Autor Wątek: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego  (Przeczytany 132005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Mar 2012, 10:30:24 »
Wizualizacja moich wczorajszych obserwacji dotyczących postępów w powstawaniu infrastruktury rowerowej i jej stanu (proszę kogoś, kto zna stan ddr po stronie bielańskiej, aby się zgłosił na priv i podał adres e-mail - wtedy udostępnię mapę, aby mógł nanieść informacje o stronie bielańskiej):

http://maps.google.pl/maps/ms?msid=202797034552827948826.0004bb6c501fcc39b9bee&msa=0&ll=52.320127,20.969682&spn=0.012827,0.037379
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2012, 10:36:27 wysłana przez gromanik »

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Mar 2012, 12:51:57 »
Mogę zrobić przegląd nowych dróg rowerowych po bielańskiej stronie Trasy Mostu Północnego.

Napiszę tylko tyle, że wszystkie do tej pory ścieżki i drogi rowerowe, które przed budową TMP się dziwnie urywały teras są POŁĄCZONE w jedną sieć! Wszystkie ddr mają nawierzchnię bitumiczną.
Są miejsca gdzie ta nowa nawierzchnia zaczyna minimalnie falować. Są krawęrzniki które przekraczają 1cm. Przebieg ddr w niektórych miejscach jest nieoptymalny, co powoduje psucie geometrii (szczególnie zakrętów) - zwłaszcza na wjeździe na most. Wjazd na most jest sporo na około i prowadzi po najstromszej pochylni (najłagodniejszą maja samochody >:( ). Itd, itp...
I jestem tatą po raz drugi!

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Mar 2012, 13:12:11 »
Jeśli te krawężniki, o których piszesz są po bokach ddr, to najprawdopodobniej znaczy, że tak samo jak po białołęckiej stronie brakuje jeszcze ostatniej warstwy asfaltu - jeśli tak jest, to na podobną wysokość jak krawężniki wystawać będą studzienki, pokrywy zaworów, hydrantów, itp.

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #48 dnia: 17 Mar 2012, 19:58:20 »
Co do mediów, to jak mamy robić akcję, to trzeba będzie się do niej przygotować merytorycznie. Ktoś ostatnio jechał drogą rowerową wzdłuż Wisły do Parku Młocińskiego? Jest przejezdna? Z czego jest nawierzchnia?
No i dobrze byłoby też, gdyby ktoś zrobił rekonesans na samym moście. Bo jeżeli droga rowerowa przypadkiem powstała na czas, to nie specjalnie będzie co wyśmiewać ;)

Na moście to raczej jeszcze nic nie ma. A DDR wzdłuż Marymonckiej i Wisłostrady dwa tygodnie temu miał jeszcze miejsca, gdzie brakowało wierzchniej warstwy asfaltu.
Prawa strona Wisłostrady:

Po lewej stronie na dojeździe do ronda z Marymoncką brakowało jeszcze asfaltu.
Wylot na Pułkową, w poprzek ulica Prozy:

Na dole połączenie pomiędzy ulicami Prozy i Zgrupowania AK "Kampinos" z widoczną drogą dla rowerów. Za tunelem pod Marymoncką było jeszcze mocno rozbabrane.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Mar 2012, 22:12:23 »
Bez wątpienia ruch rowerowy traktują po macoszemu.
W zeszłym roku między sierpniem a grudniem nie potrafili dokończyć ddr-ów dochodzących z obu południowych stron Wisłostrady na wysokość Mostu i Marymonckiej. Jeden fajny kawałek, de facto ukończony był na południowej stronie nowej trasy między Marymoncką/Pułkową a pętlą przy dawnej Hucie.
Pewnie to dokończą rok po hucznym otwarciu.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Mar 2012, 12:57:42 »
Kurde, a mogłem się założyć z dwiema osobami o to - byłbym o dwie Cole do przodu :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Mar 2012, 14:18:07 »
Trzymam kciuki. Chciałbym być na otwarciu, ale jak będzie w następny weekend, to nie dam rady, bo nie będzie mnie w WAW.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #54 dnia: 22 Mar 2012, 15:33:06 »
Właśnie w Radio Plus usłyszałem, że otwarcie dla pieszych ma być w najbliższą sobotę o 17.30
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Mar 2012, 16:50:42 »
Niech ktoś to potwierdzi.

Jeżeli tak, to do zobaczenia po białołęckiej stronie około 17:15. Robimy pomysł z szukaniem ścieżki, więc weźcie lupy, lornetki, świece i wszystko co może wyglądać na sprzęt do poszukiwań". Poszukamy tramwaju, poszukamy chodników na moście, poszukamy drogi rowerowej i... poszukamy polityki transportowej Warszawy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #57 dnia: 22 Mar 2012, 17:58:02 »
Właśnie przed kwadransem wróciłem z wizji lokalnej na Moście Północnym. Według mnie to tam jest jeszcze od pyty roboty do zrobienia, narozgrzebywane mnóstwo rzeczy, niedokończone prace i nie wygląda na to, żeby się jakoś specjalnie spieszyli.
Wildzi: Ścieżka rowerowa prowadząca na most od bielańskiej strony (północnej) urywa się przed samym mostem i w tamtym miejscu jest solidnie rozgrzebana...
No chyba, że otworzą gołą jezdnię, bez bocznych zjazdów, wjazdów, ścieżki rowerowej, wykończenia jezdni itp. Nie znam się na tym, ale moim zdaniem to potrzebują 2-4 tygodnie na pełne zakończenie prac.
Już mnie zaczyna wkurzać to ich rządzenie, wirtualne sukcesy i ciągłe przesuwanie terminów...
Gazu łupkowego będzie 10 razy mniej, dowody osobiste zamiast w tym roku mają być dopiero w 2014 (i to bez możliwości korzystania w placówkach służby zdrowia), wszystko po kolei im się wali  >:(
« Ostatnia zmiana: 22 Mar 2012, 18:00:34 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #58 dnia: 22 Mar 2012, 21:49:39 »
No ale to przecież najlepsza ekipa. HGW i PO. Ludzie wybrali ich 2 raz.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Mar 2012, 22:02:47 »
No ale to przecież najlepsza ekipa. HGW i PO. Ludzie wybrali ich 2 raz.

Jeszcze pytanie jacy ludzie. Bo ja np nie głosowałem na HGW, bo w kwestiach rowerowych i drogowych ewidentnie daje ciała na całej linii.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)