Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011  (Przeczytany 45760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #60 dnia: 30 Lip 2011, 03:12:18 »
Jeśli zobaczycie granatową skodę (fabia albo roomster, nie pamiętam dobrze), rejestracje WD5235A - wyjmować od
Czerwone (buraczkowe? ;) ) Mitsubishi WPR49C51 - to była dopiero jazda... Na szczęście w zabezpieczeniu są też cyborgi  ;)

Generalnie fajny przejazd, wyluzowałem się jak rzadko kiedy. Szkoda tylko, że było trochę osób robiących oborę - z nowości w tym zakresie to widziałem postój na wypicie piwa.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #61 dnia: 30 Lip 2011, 05:57:04 »
Przejazd był nawet fajny. Uwagi co do trasy poznał jej autor (niech ja go dorwę na osobności, to dostanie u- luckiem... :P ).
Dziś tylko jedno zdjęcie, reszta będzie w ciągu najbliższych dwóch dni (mam ich do obrobienia około 600). ;)


:-)

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Lip 2011, 08:24:05 »
Dziś tylko jedno zdjęcie, reszta będzie w ciągu najbliższych dwóch dni (mam ich do obrobienia około 600). ;)
Hahaha, Drex nie jesteś sam  ;D  Ja już ponad pół nocy spędziłem przy obrabianiu fotek i jeszcze mi się dziś zejdzie... Na szczęście mija moda na spiderów, którzy wrzucają do netu jak leci cały chłam, który napstrykali...
Myślę, że można kurierom-obcokrajowcom wybaczyć, że nie rozumieli polskiego i nie zawsze reagowali na "lewa wolna" - w sumie fajnie, że przyjechali, było bardziej kolorowo.
Ogólnie fajna masa, szkoda, że riksza nie pojechała na całą trasę, brakowało trochę dobrej muzy (choć, prawdę mówiąc, słyszałby ją tylko początek peletonu).
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #63 dnia: 30 Lip 2011, 10:08:32 »
Nie wiecie, czy jest możliwość wzięcia od kogoś jego "numerka"
Jest. Odczytaj PW :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #64 dnia: 30 Lip 2011, 11:30:05 »
Zabezpieczam wyjazd z osiedla, po kilku minutach podchodzi Pan. Jakiś cichy głos, jakaś magiczna intuicja mi powiedziała, że Pan był cholernie mocno nawalony. Zatacza się w prawo... zatacza się w lewo.. jakoś kiepsko mu idzie współpraca z ziemskim przyciąganiem. I rzecze do mnie tak:



".. Pa..anie.. kierownik..u. A wy to tak jedziecie jak.. jak te... no jedziecie idziecie jak te idą do morza.... ykh... do.. rze...ki... idą.. do rzeki i potem tak spadają... do wody. NO JEDZIECIE DO MORZA JAK TE LEMINGI!"  ;D

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #65 dnia: 30 Lip 2011, 11:44:35 »
Wesoło było. :) Spotkałam przemiłego motorniczego :) Pouśmiechaliśmy się do siebie, porozmawialiśmy, po czym sam zaproponował, żebym już zaczęła przeganiać peleton, bo on rozumie i przed tylną policją nie ruszy.

A potem dostałam władzę i było jeszcze weselej :D <tu wstaw śmiech dowolnego złego bohatera kreskówkowego>
Najpierw dali mi trzech ludzi pod komendę, żeby oddzielać rowerzystów od rolkarzy. Radziliśmy sobie dobrze [dzięki, chłopaki!], a zabezpieczenie jadące z nami towarzysko rozstawiałam po krzyżowaniach ["tak jest, pani generał!" - rzucił któryś i rozstawił się posłusznie].

A potem Czajnik zaczął słać rozpaczliwe apele "nie ma zabezpieczenia z przodu, ludzie na przód potrzebni, Savil oddaj trochę!". To podesłałam raz jednego, raz drugiego. W końcu wszystkich swoich ludzi oddałam do zabezpieczania, a sama zaprzęgłam cywili do roboty i też było dobrze :) Od Arkadii cały przód [4 rowerzystów obok] to byli moi ludzie, którzy sami pilnowali reszty, żeby mnie nie wyprzedzali. :)
I na przyszłość polecam tę metodę. W razie czego przy braku rikszy mogę zajmować się byciem barierą i nie potrzebuję do tego ludzi z zabezpieczenia, dokooptuję sobie kogoś na miejscu ;)

A dzięki naszemu systemowi łączności co chwila na radiu leciał kwiatek "Czajnik do Diabła!" :D
« Ostatnia zmiana: 30 Lip 2011, 11:46:09 wysłana przez Savil »

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #66 dnia: 30 Lip 2011, 12:44:05 »
hahaha! Twoje komentarze są nieocenione  ;D  Rzeczywiście o mało co i pękłabyś z dumy tam na przedzie...  ;)
No już wrzucam foty na serwer:  http://travers.pl/m_110729/
« Ostatnia zmiana: 30 Lip 2011, 14:01:19 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #67 dnia: 30 Lip 2011, 15:11:23 »
Jeśli zobaczycie granatową skodę (fabia albo roomster, nie pamiętam dobrze), rejestracje WD5235A - wyjmować od
Czerwone (buraczkowe? ;) ) Mitsubishi WPR49C51 - to była dopiero jazda...

