Warszawska Masa Krytyczna

Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne => Ochota, Włochy, Ursus => Wątek zaczęty przez: mk1111 w 07 Sty 2015, 07:55:40

Tytuł: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 07 Sty 2015, 07:55:40
Dziś o g. 18:00 w Zespole Szkół im.  Wysockiego ( dawne Technikum Kolejowe) ul Szczęśliwicka 56 spotkanie z Władzami dzielnicy w sprawie nowej edycji budżetu obywatelskiego w cyklu debat o priorytetach i potrzebach dzielnicy. Szczegóły: www.twojbudzet.um.warszawa.pl (http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl)
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 09 Sty 2015, 14:25:13
Oj ,oj słabo kolega poinformowany , ważniejsze było spotkanie wczoraj w sprawie budżetu ,ale to tylko dla nielicznych "elit" które to nie informując kolegów , same postanowiły działać -bez zbędnych kibiców . Szkoda ,że ja się dowiedziałem po fakcie dopiero o 22 (po wszystkim ) otrzymałem telefon ze zdziwieniem że mnie nie było. Okazuje się że, widać jestem "pasee".  O tym zresztą dzisiaj porozmawiamy na GdR. Szkoda tylko że porobiły się sekty po pare osób co to chcą za wszystkich podejmować decyzje i reprezentować "jedyną słuszną teorię" (SWOJĄ) 
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 09 Sty 2015, 14:31:57
Trudno żebym ja był poinformowany. Ja nie należę do sekty z Ochoty. O czym się dowiedziałem o tym poinformowałem. A skoro masz pod czyimś adresem zarzuty, że taki niedobry i Cię nie poinformował to napisz o kogo ci chodzi, a nie standardowe "ktoś". Zbyt wielu "ktosiów" w tym kraju. :P
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 09 Sty 2015, 14:56:34
Wolałbym ,aby ten "ktoś " miał cywilną odwagę przyznać się że ma mnie w d...  i parę osób innych też, niż miałbym do końca "kapusiem " zostać . Zresztą  jeszcze mam takie odchylenia typu katolickiego , że nie chcę oceniać kogoś zanim do końca nie poznam jego intencje , nie mi wyroki wydawać czy ktoś jest społeczny czy anty.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 09 Sty 2015, 15:32:44
Jeśli chodzi o to spotkanie (http://www.zm.org.pl/?a=bp-151-spotkanie) to raczej nie było tajemnicą. Zaproszenia imiennego kolega nie dostał? ;)
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 09 Sty 2015, 15:43:20
Tu akurat nie chodzi o imienne zaproszenie/zaproszenia ale skoro byli tacy co posiedli z odpowiednim wyprzedzeniem tą wiedzę tajemną, a do tego był już taki wątek na forum to chyba (a może się mylę ) nie było jakimś strasznym wysiłkiem umieścić w nim taką informacje. Ostatecznie nie ma obowiązku śledzić wszystkich stron w sieci 24/7 aby być na bieżąco. A temat wydaje mi się że jednak najbardziej rowerowy.
ps. W przyszłym tygodniu 13 i 14 na Ochocie są dwa kolejne spotkania tym razem w dzielnicy na Grójeckiej 17 o g. 18:00. 13 chyba ważniejsze bo min. o infrastrukturze.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 09 Sty 2015, 17:01:13
Spotkanie dotyczyło rozwoju infrastruktury rowerowej, a jak wiadomo masa krytyczna samosięrozwiąże jak tej infrastruktury będzie odpowiednio dużo . Za rozwiązaniem masy pojdzie likwidacja tego forum. Jeśliby potraktować to forum jako myślący byt to zachowało się ono bardzo inteligentnie. Przeciwdziałało swojemu unicestwieniu.
:D
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 09 Sty 2015, 22:47:09
Forum jako byt inteligentne - nie działa przeciwko swemu istnieniu. To ciekawe jak należy traktować osoby które wzięły udział? Patrząc na to z tej perspektywy dziwna logika.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 09 Sty 2015, 23:03:46
 :) Dzięki takim społecznikom co to budują na siłę twory rowero-podobne Masa będzie jeszcze lata istniała. Natomiast bardzo brzydko że w sprawach rowerowych zabierają najwięcej głosu ludzie co to jazdę na rowerze traktują jak jakiś folklor, lub styl życia ,a nie potrzebę komunikacyjną i dlatego powstają dzięki niektórym szkodliwe jakieś w chodniku pasy poszatkowane przejściami i okraszone słupkami jakby była to tylko ozdoba  a nie utrudnienie i pułapka dla rowerzysty. No cóż każdy ma swój sposób na zaistnienie ,a to że niektórym zależy bardzo żeby rozwalić masę to nie pierwszyzna - nikt nie lubi jak mu się błędy wypomina, i niektórym to że masa kuleje i nie jest doinformowana  to pasuje. Wtedy to ich bardziej nobilituje, że to oni są tymi co to najlepiej wiedzą co rowerzystom potrzeba. Na pewno  pustka jaka powstanie po masie (jakby i do tego doszło ) szybko zapełni się  tymi co nie skaczą z radości na widok rozwiązań z Targowej, czy nawet ze Świętokrzyskiej, która pomimo sporej ilości poprawek wiele jeszcze błędów posiada i będzie zmorą  anie przyjazną drogą dla rowerzystów. Samozadowolenie władzy nie zawsze idzie w parze z zadowoleniem użytkowników. Może rowerzysta podróżujący dla przyjemności i wycieczkowo po mieście może czuć się ważny-tyle się robi ,ale ja mam w niektórych miejscach wątpliwości czy nie lepiej byłoby jechać po jezdni , niż po ciasnej i niebezpiecznej ścieżce. Niektóre powstały chyba na złość .   
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 09 Sty 2015, 23:53:06
Nie rozumiem bulwersacji. Informacja na stronie organizatora była. Na forum ZM jest cały wątek o BP2016 http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=3246 . Mnie to interesuje i jestem na bieżąco.  Może was to mniej interesuje i nie dostaliście informacji. Nie doszukiwałbym się w innych, że specjalnie wam nie powiedzieli.
Poza tym , spotkanie to jest raczej niezgodne z duchem BP, który powinien być ruchem oddolnym-obywatelskim. Projektów nie zgłaszają organizacje typu ZM tylko poszczegolni mieszkańcy.
Na koniec pytanie. Jakich społeczników masz na myśli i jakie twory rowero-podobne ?
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 10 Sty 2015, 07:18:09
Spotkanie dotyczyło rozwoju infrastruktury rowerowej, a jak wiadomo masa krytyczna samosięrozwiąże jak tej infrastruktury będzie odpowiednio dużo . Za rozwiązaniem masy pojdzie likwidacja tego forum. Jeśliby potraktować to forum jako myślący byt to zachowało się ono bardzo inteligentnie. Przeciwdziałało swojemu unicestwieniu.

Poza tym , spotkanie to jest raczej niezgodne z duchem BP, który powinien być ruchem oddolnym-obywatelskim.

Fajne podejście. Masa nie powinna się tym interesować. Spotkanie przeczy duchowi itd. Najlepiej siąść na d.. i nic nie robić-  jakoś to będzie. A, że potem w budżecie obywatelskim dzieją się takie cuda jak na Ursynowie - no cóż świat nie jest idealny.
Podejście w stylu mnie interesuje to wiem, a skoro ty nie wiedziałeś to widocznie zbyt mało się interesujesz i to twój problem zostawię bez komentarza.
Pozostaje tylko jedno pytanie po jaką  .... były dotychczas umieszczane informacje o konsultacjach np. w sprawie Okopowej, o spotkaniach na Ochocie czy Ursynowie. Kto by chciał bardzo to by wiedział. Kto by chciał mniej to by nie wiedział. Przy takim podejściu to już można zlikwidować to forum są przecież setki innych stron na których ktoś coś napisał. Jak komuś zależy to sam sobie znajdzie. 
I NA TYM SKOŃCZMY DYSKUSJE  bo dalsza nie ma sensu. Inne podejście, inne standardy i nic na to nie poradzimy.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 10 Sty 2015, 10:13:11
mk1111 wiesz jesteśmy innego typu tworami co to tylko jednej idei poświęcają się a tutaj widać trzeba być otwarty i na FB i na ZM  i na PCK , LOK , PZPR(o ile jeszcze gdzieś na fb istnieje) czytać WSZYSTKIE blogi , reklamy , kontrolować Green Peace , po prostu nie można liczyć na kolegów bo ich nie ma . Masz w zamian różnorodne portale społecznościowe i tam można grać kogo chce a w realu?-żenada. Podejście typu jak się nie interesujesz i nie masz dostępu do tajemnej wiedzy to g... masz do powiedzenia i jesteś wykluczony to typowe dla lepszej rasy (tylko ładniej się nazywa) . Stworzyły się nam teraz takie "Elity" co to za wszystkich podejmują decyzję a jak im się zarzuca że mylą się to wskakują na Ciebie żeś przespał okazję i "zamknij ryj." Z tego wynika że budżet obywatelski czy partycypacyjny jest tylko dla FB-ukowców a reszta ma tylko przytakiwać i z boku przyklaskiwać -Nowe PZPR idzie . W ten sposób i sporo wspólnot działa mieszkaniowych , np u mnie jeden z ambitnych działaczy jako ma atrakcyjną żonę to kamery na klatkach zainstalował , teraz w piwnicach prąd przerabia a winda pamięta Wiesława G.  a zsypy dalej nie pospawane i ja segreguje śmieci na te co wlezą w rurę i na te co muszę na dół znieść do tego samego pojemnika . Można wiele wykazać "pięknych dokonań " podobnych działaczy , jest tak dobrze i fajnie że dalej nie widać przyszłości w tym siermiężnym kraju , a przecież najlepsi angażują się w projekty i co i d.... z tego . Jednym wystarczy parę ścieżek , parę knajp z Fritz Colą na paletach i jest raj a drudzy mają trochę ambitniejsze wymagania i nie tylko dla siebie . Dzięki takiemu podejściu jak BP znowu wygrają projekty typu "orliki" "aqa parki" a normalnych ławek czy koszy na osiedlach nie uświadczysz , a zieleń będzie taka jak na placyku "Pod Skrzydłami" czy pl. Powstańców Warszawy. No cóż dalej nieliczni mają prawa a plebs jak ich nie stać na "drapany telefon " czy stałe łącze to niech idą do kościoła o lepsze skonanie pomodlą się , bo na razie jeszcze nie udało się wprowadzić nowoczesności czyli " eutanazji" Tak więc dalej kochani róbcie wyścig szczurów i cieszcie się z chwili triumfów osiąganych na publicznych (dla elit ) spędach ,jak dorośniecie zrozumiecie że mimo waszej przebiegłości zostaliście z manewrowani i to co miało być skokiem cywilizacyjnym obróciło się przeciw Wam . Powodzenia na blogach na wirtualnych forach i na końcu może jak starczy czasu i w życiu prywatnym nie związanym z klikaniem "lubię to " lub "wali mnie to". 
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 12 Sty 2015, 17:15:02
Przypominam , iż jutro w Urzędzie dzielnicy jest spotkanie w sprawach budżetu partycypacyjnego  o 18 . Pojutrze też  -
http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/dyskusje-o-priorytetach-i-potrzebach-terminy-spotka
 punkt 5 o Ochocie , co do spotkań Ochockiej Grupy Rowerowej nic nie wiem -podpadłem i zostałem wykluczony. 
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 12 Sty 2015, 17:50:39
Podpadłeś to masz. Załóż swoją sektę to ty będziesz wykluczał a nie ciebie będą. :P.  Ja jutro będę. Ale od wczoraj tylko z buta więc od razu na miejscu. tylko daj znać ile wcześniej.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 12 Sty 2015, 22:32:54
Jak to z buta ? Pożycz od matki rower i ten kawałek z Barskiej to chyba dasz radę pod urząd dojechać na 17,45
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 19 Lut 2015, 07:23:27
Czy zglosiliscie jakies projekty do BP?
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 19 Lut 2015, 08:10:00
Na Ochocie jest sporo wniosków - https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/index?TaskProposeSearch%5BmainRegionIds%5D%5B0%5D=16&userId
Czy dobre?-nie znam się .
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 19 Lut 2015, 10:59:55
Tyle było krzyku i nic ???
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 19 Lut 2015, 13:44:11
 :o Jak to prawie co trzeci wniosek to rowerowy -tam jest chyba z 8 stron .
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 19 Lut 2015, 13:53:37
Spodziewałem sie waszych (jerzy1234, mk1111) projektów
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: łowca w 19 Lut 2015, 16:47:03
Czy którykolwiek z projektów rowerowych, który w roku 2014 'wygrał', czyli jest przewidziany do realizacji w roku 2015, ma już przygotowany harmonogram tejże realizacji?
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 19 Lut 2015, 17:00:49
Na ten :
http://budzet.zm.org.pl/?a=bp-142-rowerowy_ursus
trwa przetarg:
http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=przetargi&zakres=&id=529&powrot=
3 oferty wplynely
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 20 Lut 2015, 06:16:02
Spodziewałem sie waszych (jerzy1234, mk1111) projektów
A niby dlaczego ja miałbym składać jakieś projekty na Ochocie? Już i jeszcze tu nie mieszkam  więc zostawiam pole do popisu miejscowym  :P. Projekt który mam w głowie jest zbyt duży zarówno terytorialnie ( zahacza o dwie dzielnice)  jak i zapewne mentalnie,  a bez obowiązującego wyczekiwanego od daaaaawna rozporządzenia byłby niekompletny. Niestety.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: vit w 20 Lut 2015, 08:25:19
 :P
Projekt który mam w głowie jest zbyt duży zarówno terytorialnie ( zahacza o dwie dzielnice).
To przy naszych urzędnikach z głowy możesz projekt spokojnie o metr zrzucić.  :P
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 20 Lut 2015, 08:38:34
Ja natomiast od lat już przyzwyczaiłem się do jazdy po pustych ulicach Ochoty ,oraz po Grójeckiej -bezproblemowo, że teraz męczą mnie te dziwne kręte z wieloma pułapkami twory rowerowe .
Teraz nawet omijam szerokim łukiem  Szczęśliwicką , a nawet o zgrozo "sukces" -Świętokrzyską .
Wolałbym więcej zieleni ,ławek , koszy , przestrzegania obecnego prawa(nie obciążania zwykłych ludzi za nieporadność Straży -"słupki") , a jak kierowcy nie chcą widzieć mnie na ulicy to niech za swoje budują mi drogi rowerowe,nie za moje . Budżet wydaje mi się że powinien być na przyjemności ,a nie łatanie tego co powinno miasto we własnym zakresie zrobić .Teraz doszło do tego że ktoś rzuci pomysł że wyremontujmy podwórko z 60 rodzinami (korzystających z nich ), zbierzemy nawiedzonych (koniecznie komputerowych) zagłosujemy i przegłosujemy tych co męczą się na podwórkach skupiających około 260 rodzin . W ten sposób wyklucza się legalnie większość  co nie stać ich na "pirackie "oprogramowanie  , bo komputery staniały , a bezpłatne "WiFi" już w wielu miejscach "działa " jak polityka społeczna :P . Nie będę pomagał władzy lokalnej w trwonieniu pieniędzy , zresztą sporo wniosków złożyli ludzie związani właśnie z tą władzą i poprzez podstawione osoby . Przykro mi stałem się anty .... dopiszcie co chcecie . 
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: vit w 20 Lut 2015, 08:50:02
Jerzy, masz rację.
Demokracja to rządy większości. A jakich ludzi jest więcej? Mądrych czy głupich?
Stąd wprost można powiedzieć, że demokracja to rządy głupców.

