Autor Wątek: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki  (Przeczytany 3200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9519663,Przepedzic_rowerzystow_na_sciezki.html
Cytuj
Przepędzić rowerzystów na ścieżki
"Walczą o ścieżki rowerowe, a potem po nich nie jeżdżą" - oburza się nasz czytelnik Andrzej. "Rowerzysta jechał środkiem lewego pasa w godzinach szczytu. Klaksony pisk opon" - skarży się Małgorzata.

[...]
Masa krytyczna walczy

 Trochę trudno się dziwić rowerzystom ignorującym ścieżki, bo przynajmniej w Warszawie, jest ich ciągle mało, niespodziewanie się kończą, a w centrum nie ma ich prawie wcale. Niektórzy korzystający z rowerów mogą w tej sytuacji zapominać, że ścieżki w ogóle są.

 O sensowną sieć ścieżek w stolicy walczy Warszawska Masa Krytyczna. Dziś znowu jedzie. W połowie przyszłego roku masa będzie miała 10 lat. Ale niemocy urzędników nie jest w stanie przezwyciężyć.

[...]

Oczywiście szanofffnych kierofcufff co się tak denerwują - nie interesuje, że ich autostrady budowane za wspólne pieniądze - nie są z kostki brukowej i oni sami jak muszą po niej jeździć po uliczkach osiedlowych to też się denerwują, złorzeczą i narzekają na zawieszenia swoich samozłomów... A gdyby tak im jeszcze zasugerować drogę urywającą się nagle w polu... Albo przechodzącą w chodnik dla pieszych... Czy oni by to wówczas tolerowali i nie wybierali np jazdy po chodniku? Albo może... mają schody na swoich drogach ekspresowych, tak jak są pod Rondem Zesłańców Syberysjkich dla rowerzystów? W końcu kierofffca to też zazwyczaj młody człowiek, może przenieść tę 1 tonę swpjego samozłomu na plecach z jednego krańca skrzyżowania na drugie, czy nie? :>

P.S. Pisk opon? Jak facet/ka dostrzega rowerzystę w biały dzień tuż przed sobą NAGLE i MUSI hamować z piskiem opon to...

- albo powinien udać się do okulisty

- albo sprawdzić hamulce - klocki i tarcze, czy może nie nadszedł czas ich wymiany

- albo zmienić opony na właściwsze

- albo skupić się na jeździe

Albo wszystko to na raz :>

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Kwi 2011, 12:53:12 »
Mi się bardzo podoba fragment o "komfortowej" drodze rowerowej wzdłuż KEN :D

Szakal

  • Gość
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwi 2011, 17:09:57 »
Cytuj
Czy należy karać rowerzystów za jazdę po jezdni, jak jest ścieżka?      69%
  Tak (519)

    19%
  Dopiero jak będzie sieć ścieżek (143)

    12%
  Nie (91)

      1%
  Nie mam zdania (4)

 
Wooo!!! Noto masa krytyczna co dwa dni.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwi 2011, 21:26:27 »
W połowie przyszłego roku - 10 lat?????? Oj coś redaktorek zna lepiej masę niż my wszyscy razem wzięci. :D

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2011, 11:34:15 »
a co z tym nowym przepisem że jak ścieżka prowadzi do nikąd to można zignorować?

A co do KEna i tzw ścieżki tmtejszej, to właśnie z jej powodu tak dobierałem trasę co by nią nie jechać. Nadkładałem ze 2 km ale szybciej, bezpieczniej i bez mrówek w rękach.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2011, 17:53:43 »
Ja tak ostatnio jechałam Popularną. Od Jerozolimskich nagle cudownie zmaterializowała mi się ścieżka [przeżywając na pewnym odcinku kryzys tożsamości przez bycie ciągiem P-R]. Na szczęście w drugą stronę nie ma znaków pionowych informujących o ścieżce, więc z czystym sumieniem [kartoteką] jechałam jezdnią :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2011, 18:03:44 »
a co z tym nowym przepisem że jak ścieżka prowadzi do nikąd to można zignorować?

Nie przypominam sobie takiego.

Ale był podobny -  nie musimy jechać DDR jeżeli biegnie w innym kierunku niż zamierzamy jechać. I ten wejdzie w życie 20 maja.

Ogólnie polecam lekturę nowego Prawa o Ruchu Drogowym. Warto być na bieżąco, a tego forum nie zapewni.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2011, 20:48:34 »
A gdzież można nabyć skróconą wersję i zrozumiałą  dla rowerzysty ,aby nie zagłębiać się w techniki jazdy T.I.R-em i.t.p.  Po co całe studiować ,? jak chcę kupić chleb to nie kupuję całą piekarnie. Więc chyba poprzestanę na naukach na forum , ciekawe jak wyjdę? ;)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [Gazeta.pl - policyjni] Przepędzić rowerzystów na ścieżki
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2011, 10:25:54 »
A gdzież można nabyć skróconą wersję i zrozumiałą  dla rowerzysty ,aby nie zagłębiać się w techniki jazdy T.I.R-em i.t.p.  Po co całe studiować ,? jak chcę kupić chleb to nie kupuję całą piekarnie. Więc chyba poprzestanę na naukach na forum , ciekawe jak wyjdę? ;)

wyjdziesz jak będziesz miał ochotę :0) a czy dobrze sobie sam zinterpretujesz często sprzeczne ze sobą opinie na forum, i czy twoje działanie będzie zgodne z PORD, to już twoja prywatna sprawa. Bo też forum internetowe nie jest żadną wykładnią prawa, można sobie na nim tylko podyskutować i poznać opinie inny. A jakie każdy sobie sam wyciągnie wnioski, to jego prywatna indywidualna i osobista sprawa.
Dla tego osobiście zrobię tak, że jak już zlokalizuję nową wersję PORD, to sobie przeczytam, połowy jak zwykle nie zrozumiem, po tem będę zadawał głupie pytania i zadręczał czytających, aż w końcu okaże się że przepisy są lekkie łatwe i przyjemne.