Autor Wątek: Wypożyczalnia - Legionowo (TVP Wawa, 29.05)  (Przeczytany 3079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypożyczalnia - Legionowo (TVP Wawa, 29.05)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Cze 2011, 17:00:28 »
Spodobał mi się cytat:

"W Legionowie jest gdzie jeździć. 6 km ścieżek rowerowych w samym mieście" :P
Komu w drogę temu rower.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypożyczalnia - Legionowo (TVP Wawa, 29.05)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Cze 2011, 18:16:03 »
Spodobał mi się cytat:

"W Legionowie jest gdzie jeździć. 6 km ścieżek rowerowych w samym mieście" :P


Powiat legionowski posiada około 100 km  dróg powiatowych. Stosunek dróg rowerowych do powiatowych to 6%. Podejrzewam, iż Warszawie daleko jest do tego wyniku. (być może się mylę) :D 

źródło:
http://www.bip.powiat-legionowski.pl/pliki/2009/Przetargi/Oznakowanie/wykaz_drog.pdf

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Wypożyczalnia - Legionowo (TVP Wawa, 29.05)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Cze 2011, 21:27:36 »
Warszawa według obecnych władz ma coś około 250km. Niedługo dobijemy do magicznych 400km i trzeba będzie Masę zwinąć  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypożyczalnia - Legionowo (TVP Wawa, 29.05)
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Cze 2011, 14:28:16 »
Powiat legionowski posiada około 100 km  dróg powiatowych.

Dróg rowerowych, czy tras rowerowych, szlaków rowerowych, albo innych wynalazków? Bo to jednak zasadnicza różnica.

Np według statystyk najwięcej tras rowerowych ma Gdynia. Wliczyli do tej liczby szlaki malowane farbką na drzewach przez leśne dziadki z PTTK i szybkim manewrem przeskoczyli wszystkich. Dla rowerzysty to jednak nic nie zmienia - Gdynia jest jednym z mniej przyjaznych rowerzystom miast i wie to każdy, kto jeździł po Gdyni na rowerze.

Z Legionowem IMO musi być podobnie. Jeździłem po powiecie nieraz, bo mam tam rzut beretem - DDR nadających się do jazdy rowerem nie widziałem. Za to sporo polbruku (baumy), zakazów wjazdu rowerem, jakiś subnormatywnych chodniczków udających drogi rowerowe i znaczków szlaków - owszem.

Jak ktoś chce liczyć przyjazność miasta na rowerze, to niech pochwali się udziałem ruchu rowerowego w ogóle podróży na terenie miasta/gminy. Bo liczba km akurat nie znaczy nic.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Wypożyczalnia - Legionowo (TVP Wawa, 29.05)
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Cze 2011, 22:28:56 »
mnie natomiast śmieszy że ktoś gada w tym mieście jest tyle a w tym tyle km ścieżek rowerowych, co z tego że w warszawie jest ich 250 km skoro o przejechaniu 2km ścieżka "znika" i by dojechać do następnej trzeba wjechać na ulicę bądź chodnik nie mówiąc już o tym że niektóre są takie że lepiej już jechać po ulicznym poboczu bo mimo kolein tyłek mniej boli niż na tych "ścieżkach rowerowych"
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)