Autor Wątek: Jechał na rowerze z misją...  (Przeczytany 2940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Jechał na rowerze z misją...
« dnia: 16 Maj 2011, 22:58:30 »
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,jechal-na-rowerze-z-misja-stracil-go-w-noc-muzeow,201636.html

Jechał na rowerze z misją. Stracił go w Noc Muzeów
band/mz 16.05.2011 20:00

Przejechał na rowerze 90 tysięcy kilometrów. Odwiedził 60 krajów. Postawił sobie cel - uczyć o AIDS i HIV. Dopiero w Warszawie stracił swój rower. I to w dzień, kiedy miasto świętowało Noc Muzeów. Czy to już koniec jego misji? Somen Debnath ma nadzieję, że nie.



Podszedł zwiedzać tętniącą życiem Warszawę w czasie Nocy Muzeów. Gdy wrócił do domu, w którym się zatrzymał, mina mu zrzedła.
- Ktoś bardzo się nad tym namęczył. Rower przypięty był łańcuchem, w korytarzu budynku chronionego domofonem - tłumaczy Tymon Radwański, u którego chwilowo mieszkał Somen. - Gdy zgłosiliśmy kradzież na policji, byłem bardzo sfrustrowany. Somen jest jednak człowiekiem spokojnym, wierzy, że jego misja nie urwie się w Warszawie i będzie trwała - opowiada.
Tymon postanowił pomóc Somenowi w szukaniu nowego sponsora. Zaczął od zamieszczeniu informacji na Facebooku.

Lata na rowerze
Wizyta Somena Debnath w Warszawie nie była przypadkowa. Wiele lat temu mężczyzna postanowił propagować wiedzę o zagrożeniach związanych z HIV i AIDS w nietypowy sposób. W 2004 roku dostał rower od sponsora. Wyruszył z Indii w podróż dookoła świata, by dawać wykłady. Do 2020 roku chciał odwiedzć 191 państw. 14 maja dotarł do Warszawy.

Skradziony w Noc Muzeów
Dzięki portalowi couchsurfing.org zamieszkał u Tymka w centrum Warszawy. Jego rower został skradziony z klatki schodowej budynku na skrzyżowaniu Nowowiejskiej i Waryńskiego.

"Warszawiacy mnie wsparli"
- Wierzę, że wszystko skończy się dobrze. Moją stronę somen2020world.com czyta 20 tysięcy osób dziennie, więc to może być dobra promocja dla firmy, która umożliwi mi kontynuowanie podróży. - powiedzial w rozmowie z tvnwarszawa.pl Somen Debnath. - Mimo, że skradziono mi rower w Warszawie, spotkałem tu cudownych ludzi, którzy cały czas mnie wspierają - dodał.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Drex

  • Gość
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2011, 23:45:04 »
"korytarz budynku chronionego domofonem"... Też mi zabezpieczenie...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2011, 00:09:28 »
Uderzyć do MSZ-tu i niech pogonią Policje i Prokuraturę, jak się nie znajdzie na monitoringu, to przeszukać mieszkania. W końcu sprawa dotyczy bezpośrednich stosunków międzynarodowych i negatywnie rzutuje na wizerunek naszego Państwa.

Co za problem, jeden pan siedzi w samochodzie przed wejściem, a dwaj koledzy się przejdą po lokalach i kulturalnie spytają się czy mogą obejrzeć mieszkanie i piwnice, jak nie to zadzwonią żeby im kogoś z nakazem przysłali.
Rower to nie portmonetka, do szuflady się go nie włoży.
 
.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2011, 12:05:10 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2011, 21:52:16 »
Wiadomość od organizatora akcji: [przepraszam za caps, kopiowałam]

WRACAMY Z KOMENDY. MAJĄ ICH, SOMEN POZNAL SWOJE SMARY I NARZĘDZIA. GRATULUJE STOŁECZNEJ POLICJI, SZCZEGÓLNIE SERDECZNIE CHCEMY PODZIĘKOWAĆ STARSZEMU SIERŻANTOWI ADAMOWI GRYKAŁOWSKIEMU KTÓRY PROWADZI SPRAWĘ.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Maj 2011, 22:40:45 »
Wiadomość ze strony: http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/13528/Hardcore_i_Bakus_ukradli_rower_obywatela_Indii.html
 
Cytuj

 
Hardcore i Bakuś ukradli rower obywatela Indii.   
   
Dwóch sprawców kradzieży roweru obywatela Indii zatrzymali policjanci Śródmieścia. Hardcore i Bakuś ukradli jednoślad około 2 w nocy z klatki schodowej przy ul Nowowiejskiej. Policjanci odzyskali narzędzia ? akcesoria rowerowe i tubki ze smarami, które były umieszczone w torbie przy rowerze. Kwestią czasu pozostaje odzyskanie roweru.      Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu intensywnie pracowali nad sprawą od momentu zgłoszenia. Już po kilkunastu godzinach podejrzewali, kto stoi za kradzieżą roweru. Dzisiaj w południe weszli do jednego z mieszkań przy ul. Mochnackiego i zatrzymali 19-letniego Wojciecha W. ps. Hardcore. Mężczyzna miał w mieszkaniu narzędzia ? klucze do roweru i tuby ze smarami. Jak się okazało podczas kradzieży Hardcore postanowił się zadowolić akcesoriami. Kilkanaście minut później zatrzymany został Adam K. (19 l.) PS. Bakuś.
Obaj mężczyźni dzisiejszą noc spędzą w izbie zatrzymań. Jutro zostaną im przedstawione zarzuty. Są bardzo dobrze znani policji. Byli już zatrzymywani za kradzieże rowerów. Policjanci szukają pasera, który kupił rower od zatrzymanych.
 
   
 
  P.S.   
 
Mam nadzieje że ich dane opublikują na:
 http://www.policja.waw.pl/portal/pl/8/Wyroki_sadowe.html
I będą mieli zakaz udziału w imprezach masowych  :D :D ;D
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2011, 11:54:12 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2011, 00:37:46 »
Cytuj
Są bardzo dobrze znani policji. Byli już zatrzymywani za kradzieże rowerów. Policjanci szukają pasera, który kupił rower od zatrzymanych
Chyba to mnie najbardziej w tym wszystkim wkurw... denerwuje...

Cytat: qwerJA
Wrazie czego mogę pomóc w przesłuchaniu starymi sprawdzonymi metodami
Ośmiopak i sztyca RooX'a :D
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2011, 01:54:09 »
Cytat: qwerJA
Wrazie czego mogę pomóc w przesłuchaniu starymi sprawdzonymi metodami
Ośmiopak i sztyca RooX'a :D

Jak patrzę na te zdjęcie zapłakanego ''Chardkorka' jak zgaduje, to Oni są chyba jednak skuteczni :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2011, 10:13:35 »
W sumie już GIANT zaoferował że podaruje mu nowy rower.
Komu w drogę temu rower.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Jechał na rowerze z misją...
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2011, 13:35:05 »
Cytat: chrupek
W sumie już GIANT zaoferował że podaruje mu nowy rower.
Zaoferował nie Giant tylko Giant Polska Sp. z o.o., ale zapewne w tych okolicznościach nadal pozostanie tylko deklaracja.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---