Autor Wątek: Przejazd ścieżką rowerową przez skrzyżowanie z Czerniakowską tr. Siekierkowską  (Przeczytany 18764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Witam, czy może mi ktoś wyjaśnić, na czym polega cykl świateł na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Trasy Siekierkowskiej. Dlaczego jak jest zielone światło dla jadących w kierunku północnym, to dla ścieżki rowerowej jest cały czas czerwone? Czasem czeka się tam dobrą długą chwilę. O co tu chodzi?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Witam, czy może mi ktoś wyjaśnić, na czym polega cykl świateł na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Trasy Siekierkowskiej. Dlaczego jak jest zielone światło dla jadących w kierunku północnym, to dla ścieżki rowerowej jest cały czas czerwone? Czasem czeka się tam dobrą długą chwilę. O co tu chodzi?

Myślę, że to może wyjaśnić Inżynier Ruchu, Janusz Galas. Listy do Niego należy słać na Biuro Drogownictwa i Komunikacji u.m. st. Warszawa, ul. Solec 48.

Przy okazji możesz zapytać o nielegalne przyciski uruchamiające sygnalizację dla rowerzystów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Na tym skrzyżowaniu, czy się wciśnie, czy nie wciśnie przycisku to i tak trzeba czekać i to długo. Jeżeli chodzi o przyciski to może zaproponuje Panu Inż. Galasowi, żeby zrobił też takie "bajeranckie" przycicki dla kierowców samochodów. Czasem jadąc nawet ścieżka rowerową przez ulicę, mam wrażenie jakby rowerzyści byli dyskryminowani przez kierowców. Tak jest właśnie na tym skrzyżowaniu na Trasie Siekierkowskiej z Czerniakowską. Nieważne, że doczekałem się zielonego światła, kierowcy i tak skręcają w prawo, niekiedy nawet przyspieszając mając nadzieje, że uda im sie zdążyć przed rowerzystą. To skrzyżowanie to jakaś wielka porażka. Jeżdżę tamtędy codziennie do pracy i z powrotem.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Tam cykl sygnalizacji mógłby wyglądać tak jak na Modlińskiej/Prząśniczek:
Ustawienia sygnalizacji świetlnej bezpieczniejsze dla rowerzystów

tomus1973

  • Gość
No właśnie, tam jest dokładnie takie samo skrzyżowanie, a światła zmieniaja się tak, że dla samochodów zmienia się na zielone, a dla rowerzystów i pieszych dalej jest czerwone. I tak ze dwie zmiany świateł i dopiero łaskawie zapali się zielone. Takie coś aż się prosi o łamanie przepisów i jazde na czerwonym świetle.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
I tak ze dwie zmiany świateł i dopiero łaskawie zapali się zielone. Takie coś aż się prosi o łamanie przepisów i jazde na czerwonym świetle.
Czasem mam wrażenie w rodzaju spiskowej teorii dziejów świata, że takie ustawienie świateł jest po aby policja, czy SM mogły dorobić wyniki do premii.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

tomus1973

  • Gość
W zwiazku z tym skrzyżowaniem mam pytanie. Czy Waszym zdaniem przejechanie na czerwonym świetle na tym skrzyżowaniu jest naganne? Chodzi mi o Wasze zdanie o nie o zdanie władz miejskich.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
jeśli na zielonym leci tylko wiatr to jadę bo nie ma sensu czekać...
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
W zwiazku z tym skrzyżowaniem mam pytanie. Czy Waszym zdaniem przejechanie na czerwonym świetle na tym skrzyżowaniu jest naganne?

Jeżeli nie jadą auta, to nawet nie naciskam na hamulec. Ale ja zawsze miałem podejście do świateł takie, że to one mają służyć ludziom, a nie odwrotnie. Jako pieszy i rowerzysta wiatru nie będę puszczał czekając aż inż Galas łaskawie pozwoli mi przejść.

Jedynie w samochodzie ściśle pilnuję kolorystyki światełek na sygnalizatorze. Martwe strefy, mógłbym kogoś nie zauważyć i tragedia gotowa. Tona blachy to już może komuś zrobić krzywdę i tam nie ma miejsca na luźne podchodzenie do przepisów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomus1973

  • Gość
Czyli nie jestem jedyny, ja staram się przestrzegać sygnalizacji świetlnej, ale jak mam stac 5 min jak kołek, a samochody nie jadą, to te światełka a w szczególności na Trasie Siekierkowskiej ignoruje średnio 2 razy dziennie.

storm

  • Gość
Nie radzę. Ja zignorowałem tą sygnalizację raz, sądząc, że zielone dla rowerków obowiązuje na całe skrzyżowanie i dam radę przejechać. Skończyło się w chwili, kiedy wjechałem na drugi pas ruchu... I zjazd był już mocno poganiany trąbieniem...


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli nie jestem jedyny

Nie, nie jesteś jedyny. Wielu rowerzystów wali na czerwonym, gdy wiedzą, że naciskanie przycisku nic nie daje i trzeba będzie czekać przy pustej jezdni wiele minut. Najwięcej takich cyklistów widziałem w Olsztynie - ale i światła tam są ustawione dalece bardziej debilnie niż u nas.

Kwestia tylko, by robić to nie tak jak Storm, a z głową ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
A jak to robi Storm? ;-)

storm

  • Gość
@Raffi - to było dawno temu i nieprawda ;)
@DREX - ja tam nic nie robię... Ja od czasu tamtego numeru zasuwam jezdnią do początku śmieszynki, a potem przez most lecę śmieszynką. Ale dojazd do niej - tylko asfaltem. Nawet jakbym musiał ganiać dookoła skrzyżowania, to wolę "jak samochód".


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
A jak to robi Storm? ;-)

Z tego co napisał 2-3 posty wyżej, to w asyście pisku kół, klaksonów i głosu przekleństw kierowców, bo nie sprawdził dokładnie, czy jezdnia była pusta.

Może nie było ich widać w lusterku :D Sorry, MSPANC 8)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)