Autor Wątek: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00  (Przeczytany 30898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Cze 2012, 06:37:56 »
Szkoda, że test zabezpieczeń nie uwzględnił tego typu zabezpieczeń: http://www.abus.pl/row/6000.htm

Jest szerokie, więc przeciąć pewnie byłoby trudno, pytanie jak z dostępem do elementów łączących płaskowniki. Może warto byłoby zabezpieczenia sprawdzać także przy pomocy łomu czy da się je łatwo zerwać/ukręcić?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Cze 2012, 07:44:25 »
1. Fajny, przyjemny przejazd. Trochę przykro, że w Trójmieście jechało 6.000 osób, w Krakowie 1.500, a u nas 500. No pogoda nie dopisała, ale żeby aż tak wystraszyć ludzi? Szkoda.

W te 6 tys w Trójmieście to nie wierz, bo Oni nie liczą uczestników, a tylko zgadują ile może być. Kraków ładnie dał czadu, Wrocław też, tylko Oni robią ŚC już kolejny raz i ludzie są przyzwyczajeni. Poznań, który zaczynał tak jak my, miał 140.

Ale szkoda, że byliśmy w tyle. Trudno powiedzieć, czy nawaliła promocja (np na ostatniej Masie nie było komu powiedzieć o ŚC przez nagłośnienie, które z resztą też było za słabe by ludzie usłyszeli info), czy może pogoda (z rana było +11, wiatr i chmury - to nie zachęcało), czy też była to kwestia tego, że był dzień dziecka i w mieście było naprawdę od cholery innych imprez, koncertów itp.


2. Co prawda trzymałem się tyłu (przy tak niewielkiej grupie widać było w zasadzie cały czas czoło) - prawie cały czas i prawie na całej długości peletonu był ten metr wolnego dla zabezpieczenia. Jeszcze 3-4 lata i nie będziecie musieli zdzierać gardeł... :D (Tak, wiem, szerokie ulice i mało ludzi.)

Obyś miał rację ;-)


3. Pokaz bardzo fajny. Oczywiście nie zabrakło sceptyków z pytaniem po co to wszystko. Ale, mimo wielu filmików tego typu, fajnie było zobaczyć coś takiego na żywo. Gratuluję pomysłu i realizacji. Brawo!

Sceptycy byli bardzo ważni i im dziękuję. To pytanie po co to wszystko było naprawdę super ważne, a ja jakoś nie powiedziałem o tym na początku po co ten test. Dzięki sceptykowi mogłem naprawić własny błąd.

Bo prawda jest taka, że tam żadnej tajemnej wiedzy nie było. Złodzieje to co pokazaliśmy wiedzą, a ważne by to rowerzyści dowiedzieli się o tym ile jest linki w lince i jak szybko to się tnie. Chodzi o to by nie zostawiać roweru za 2000zł przypiętego lineczką, bo to niestety jest zapraszanie złodzieja. Ludzie świadomi, po prostu nie przypinają rowerów zabezpieczeniami, których przecięcie trwa tyle samo co otwarcie kluczykiem.


4. Czy przegapiłem jakieś promo na pomarańczowe u-locki Kryptonite? :DD No chyba nie skłamię, jak stwierdzę, że 1/3 peletonu miała to zabezpieczenie + zdecydowana większość organizatorów. Macie jakąś dobrą ofertę? Zniżki? Coś? Bo zostałem dziś zmotywowany do wymiany linki, choć rzadko rower zostawiam bez opieki.

Generalnie zabezpieczenie i organizatorzy są po prostu od dawna świadomi tego co wczoraj pokazaliśmy - stąd nadreprezentacja zabezpieczeń, które działają - zarówno Kryptonite Evo, jak i Abusa Granita (który znany jest z podobnych testów w Gdańsku) - nad tymi, które tylko wyglądają.

Nie, nie mamy zniżek (a żałuję, bo test kosztował nas niemal 700zł). Co więcej, testu nie sponsorował Kryptonite, w ogóle nie było sponsora (żałuję, jak wyżej). Wpadłem do sklepu na Nowowiejskiej i kupiłem to, co akurat mieli. A ze w tym sklepie akurat mieli w ofercie głównie zabezpieczenia Author, Axa i Kryptonite, to i te marki występowały. Bo warto wiedzieć, że poza tym pomarańczowym ulockiem cięliśmy wczoraj jeszcze dwa inne zabezpieczenia Kryptonite, które poddały się od razu! Czy sponsor dopuścił by do takiej profanacji jego produktów, ze 2/3 zabezpieczeń pada po kilku sekundach? ;)


5. Kurcze. Widzę na fotkach, że mocno przytyłem na gębie. Dzięki... ;/

To wina zdjęć, uszy do góry ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Cze 2012, 11:46:05 »
Szkoda, że test zabezpieczeń nie uwzględnił tego typu zabezpieczeń: http://www.abus.pl/row/6000.htm

Jest szerokie, więc przeciąć pewnie byłoby trudno, pytanie jak z dostępem do elementów łączących płaskowniki.

Sam byłem ciekawy skuteczności zabezpieczenia takim...sztywnym łańcuchem czy...łamanym U-lockiem .Widziałem na Galileo test. Niestety owo zabezpieczenie poddało się szybko za pomocą nożyc z przedłużonymi rączkami. Ot po prostu jest to tylko płaskownik i więc dosyć łatwo go przeciąć.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Cze 2012, 11:48:58 »
Bardzo się cieszę że wziąłem udział w Święcie Cyklicznym. Przejazd był płynny w dobrym tempie. Jako jadący w zabezpieczeniu powiem że było bardzo dobrze.