Dlatego trzeba zgłszać własne propozycje i zabiegać o ich realizację.
Jak słusznie SAM zauważyłeś: jak nie zrobię, jest niezrobione.

Cytuj
Nie będę pomagał władzy lokalnej w trwonieniu pieniędzy
Wtedy przegrałeś bo sami zrobią co chcą. Należy pozwolić trwonić Twoje pieniądze na to co Tobie pasuje. ;)
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: jerzy1234 w 20 Lut 2015, 09:25:02
Przegram , oczywiście ,ale będę miał czyste sumienie że nie dałem się przekupić jakimś małym "grantem"(paciorkiem) .
Zgłaszać można ,oczywiście ale co z tego ,kto poprze ? - babcia po kościele nie poleci do kafejki internetowej i nie zaloguje się jako "VIP" . Ludzie tyrający od świtu do nocy będą litować się że ptaszki nie mają gdzie mieszkać?
Ludzie związani (schlebiający władzy -bez mydła) będą myśleć jak prosty mieszkaniec?
W ten sposób nawet młodzież głosuje "nogami " i wyjeżdża z tego kraju gdzie jest tak dobrze że mamy teraz tylko jeden problem -"gdzie postawić tęczę " .
Internet pomaga ,ale w wirtualny sposób,  i jeżeli  jedynym wyznacznikiem jest anonimowe kliknięcie ,to dlatego mamy co raz przyjaźniejsze warunki życia .
W ten sposób mniejszość przejmuje kontrolę nad większością . Zobacz- wybory, dlaczego wygrywają stale Ci sami ludzie ? Co tak dobrze jest wszystkim?
Popatrz na związki zawodowe -kogo reprezentują ?
Wystarczy dobrze zamanipulować i odpowiednią oprawę dać , to ludzie i g...kupią .
Babcia moherowa wychodząc z kościoła posiada moralność z "podwójnym dnem" , a działacze społeczni tylko moralnością się odznaczają?  Pomimo starego wieku, mam pełno wątpliwości i zazdroszczę tym co nie mają takich dylematów i wiedzą o życiu wszystko.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: łowca w 20 Lut 2015, 09:53:39
Na ten :
http://budzet.zm.org.pl/?a=bp-142-rowerowy_ursus
trwa przetarg:
http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=przetargi&zakres=&id=529&powrot=
3 oferty wplynely


To nie jest przetarg na realizację - to jest przetarg na dokumentację do realizacji.
"TERMIN REALIZACJI 30 lipca 2015r" - zakładając, że rozstrzygnięcia przetargu nikt nie oprotestuje.
Zakładając, że dokumentacja będzie na czas, w sierpniu zostanie przekazana do ZDM do akceptacji.
Po akceptacji będzie dopiero można ogłosić przetarg na wykonanie projektu. A to już będzie ... październik?


Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: biały w 20 Lut 2015, 10:07:37
jerzy1234:
Parenaście lat temu można było zapytać, kto niby będzie jeździł na takiej Masie Krytycznej. Przecież ludzie ciężko pracujący nie mają czasu na takie pierdoły, a babcie z kościoła nie będą pedałowały. Dobrze, że nikt wtedy nie zapytał.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 20 Lut 2015, 10:09:41
Cytuj
Nie będę pomagał władzy lokalnej w trwonieniu pieniędzy
Wtedy przegrałeś bo sami zrobią co chcą. Należy pozwolić trwonić Twoje pieniądze na to co Tobie pasuje. ;)
Witek tyle, że akurat na Ochocie jest niezły przewał.W  tym roku część projektów są to pomysły wiceburmistrza które jeszcze całkiem niedawno reklamował i zapewniał, że doprowadzi do ich realizacji przez dzielnice. Teraz nagle są zgłaszane do BP przez inne osoby. Telepatia czy załatwia to co niby miała robić dzielnica przy pomocy tzw. "słupów"? I min. z takich powodów już kilku ekspertów z różnych fundacji itp. wypowiadało się publicznie, że BP w takim wydaniu nie ma racji bytu.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: vit w 20 Lut 2015, 11:03:34
Cytuj
Witek tyle, że akurat na Ochocie jest niezły przewał.W  tym roku część projektów są to pomysły wiceburmistrza które jeszcze całkiem niedawno reklamował i zapewniał, że doprowadzi do ich realizacji przez dzielnice.
A jak jest na Ursynowie? Ekipa guziałopodobna przeforsowała milion głosów na BARDZO DROGI projekt jakiegoś domu dla niepełnosprawych za róne 3 miliony złotych, pewnie tak by nic innego się nie zmieściło, a od tego wziąć maksymalną prowizję.
Głosowali jakoby pracownicy urzędu obowiązkowo i na jeden wskazany projekt.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: mk1111 w 20 Lut 2015, 11:11:52
Dziwnym zbiegiem okoliczności wiceburmistrz Ochoty jest od Guziała.  :D
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 20 Lut 2015, 11:39:44
Na ten :
http://budzet.zm.org.pl/?a=bp-142-rowerowy_ursus
trwa przetarg:
http://ursus.warszawa.pl/index.php?dzial=przetargi&zakres=&id=529&powrot=
3 oferty wplynely


