"