Autor Wątek: Grupa Ursynowsko- Mokotowska  (Przeczytany 13012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Wrz 2012, 01:57:33 »
Widzę że padł pomysł wspólnego pisania pism. Mam materiał na kilka dzięki regularnym przejażdzkom po Ursynowie i Mokotowie. Pytanie czy jesteśmy w stanie znaleźć miejsce które pomieści kilkanaście osób. Wyobrazam to sobie tak: każdy przynosi materiał na pismo(na podstawie własnych informacji), opcjonalnie udajemy się np. na 2h w teren objeżdzając możliwie dużo problematycznych miejsc dzięki czemu mamy aktualny i pełny obraz stanu faktycznego, w drugiej fazie spotykamy się, spisujemy sprawy i wnioski, dzielimy pracę na poszczególne osoby/podgrupy, pomagamy sobie w formułowaniu pism i ślemy je elektronicznie. Wystarczy kilka osób z rowerami, laptopami, internet, aparat, i nieco zapału. Pozwoliłoby to przekazać naszym kochanym urzędom więcej informacji o potrzebnych zmianach, zwiększyć budżet na zadania na które oczywiście na początku urzędom będzie brakowało pieniędzy, załatwiać takie sprawy jak np. przyciski na przejazdach, ich brak, nieobniżone krawężniki hurtowo.

Można też po prostu całą zgrają udać się w teren na początek np. wzdłuż KEN sfotografować i opisać wszystkie mankamenty i zafundować urzędnikom wiele godzin zadumy nad jakością projektów i wykonania lokalnej infrastruktury. Nie mówię tu też o wysyłaniu jednego pisma w każdej sprawie... przecież gdy jest już gotowe może je wysłać / poprzeć każdy  ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz 2012, 02:01:01 wysłana przez mateyko »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Wrz 2012, 14:47:01 »
Dobry pomysł. Potrzeba do tego osoby z wiedzą pismową. Można rzucić hasło, zorganizować wycieczkę połączoną z fotografowaniem problemów i późniejszym pisaniem. Może zapytać ZM, czy udostępnią salę w tym celu?
Utworzyć wydarzenie na forum i fb, zrobić akcję towarzyską.

Zajmiesz się stroną merytoryczną? Wzory pism, sformułowań, adresy etc.

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Wrz 2012, 15:12:39 »
Czy nie lepiej spotkac się gdzieś na Ursynowie. Poprzednie spotkanie odbyło się w Cafe Roskosz i wszyscy zainteresowani się zmieścili.
Savil - trochę mniej fajerwerków, więcej konkretnych działań. Lepsze 3 osoby zainteresowane działaniem niż 30 chcące sobie pogadać jak jest źle i niech ktoś coś zrobi.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Wrz 2012, 16:40:04 »
W związku z przygotowanym przezmnie Planem dla Mokotowa jestem zainteresowany.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Rano1

  • Gość
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Wrz 2012, 19:07:37 »
A ja myślałem, że istnieje GRU - Grupa Rowerowa Ursynów  :)
Słyszałem kiedyś o PGR (Praska Grupa Rowerowa)...

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Wrz 2012, 22:02:20 »
Hej,
Nie publikuję się na tym forum, za co przepraszam, ale od roku mniej więcej zajmuję się poprawą infrastruktury rowerowej na Ursynowie i okolicach. 
Moje interwencje (głównie skierowane do ZDM, ZOM, i Urzędu Dzielnicy) dają rezultaty. Zajmuję się głównie obniżaniem progów, łataniem dziur w nawierzchni, i karczowaniem krzaków zarastających drogi dla rowerów. Dokumentuję swoje wnioski i ich rezultaty na forum Zielonego Mazowsza:
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=2404&start=170

A także na mapie dróg rowerowych Ursynowa, którą kiedyś założyłem:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=204849063941186046672.0004ba533cde777e7cf3d
(mapa jest otwarta do edycji, nikt jej dotąd nie zniszczył, ciekawe jak długo jeszcze...)

Moje doświadczenia są takie, że ZDM i ZOM reaguje szybko i skutecznie na wnioski dotyczące naprawy nawierzchni, czy obniżenia progów. Wnioski o wszelkie nowe inwestycje są beznadziejne - nie ma mowy.

