Autor Wątek: Nowe stojaki przy metrze Wawrzyszew  (Przeczytany 5554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Gość
Nowe stojaki przy metrze Wawrzyszew
« dnia: 04 Lip 2011, 11:13:22 »
 Cieszę się niezmiernie z nowych stojaków rowerowych przy stacji metra Wawrzyszew. Ale jest ale i to nie jedno z mojej strony.

 Po pierwsze czy nie za dużo tych stojaków po jednej stronie? Aż 10? Bez przesady. Należałoby przenieść połowę z nich pod drugie wejście do metra gdzie tam nie pomyślano o nich a rowery również stoją przypięte na "dziko".

 Po drugie nie wiem może ktoś poleciał na łatwiznę może ktoś był zmęczony, nie wiem ale stawiać stojaki zajmując połowę chodnika to już przesada. Weźmy pod uwagę tłumy ludzi wchodzących i wychodzących z metra, tych co idą z osiedla na bazar - makabra. Bardzo prostym rozwiązaniem było dostawienie zatoki z kostki brukowej na stojaki. Ewentualnie postawienie ich z boku tuż przy ścianie przy biletomacie - pod dachem .



                                                                                         

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe stojaki przy metrze Wawrzyszew
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lip 2011, 12:19:14 »
Ale za to jest w widocznym miejscu, i łatwiej objąć przyszłym monitoringiem, czy zadaszeniem jeden niż dwa stojaki.
 
A kwestia widoczności stojaka jest kluczowa, inaczej ludzie nie będą z niego korzystać.
Ostatnio na otwartym spotkaniu w ZMie, ktoś w czasie prelekcji pana z ZTMu zaczął komórką sprawdzać przez internet mapę parkingów rowerowych na ich stronie, i odkrył nieznany sobie parking stojący pod jego domem.

Padło pytanie czy nie można by było tych parkingów jakoś oznakować  :D :) ;)
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe stojaki przy metrze Wawrzyszew
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Lip 2011, 12:23:40 »
Po drugie nie wiem może ktoś poleciał na łatwiznę może ktoś był zmęczony, nie wiem ale stawiać stojaki zajmując połowę chodnika to już przesada.

E, dlaczego? To pięknie współgra z hipokryzją warszawskiego Metra (sp. z zoo), które nie chce stojaków na stacjach nawet tam, gdzie o wiele mniej utrudniają przejście niż tutaj.

Dlaczego nagle mieliby się kierować logiką? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Nowe stojaki przy metrze Wawrzyszew
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwi 2014, 10:02:33 »
a gdzie Veturilo przy Wawrzyszewie?
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot