Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

Linki zbrojeniowe, Przekładnia - gdzie kupić ?

(1/3) > >>

Groszek:
Witam. Chcę uratować mój stary rower, wszystko dobrze, ale nie ma linek zbrojeniowych, gdzie je kupić? Oczywiście na terenie Warszawy :P
Druga sprawa, mam jakieś "dziwne" przekładnie z tyłu. Jest GRUBA śruba. Ta przekładnia i się "popsuła". Polecacie jakiś sklep/komis z różnego rodzaju przekładniami ? Dzięki.

SeBeQ:

--- Cytat: Groszek ---Witam. Chcę uratować mój stary rower, wszystko dobrze, ale nie ma linek zbrojeniowych, gdzie je kupić? Oczywiście na terenie Warszawy :P

--- Koniec cytatu ---
Dużo różnego nazewnictwa słyszałem, szczególnie o damperach i suportach, ale "linki zbrojeniowe" - co to jest?


--- Cytat: Groszek ---Druga sprawa, mam jakieś "dziwne" przekładnie z tyłu. Jest GRUBA śruba. Ta przekładnia i się "popsuła". Polecacie jakiś sklep/komis z różnego rodzaju przekładniami ? Dzięki.

--- Koniec cytatu ---
Może jakieś foto - będzie prościej...

Groszek:

--- Cytat: SeBeQ w 27 Mar 2010, 14:11:31 ---
Dużo różnego nazewnictwa słyszałem, szczególnie o damperach i suportach, ale "linki zbrojeniowe" - co to jest?

Może jakieś foto - będzie prościej...

--- Koniec cytatu ---

ad. 1
Jestem z deka amatorem, chodzi mi o te czarne "rureczki" elastyczne, przez które przechodzą linki.

ad. 2
Znalezione na allegro, jakaś stara aukcja:
mniej więcej tak
http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/965/57/09/965570938

Raffi:

--- Cytat: Groszek w 27 Mar 2010, 14:15:17 ---ad. 1 chodzi mi o te czarne "rureczki" elastyczne, przez które przechodzą linki.
--- Koniec cytatu ---

Pancerz. Do kupienia w KAŻDYM sklepie rowerowym. Cena około 6zł za metr. Idziesz do serwisu u musisz powiedzieć tylko na jaką długość mają Ci uciąć.

BTW, nie musi być czarny. Jak Ci do roweru bardziej pasuje, możesz kupić np szary.


--- Cytat: Groszek w 27 Mar 2010, 14:15:17 ---ad. 2
Znalezione na allegro, jakaś stara aukcja:
mniej więcej tak
http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/965/57/09/965570938

--- Koniec cytatu ---

To jest tylna przerzutka. Tu akurat XT, czyli dość droga (około 160zł). Ale są i tańsze modele. Jeżeli Twoja wygląda tak jak ta na zdjęciu, to ma urwany tzw. wózek i jest do wymiany.


--- Cytat: Groszek w 27 Mar 2010, 14:15:17 ---Jestem z deka amatorem,
--- Koniec cytatu ---

Najlepiej więc będzie jak oddasz rower po prostu do serwisu. Zrobią co trzeba. Pancerze zamontują, po odpowiednim dobraniu długości. Przerzutkę wymienią jeżeli jest z nią coś nie tak (a jak nie będzie potrzeby, to zostawią lub tylko wyregulują).

Groszek:
A jakiś namiar na sklepy rowerowe ? Prócz Decathlonu i GoSPORTU...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej