Autor Wątek: Nowa ścieżka rekreacyjna na Praskim brzegu.  (Przeczytany 4405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Nowa ścieżka rekreacyjna na Praskim brzegu.
« dnia: 16 Maj 2011, 17:49:49 »
Byłem w sobotę.

Odcinek od Mostu Gdańskiego do Trasy Łazienkowskiej jest dość dobrze utwardzony, mogłem tam bez większych problemów przejechać rowerem poziomym na wąskich oponach.
Zawijasy w połączeniu z szutrową nawierzchnią, innymi rowerzystami i biegaczami, nie pozwoliły mi jednak rozwinąć większej prędkości niż 25km/h
Ten odcinek ścieżki jest usytułowany w całkiem przyjemnej scenerii.  Porażką natomiast jest brak jego ciągłości na wysokości Portu Praskiego.
Trafiamy tam na schody. Ja akurat wyjechałem tak dziwnie (zresztą nie tylko ja) że musiałem objechać port dookoła, po czym nie wiedziałem jak na ścieżkę wrócić. Po chwili bezsensownego kręcenia się, ostatecznie dostałem się tam przez wąską ścieżkę pomiędzy krzakami. Brak jest jakichkolwiek oznaczeń. Co chwila spotykałem kogoś, kto rozglądał się, lub szukał zjazdu w dogodnym dla siebie miejscu - niestety tych zjazdów zwyczajnie brak.
Odcinek od Gdańskiego w kierunku Grota jest dość szeroki (tam udało mi się pojechać 30km/h), jednak już nie tak dobrze utwardzony, zdążają się łachy luźnego piachu, droga sprawia wrażenia jakby ją rozjeździł jakiś samochód. Okolica też raczej nie jest zbyt ciekawa.
Mam bardzo mieszane uczucia. Niby fajnie. Ale:
co będzie jak ścieżkę zaleje woda?
Jak zabezpieczyć ścieżkę przed Quadami? - odcinek Grota-Gdański wyjątkowo zachęca do tej formy rozrywki.
Czemu nie zmodernizowano i nie włączono do ścieżki odcinka istniejącego szlaku (chyba Szlak Słoneczny się to nazywa, jeśli mnie pamięć nie myli)
Czemu ścieżka nie łączy się z żadnymi istniejącymi drogami dla rowerów?
 
A jak wam się podoba?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nowa ścieżka rekreacyjna na Praskim brzegu.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2011, 09:07:42 »
ja jechałem w tygodniu (jednego biegacza spotkałem) i do tego na odcinku równoległym do Wału Miedzeszyńskiego (czyli Praga Południe) - wrażenia pozytywne, spokój i cisza (domyślam się, że w weekend wygląda to inaczej). mam dziś kamerkę ze sobą - spróbuję nagrać przejazd i wrzucić na tubkę.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nowa ścieżka rekreacyjna na Praskim brzegu.
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2011, 11:02:39 »
niestety nie udało mi się zrobić nagrania. moja kamerka zakupiona na allegro, ma dosyć ciekawą, domyślam się, że nieczęstą w innych kamerach właściwość, że nie nagrywa filmów ;)

a drogą przejechałem się jeszcze raz wczoraj w okolicach 16 na odcinku od Mostu Gdańskiego do końca (czyli Wał Miedzeszyński, na wysokości przejścia podziemnego z lustrami) i dziś z rana (parę minut po 7) na odcinku od Wału do Portu Praskiego. wrażenia pozytywne - urokliwie jest niezwykle. tłumów nie ma - wczoraj parę osób widziałem, ale już dziś z rana nikogo.

faktycznie irytujący jest brak oznaczeń na wysokości portu - wczoraj się zdrowo zakręciłem zanim odnalazłem dojazd do dalszej części drogi. poza tym jak dla mnie ok. choć sprawia to wrażenie prowizorki - obawiam się, że byle oberwanie chmury może mocno uszkodzić drogę, że o wylanej rzece już nie wspomnę. ale git, że w ogóle coś takiego powstało.

---------------------

do czterech razy sztuka ;-)
oto linek do filmu - nagrane dziś z rana samego. widok z kasku:

do pracy na rowerze poprzez las łęgowy

i widok z ramienia:

do pracy na rowerze poprzez las łęgowy - widok z ramienia
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2011, 10:33:11 wysłana przez kultowy »
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nowa ścieżka rekreacyjna na Praskim brzegu.
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2011, 11:58:03 »
wiem, wiem - już nudny się robię ;-) ale wrzucę jeszcze jeden (ostatni, obiecuję) filmik ze ścieżki. zdecydowanie lepszy widok (kamera umieszczona z tyłu).

http://www.youtube.com/watch?v=zb3F2cfVeAM


pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ścieżka rekreacyjna na Praskim brzegu.
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maj 2011, 13:54:43 »
Da się w sumie nawet na szosie przejechać. Tylko tam gdzie bardziej piaszczysto trzeba uważać ;)
Komu w drogę temu rower.