To nie jest przetarg na realizację - to jest przetarg na dokumentację do realizacji.

Kwestia terminologii. Dla mnie realizacja to cały proces, który ma sie zakonczyc do 31 gr 2015 roku.

"TERMIN REALIZACJI 30 lipca 2015r" - zakładając, że rozstrzygnięcia przetargu nikt nie oprotestuje.
Zakładając, że dokumentacja będzie na czas, w sierpniu zostanie przekazana do ZDM do akceptacji
Po akceptacji będzie dopiero można ogłosić przetarg na wykonanie projektu. A to już będzie ... październik?
Z tego co wyczytalem to przetarg zaklada ze projektobiorca zaltwi Galasa i jednoczesnie zrobi projekt budowlany + organizacja ruchu. Dla dzielnicy zostanie tylko ogloszenie przetargu budowlanego. czyli optymistycznie nawet we wrzesniu moga zaczac dłubac szpadlem.


Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: łowca w 20 Lut 2015, 12:07:12
Z tego co wyczytalem to przetarg zaklada ze projektobiorca zaltwi Galasa i jednoczesnie zrobi projekt budowlany + organizacja ruchu. Dla dzielnicy zostanie tylko ogloszenie przetargu budowlanego. czyli optymistycznie nawet we wrzesniu moga zaczac dłubac szpadlem.

No to brzmi optymistyczniej.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 20 Lut 2015, 12:42:33
Drogowy proces inwestycyjny nie bardzo gra z BP. Dwa ostatnie miesiace roku sa zagrożone niemozliwoscia przeprowadzania prac budowlanych.
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: łowca w 20 Lut 2015, 13:36:33
To mnie dziwi w takim razie, dlaczego przetarg nie został ogłoszony jesienią, żeby w marcu mieć w reku gotowy projekt (i zapłacić projektantowi)
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: Raffi w 20 Lut 2015, 14:24:43
Bo kasa potrzebna do zapłacenia projektantom/wykonawcom była czysto wirtualna - mogła zostać przekazana dopiero w 2015 roku, bo była zapisana w budzecie na 2015 rok. Miasto bało się, że ktoś skończy projekt szybciej, będzie chciał zapłatę, a nie będzie z czego zapłacić.

Moim zdaniem zagrożenie czysto wirtualne, bo projektu nie robi się w 3 dni, a wykonania w terenie tym bardziej. Tym niemniej biurokracja zawsze swoje wie najlepiej ;)
Tytuł: Odp: Budżet obywatelski edycja 2015
Wiadomość wysłana przez: rowerozof w 20 Lut 2015, 14:43:37
Nie można działać dopuki sie nie ma uchwalonego budżetu . Projekty z BP zostaly wpisane do Budżetu Dzielnicowego, który jest fragmentem budżetu miejskiego. Budżet miejski został uchwalony dopiero w połowie stycznia. Urzednicy moga działać tylko w granicach prawa. Jakby z jakiegoś powodu pieniadze nie zostały wpisane do budżetu (np kasa poszłaby na most, który spłonął w mmiedzyczasie) to byłby problem z zapłaceniem wykonawcy.