Autor Wątek: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego  (Przeczytany 132031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #120 dnia: 26 Mar 2012, 14:30:37 »
Skoro nie ma znaków, to jest standardowe 4,6m.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #121 dnia: 26 Mar 2012, 19:35:43 »
a ja miałam plan, ba, byłam nawet blisko sprawdzenia tegoż!
a plan był taki, ze chciałam się przejechać mostem z tej złej strony na tę dobrą, już byłam blisko, ale niestety "carbonowy chyba tylko z nazwy" zacisk do sztycy się spsuł, się pękł i poratowałam się bliskością bycia domowego zacisza Adriana (jazda na stojąco bądź na niskosiodełkowca z kręcącą sie sztycą ssie!).
także dalej jestem ciekawa, czy dziś tez poliiicja próbowała cofać rowerzystów z PÓŁNOCNEGO.
« Ostatnia zmiana: 26 Mar 2012, 19:36:49 wysłana przez anna_mala_zlosnica »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #122 dnia: 26 Mar 2012, 19:47:52 »
także dalej jestem ciekawa, czy dziś tez poliiicja próbowała cofać rowerzystów z PÓŁNOCNEGO.
Wczoraj koło 15:30 wracałem od Gromanika i nic takiego się nie działo, do metra jechałem.
Gdyby nie to, że o 18 kończyłem zajęcia a do domu mam w drugą stronę to chętnie bym sprawdził pogłoski ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #123 dnia: 26 Mar 2012, 20:53:38 »
Jak ja jechałem, było spokojnie i pusto. Wręcz zadziwiająco pusto. Może kierowców tez nie wpuszczają, co by kolein brudnymi oponami nie robili :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #124 dnia: 27 Mar 2012, 09:14:23 »
Ja wczoraj też przejechałem w obie strony w drodze do i z pracy. Trzeba się skupiać, jak zjechać na Wisłostradę w kierunku Centrum, bo pas do skrętu na nią odchodzi razem z pasem do skrętu na Gdańsk. Potem można albo przed estakadami bielańskimi z parkingu technicznego przed estakadami bielańskimi sprowadzić rower po skarpie na ścieżkę (odradzam, bo wysoko i stromo - jak już się przejechało taki kawałek Wisłostradą, to lepiej za estakadami bielańskimi przez zatokę przystankową dostać się na ddr - tu problemem jest już tylko krawężnik, albo dojechać Wisłostrada do Gwiaździstej.

Możliwe, że da się zjechać z mostu pierwszym zjazdem w prawo w kierunku Gdańska i zjechać z niego na ddr i nią przejechać pod mostem, ale nie zdziwiłbym się, gdyby nie tylko brakowało ostatniej warstwy nawierzchni, ale także ścieżka była zamknięta w miejscu przecięcia z nieoddaną przeprawą tramwajowa - z artykułu na stronie ZM wynika, że z ciągłością szlaku wzdłuż Wisły krucho: http://www.zm.org.pl/?a=most_polnocny-113-otwarcie&img=18 , więc po drodze do pracy sprawdzać nie będę - gdyby komuś się udało, sprawdzić, czy da się czy nie przejechać nadwiślańskim szlakiem rowerowym pod mostem północnym, to proszę o wrzucenie informacji.

W stronę mostu można przejechać ścieżką od Gwiaździstej, na skos pod estakadami bielańskimi i po stronie Wisły aż do wjazdu na zaplecze budowy mostu, gdzie wyjeżdżamy w prawo na jezdnią około 200m przed wjazdem z Wisłostrady na most - wczoraj jechałem jezdnią już przez estakady bielańskie, bo się spodziewałem, że dalej nie będzie już żadnej możliwości zjazdu na jezdnię. Na samym wjeździe na most jest pas awaryjny po prawej (nieco węższy od pasa rowerowego), więc tam, gdzie jedziemy wolno, bo pod górę nie przeszkadzamy kierowcom - oni jadą bardziej po lewej. Wjazd jest krótki, więc dość stromy - spodziewam się, że zimą będzie robił niespodzianki w stylu, że autobus/ciężarówka nie jest w stanie podjechać (podobnie jak na węźle Marsa).

