Autor Wątek: Pismo napisane ''na zaś''  (Przeczytany 14160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Mar 2012, 00:25:35 »
Nie jestem w tym bardzo obeznany, ale może projekt pochodzi z przed kilku lat kiedy to nie trzeba było go konsultować?
A czytaliście dalszą część?

"W poprawionym planie firma Tebodin SAP Projekt przewiduje m.in. dwie jezdnie z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, a wzdłuż nowego odcinka ekrany akustyczne wysokie aż na sześć metrów. Stoją tam wille, których mieszkańcy byli posądzani o torpedowanie inwestycji. Najdłużej trwały uzgodnienia z Tramwajami Warszawskimi. Do minimum ograniczono skręcanie składów na skrzyżowaniu Wołoskiej z ul. Woronicza, przy której znajduje się mokotowska zajezdnia."

To może oznaczać że projekt istnieje. Tylko dlaczego nie jest publicznie dostępny? Dlaczego nie był konsultowany?. Ekrany 6 metrów wysokości ! Jeszcze tak wysokich w Warszawie nie ma.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Mar 2012, 00:52:15 »
A ja chciałem za kilka dni napisać pismo w sprawie wyznaczenia tam skweru, budowy dróg rowerowych,  oraz argumentowania że miasto na tym oszczędzi.

Cholera, miałem piękny sen, wyciągnąłem z piwnicy mój wyborowy karabinek automatyczny (ciężki był) i zlikwidowałem grupę osób odpowiedzialnych za ten bajzel na infrastrukturze rowerowej    ;) ;) :D
« Ostatnia zmiana: 08 Mar 2012, 01:29:43 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pismo napisane ''na zaś''
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Mar 2012, 07:28:20 »
"W poprawionym planie firma Tebodin SAP Projekt przewiduje m.in. dwie jezdnie z trzema pasami ruchu w każdym kierunku, a wzdłuż nowego odcinka ekrany akustyczne wysokie aż na sześć metrów.

Najlepsze jest to, że te ekrany niewiele lub nic nie dadzą. A rozpieprzą krajobraz okolicy na drobne.

Oto czym kończy się budowa dróg zbyt wysokiej klasy niemal w centrum miasta. Taka droga to hałas, hałas przepisy każą zwalczać, więc można albo budować szpetne ekrany, albo zwęzić drogę i spowolnić ruch, o czym u nas się nie myśli. Ja tylko czekam, aż ktoś postawi ekrany przy okazji przebudowy np Marszałkowskiej ;) Może wtedy się opinia publiczna zorientuje, że coś tu nie gra!

Najdłużej trwały uzgodnienia z Tramwajami Warszawskimi. Do minimum ograniczono skręcanie składów na skrzyżowaniu Wołoskiej z ul. Woronicza, przy której znajduje się mokotowska zajezdnia."

Kolejny chory pomysł. Jakby mało było polikwidowanych relacji skrętnych dla tramwajów, to dojdzie nam kolejna, w imie upłynniania ruchu aut. A później tramwaj musi objeżdżać pół miasta, by wyjechać z zajezdni, bo nie ma jak skręcić. A w przypadku awarii lub wypadku, składy utykają w korkach, bo nie mają jak skręcić i ominąć uszkodzonego składu.


Ekrany 6 metrów wysokości ! Jeszcze tak wysokich w Warszawie nie ma.

Owszem są, tylko nikt specjalnie nie przejmuje się tym jak szpecą okolicę np na trasie Siekierkowskiej, S8, czy moście Północnym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)