To teraz na Waliców i złożyć zawiadomienie z prośbą o ukaranie poparte ewentualnymi fotkami lub kontaktem do kolegów - świadków.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ar2r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ar2r - czytaj Artur
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #68 dnia: 30 Lip 2011, 16:20:26 »
Savil. Polecam się na przyszłość ! Ta odrobina Władzy pod Twym wybitnym dowództwem dobrze mi zrobiła  8) ("cywil"-ten "lewy" i nieco nerwowy  :-[ ). A swoją drogą jak Ty to robisz? Od Twojego groźnego spojrzenia winowajcom powietrze z kół schodziło z wrażenia - ja się na nich darłem i żaden się nie przejął :'(
Jestem niespotykanie spokojny, do czasu !
I proszę nie zwracać się do mnie per Pan, bo to mnie postarza.
;)

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #69 dnia: 30 Lip 2011, 16:58:17 »
A swoją drogą jak Ty to robisz? Od Twojego groźnego spojrzenia winowajcom powietrze z kół schodziło z wrażenia - ja się na nich darłem i żaden się nie przejął :'(
To chyba na zawsze pozostanie tajemnicą. Savil jest po prostu straszna jak się tak patrzy. :P

Offline punkadiddle

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #70 dnia: 30 Lip 2011, 18:07:46 »
No i niestety, ale nie wszyscy przestrzegali regulaminu. Bardzo, ale to bardzo dużo osób wjeżdżało na chodnik. Rozumiem, że ciasno itp, ale to można jechać w większym odstępie, a nie robić to, do czego masa NIE została stworzona...
Mi się zdarzyło pojechać po chodniku, z czego nie byłam zadowolona, ale jakoś czasem trzeba dogonić, a potem się może zdarzyć, że się dogoni za bardzo i nie ma gdzie zjechać... Poza tym inna sprawa, że dużo ludzi jeździ ostatnio na rowerach i wcale nie muszą jechać z Masą, mimo że ona jest tuż obok.

Offline lavinka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
    • Warszavka
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #71 dnia: 30 Lip 2011, 21:01:07 »
Może faktycznie lewa wolna zastąpić głośnymi gwizdkami? BTW skuter oczyszczał lewą stronę wyśmienicie, bo miał bardzo ładny sygnał, nie wiem może go jakoś nagrać i puszczać z komórek? Wydzieranie się lewa wolna daje mizerny rezultat. :)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #72 dnia: 30 Lip 2011, 21:24:02 »
Savil. Polecam się na przyszłość ! Ta odrobina Władzy pod Twym wybitnym dowództwem dobrze mi zrobiła  8) ("cywil"-ten "lewy" i nieco nerwowy  :-[ ). A swoją drogą jak Ty to robisz? Od Twojego groźnego spojrzenia winowajcom powietrze z kół schodziło z wrażenia - ja się na nich darłem i żaden się nie przejął :'(

Taki już mój straszny urok :) Może to przez kontrast - najpierw jestem miła i uśmiechnięta, a dopiero jak nie pomaga, to PATRZĘ - wtedy winowajca gubi się z zaskoczenia i nie dostaje czasu, żeby się pozbierać ;)
Ale nie byłeś nerwowy - nie krzyczałeś na nikogo i zachowywałeś się odpowiednio, tak trzymać :)
I zapraszamy z nami do zabezpieczenia, przydasz się :)

Cytat: Drex
o chyba na zawsze pozostanie tajemnicą. Savil jest po prostu straszna jak się tak patrzy. :P
No tak, Ty biedactwo często obrywasz moim spojrzeniem ;)

Offline garbus

  • Początkujący
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #73 dnia: 30 Lip 2011, 21:43:23 »
Filmik z wczorajszej masy :) Warszawska Masa Krytyczna 29.07.2011    Pozdrawiam :D

Offline Fristajler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #74 dnia: 30 Lip 2011, 23:33:42 »
Głównie nieporozumienie co do "Lewa wolna" wynikło z obecności obcokrajowców. Mi to bez różnicy czy będzie to gwizdnięcie, czy krzyczenie. Grunt, żeby zrozumieć, a informacja była jasno i wyraźnie podana z megafonu. może tylko dlatego, że w jednym języku - po polsku :)