Myśliborska/TMP - oprócz tymczasowego oznakowania na nie oddanej do użytku  ścieżce (brak ostatniej warstwy nawierzchni) zwróćcie uwagę na znaki po prawej ukryte za latarnią i sygnalizatorem - a wystarczyło sztycę wbić obok latarni lub nawet trochę przed...

Zdjęcie użytkownika grzcie2083 z forum ZM
« Ostatnia zmiana: 27 Mar 2012, 10:51:03 wysłana przez gromanik »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Mar 2012, 14:03:14 »
Trochę po 11 na RMF Max były informacje o otwarciu mostu, niegotowościach i innych problemach. Był też krótki wywiad z Raffim :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #126 dnia: 27 Mar 2012, 17:37:38 »
Trochę po 11 na RMF Max były informacje o otwarciu mostu, niegotowościach i innych problemach. Był też krótki wywiad z Raffim :)

Pamiętasz może co poszło? Bo nagraliśmy sporo, ciekawi mnie co wycięli, a co zostawili.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #127 dnia: 27 Mar 2012, 22:25:54 »
Słuchając Ciebie w weekend TokFm miałem dziwne wrażenie, że... czasem nie wymawiasz "r" dając w tym miejscu "l"  ;D ...

Wywiadu z RMF Max nie słyszałem, ale ktoś kiedyś "odgrażał się", że zamieści nagrania w sieci (ale chyba chodziło o rozmowę w Skołowanych).

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #128 dnia: 28 Mar 2012, 00:14:40 »
Raffi - Niestety pamiętam tylko ogólnikowo, że krytykowałeś niekompletny most.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #129 dnia: 28 Mar 2012, 01:07:47 »
Ścieżką po wschodniej stronie Wisłostrady da się dojechać od południa tylko do kładki nad Wisłostradą, ale nie da się na nią wjechać, nie da się też dojechać do tunelu pieszo-rowerowego pod mostem - przerwa w ciągłości przypomina lej po bombie.

Problemów z sygnalizacją ciąg dalszy:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,nowy-most-zablokowal-tramwaje-w-zajezdni,39721.html
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2012, 01:20:12 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #130 dnia: 28 Mar 2012, 12:32:40 »
Piekny ten filmik. Obraz jak Hanna Gronkiewicz Waltz i jej urzędnicy znają się na transporcie :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #132 dnia: 28 Mar 2012, 18:50:02 »
To "wina" algorytmu :D

Nope. To wina pierdoły co go pisała ;) Swoją drogą to chyba musiał to robić ktoś o IQ krewetki, bo trasa ma 4 sygnalizacje, a do tej pory narzekano już na programy na trzech ;)

Jak na 3 dni po otwarciu to chyba rekord fuszerki, nawet jak na Warszawę. Jak ZMID to wstyd :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #133 dnia: 28 Mar 2012, 20:30:35 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,tramwaje-na-nowym-moscie-pod-koniec-roku,39639.html

Taniej było zrobić przeprawę promową zamiast tramwajów wahadłowych. Coraz lepsze pomysły  :D

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Mar 2012, 11:41:04 »
Wczoraj na TMP po 22:30 pierwszy raz nie jechało się przyjemnie ani bezpiecznie, bo duża grupa (na pewno ponad 100) kierowców w sportowych samochodach wracała z jakiejś imprezy (tak przynajmniej twierdził dyżurny KPP w Legionowie) z prędkościami około 150 km/h. Sposób jazdy mieli taki, że normalni kierowcy stali na przystankach, obszarach wyłączonych z ruchu i pasach do skrętu i pasach awaryjnych, bo strach było jechać. Na Modlińskiej i obwodnicy Jabłonny było podobnie.