Jeśli macie ochotę skorzystać z mojej mapki już zgłoszonych wniosków - proszę uprzejmie: jest otwarta do edycji.


Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Wrz 2012, 01:56:41 »
Hej,
Nie publikuję się na tym forum, za co przepraszam, ale od roku mniej więcej zajmuję się poprawą infrastruktury rowerowej na Ursynowie i okolicach. 
Moje interwencje (głównie skierowane do ZDM, ZOM, i Urzędu Dzielnicy) dają rezultaty. Zajmuję się głównie obniżaniem progów, łataniem dziur w nawierzchni, i karczowaniem krzaków zarastających drogi dla rowerów. Dokumentuję swoje wnioski i ich rezultaty na forum Zielonego Mazowsza:
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=2404&start=170

A także na mapie dróg rowerowych Ursynowa, którą kiedyś założyłem:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=204849063941186046672.0004ba533cde777e7cf3d
(mapa jest otwarta do edycji, nikt jej dotąd nie zniszczył, ciekawe jak długo jeszcze...)

Moje doświadczenia są takie, że ZDM i ZOM reaguje szybko i skutecznie na wnioski dotyczące naprawy nawierzchni, czy obniżenia progów. Wnioski o wszelkie nowe inwestycje są beznadziejne - nie ma mowy.

Jeśli macie ochotę skorzystać z mojej mapki już zgłoszonych wniosków - proszę uprzejmie: jest otwarta do edycji.

Hej świetna mapa! Widzę że jest już zaznaczone kilka miejsc których uciążliwośći doświadczyły już moje cztery litery. Zastanawia mnie tylko czy i jak możemy orientować się nawzajem na jakim etapie jest sprawa każdej z lokalizacji (nie wszystkie mają adnotacje). Mam uznać zatem że sprawa nie ruszona i słać pisma? Myślę że w takim wypadku przyda się określenie problemu i np. konkretny naruszony przepis i nadać status "sprawa nieruszona" potem ew.  "pismo wysłane, oczekiwanie na odp." itd itd.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2012, 02:02:04 wysłana przez mateyko »

Offline ~Kris

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Wrz 2012, 09:31:27 »

Hej świetna mapa! Widzę że jest już zaznaczone kilka miejsc których uciążliwośći doświadczyły już moje cztery litery. Zastanawia mnie tylko czy i jak możemy orientować się nawzajem na jakim etapie jest sprawa każdej z lokalizacji (nie wszystkie mają adnotacje). Mam uznać zatem że sprawa nie ruszona i słać pisma? Myślę że w takim wypadku przyda się określenie problemu i np. konkretny naruszony przepis i nadać status "sprawa nieruszona" potem ew.  "pismo wysłane, oczekiwanie na odp." itd itd.

Hej,
Wysłane wnioski odnotowuję w opisie miejsc (czerwone wykrzykniki). Wklejam też zwykle treść wniosku.
Tam gdzie nie ma adnotacji - nie było moich interwencji. Możesz śmiało wysyłać swoje : )
(i zaznaczać na mapie)

W wypadku ZDM dostaję odpowiedzi właściwie zawsze w terminie do 2 tygodni. Ekipa naprawcza zjawia się zwykle nie później niż miesiąc od zgłoszenia ( progi obniżają dobrze, nawierzchnię łatają byle jak)

Staram się też sprawdzać, czy naprawa się odbyła - i nanosić te informacje na mapę (żółte słoneczka) i na forum Zielonego Mazowsza.
Proszę, podpisz petycję radnych Ursynowa w sprawie budowy drogi rowerowej Warszawa-Piaseczno:

http://www.petycje.pl/petycja/8984/petycja_w_sprawie_budowy_sciezki_rowerowej_wzdluz_ul.pulawskiej.html

Offline Trupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 731
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Wrz 2012, 11:46:01 »
Spotkanie Grupy Ursynowskiej odbędzie się 29 września, o 11 w Cafe Roskosz na ul. Wiolinowa 2a. Zapraszamy
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2012, 13:50:17 wysłana przez Trupek »

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Wrz 2012, 15:54:15 »
Niestety odpadam, dokładnie o 12 mam pracę... :< Życzę owocnego spotkania i jakiejś relacji :)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grupa Ursynowsko- Mokotowska
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Paź 2012, 20:49:00 »
Cześć, czy moglibyście przybliżyć nieco przebieg spotkania?