Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
2
Porady / Odp: Wypadki i potrącenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez em c dnia 27 Cze 2017, 23:08:27 »
Dziś mijałem pozostałości wypadku/zdarzenia przy moście Gdańskim, po stronie praskiej, przy zoo. Wyglądało na to, że na rowerzyst(k)ę na przejeździe wjechał samochód.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 27 Cze 2017, 09:06:26 »
Pół godziny temu na Prostej przy Przyokopowej. Skręcające w prawo auto w rowerzystkę prawidłowo jadącą po ddr i jadącą przez przejazd rowerowy, chyba w kierunku na zachód.

Zgięte koło, karetka (uskarżała się na głowę, ale była przytomna). Kierowca ponoć zwiał, ale znajdą go, bo jak co rano - świadków nie brakowało.

Przy okazji - budował mnie widok, że pomóc zdecydowało się aż 5 osób w tym 2 kierowców - można było świetnie zabezpieczyć miejsce wypadku, zając się Panią i kierować auta objazdem jednocześnie.

4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 26 Cze 2017, 09:04:55 »
Zgadzam się z Grzegorzem.

Rower za 1000zł, a kamerki monitoringu  za 5000zł (bo tanie rejestratorki mogą nie wyrobić jakością, by móc potem z nich wyczytać np. numer rejestracyjny). Paranoja :P I potem to ładuj, włączaj, wyłączaj, zdejmuj, czyść obiektywy, mocuj z powrotem, uważaj by nie zaczepić tym o coś -  pamiętaj o tym wszystkim, bo jak nie to te kamerki na guzik się zdadzą, bo prawo Murphyego mówi, że złe zdarzy się akurat wtedy, gdy kamerka będzie wyłączona...

Próbowałem z jedną kamerką. Jak dla mnie to już było za dużo roboty.
Wolę wierzyć, że większość kierowców nie chce mnie zabić. I sprawdzać tą tezę, rozglądać się.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gregorius dnia 23 Cze 2017, 14:03:51 »
Odpowiednio zabezpieczony????
Chyba kpisz. Przecież go to przed potrąceniem nie uchroniło.
Co najwyżej dowód dla organów ścigania.
Ale wiesz, że na każdym cmentarzu jest cała grządka
przeznaczona dla tych co "mieli rację".
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jolajola1 dnia 22 Cze 2017, 21:28:50 »
i to jest ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZONY rowerzysta!
kamerka na czoło, kamerka na zadek
:-)

edit: przecież kpiłam, nie widać emotki?
8
Sugestie i uwagi dotyczące działania forum i strony. / Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trawers dnia 21 Cze 2017, 15:14:34 »
No widzisz Drexie, jak to dobrze, że się kręcisz niedaleko masy i jak trzeba pomożesz :-)
9
Porady / Odp: Wózek rowerowy a DDR
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raffi dnia 20 Cze 2017, 15:04:03 »
Dziś się minąłeś bo był prosty odcinek, z dobrą widocznością i sprzyjające warunki. Jutro możesz gościa trafić w miejscu, gdzie będzie nie do ominięcia lub nie do wyprzedzenia. Albo w takim, w którym z powodu wymiarów wózka gość po prostu utknie i zablokuje ruch. Wtedy - zaręczam - będziesz pojmował czemu taki wózek może komuś przeszkadzać.
A jeżeli np. taki wózek w Ciebie wjedzie, bo jednak jest duży, ciężki, gorzej hamuje i skręca, a często zajmuje 3/4 ddrki, to zaręczam, że po pierwsze zaboli, bo to lekkie nie jest, a po drugie, z miejsca zaczniesz kibicować "szeryfom".

Mam z tym trochę doświadczenia, kiedyś pracowałem na rikszy (velotaxi) - też na początku próbowaliśmy po ddrach. Potem już kazdy wiedział gdzie da się, a gdzie lepiej nie próbować. Parę razy ktoś utknął (wózek ważył 150kg, wstecznego brak), raz przerysował bok rikszy o donice betonową, bo zabrakło miejsca, raz nie wyhamował bo miał pomysł by pouczestniczyć tym w Masie i okazało się, że ktoś miał skasowany rower. Generalnie takie wózki słabo mieszają się z rowerami.
10
Porady / Odp: Wózek rowerowy a DDR
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mp0011 dnia 20 Cze 2017, 13:23:15 »
Jeżeli by wózkarze byli świadomi tego, że nie powinno ich tam być, są tylko gośćmi i by robili miejsce rowerzystom, pewnie nie byłoby problemu...

A jak się zachowują jak pewna grupa rowerzystów na chodnikach (znam jednego barana, który trąbił syreną na pieszych na chodniku bo mu nie uskakiwali z drogi), reagować należy.
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10