Było Nas - zabezpieczenia więcej niż na majowej Masie co z o wiele mniejszą liczbą uczestników dało bardzo dobry efekt. W znacznej mierze pomogła pora przejazdu. Samo południe, niedziela - miasto było wyludnione. Nieliczni kierowcy i piesi nie mieli "problemów" ;)

Bardzo mi się podobał test zabezpieczeń, wywarł na mnie duże wrażenie. Naocznie przekonałem się jak "od środka" wyglądają te super safe i 2/4 linki. Autentycznie byłem zszokowany jakim gównem okazała się "kiełbasa". Obserwowałem publiczność. Podobało im się, robili duże oczy ;D

PS. W czerwcu też dołączę do szczęśliwych posiadaczy Kryptonite Evo 4 w wersji LS (największej).
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Cze 2012, 12:06:06 »
Szkoda, że test zabezpieczeń nie uwzględnił tego typu zabezpieczeń: http://www.abus.pl/row/6000.htm

Niestety, kasa. Na test poszło 700zł i niestety na więcej nas stać nie było. Może gdyby masowicze kupowali więcej szprychówek ;)


Bardzo mi się podobał test zabezpieczeń, wywarł na mnie duże wrażenie. Naocznie przekonałem się jak "od środka" wyglądają te super safe i 2/4 linki. Autentycznie byłem zszokowany jakim gównem okazała się "kiełbasa". Obserwowałem publiczność. Podobało im się, robili duże oczy ;D

PS. W czerwcu też dołączę do szczęśliwych posiadaczy Kryptonite Evo 4 w wersji LS (największej).

Weź kup Abusa Granita. Tak samo dobry, sprawdzony na testach w Gdańsku. Bo nas już posądzają o reklamę Kryptonite. I to pomimo tego, że dwa zabezpieczenia tej marki (linkę i tani ulock) udało się przeciąć :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Cze 2012, 14:19:49 »
Zastanawiałem się nad kupnem łańcucha (opinie w przeciwieństwie do linek, są bardzo różne), jako wygodniejszego zapięcia niż u-lock. Teraz moje wątpliwości zostały rozwiane.
Też uważam, że największa ściema to kiełbasa (wybaczcie określenie) - gówno w złotym papierku.
Test również pokazał, że istotnym czynnikiem jest sposób w jaki się rower przypina. Przypuszczam, że z tanim u-lockiem nie poszło by tak łatwo, gdyby nie było możliwości oparcia nożyc o ziemie.
Ciekaw jestem również, jak zachował by się u-lock podczas rozginania, na przykład przy pomocy lewarka samochodowego.

Tak czy inaczej, za ten pokaz na najbliższej masie dam na tace. To znaczy, kupię coś w sklepiku  ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Cze 2012, 14:26:02 »
Tak czy inaczej, za ten pokaz na najbliższej masie dam na tace. To znaczy, kupię coś w sklepiku  ;)
Masz do wyboru:
Lampki tylne: 35 i 45zł
Lampki przednie: 10, 25, 120zł
Ostatni airzound za 120zł
opaski odblaskowe za 10zł
kamizelki za 60.
To chyba wszystko?

tomus1973

  • Gość
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Cze 2012, 14:59:05 »
No i szprychówki za 5 pln

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Cze 2012, 15:28:10 »
Zastanawiałem się nad kupnem łańcucha (opinie w przeciwieństwie do linek, są bardzo różne), jako wygodniejszego zapięcia niż u-lock. Teraz moje wątpliwości zostały rozwiane.

Zabrakło nam kasy na sprawdzenie łańcuchów z najwyższej półki - takich po 300-500zł. Więc nie skreślaj jeszcze wszystkich łańcuchów.


Też uważam, że największa ściema to kiełbasa (wybaczcie określenie) - gówno w złotym papierku.

To prawda. Opakowanie grube, a linka w środku to jakiś ponury żart z klienta. Osoby, które kupiły kiełbasę mogą się czuć zażenowane i zrobione w jajo. Ale najważniejsze, że nie dowiedziały się tego po kradzieży własnego roweru.


Test również pokazał, że istotnym czynnikiem jest sposób w jaki się rower przypina. Przypuszczam, że z tanim u-lockiem nie poszło by tak łatwo, gdyby nie było możliwości oparcia nożyc o ziemie.

Na pewno. Ale celowo już nie bawiliśmy się w zapinanie rowerów i symulowanie tego. Po pierwsze, ktoś mógłby porysować rower, a po drugie i ważniejsze - jak coś się nie da przeciąć w warunkach dla złodzieja idealnych, to się nie da przeciąć i w mniej sprzyjających.


Ciekaw jestem również, jak zachował by się u-lock podczas rozginania, na przykład przy pomocy lewarka samochodowego.

To akurat wciąż możemy sprawdzić. Ale ustaw się w kolejkę, bo już jedna osoba zgłosiła się by wziąć ten u-lock na profesjonalny test twardości stali w laboratorium. Wyniki tego tez mogą być całkiem ciekawe.


Tak czy inaczej, za ten pokaz na najbliższej masie dam na tace. To znaczy, kupię coś w sklepiku  ;)

Zachęcam ;-) Bo pomysłów mam jeszcze sporo odnośnie atrakcji na Masie, a przecież jestem tylko jednym z wielu osób w gronie organizacyjnym. Spora część tematu atrakcji niestety rozbija się o kasę. Nam np nie starczyło na więcej zabezpieczeń i porządny podest lub scenę na ŚC. Choć mam nadzieję, że mimo to bawiliście się świetnie :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Cze 2012, 16:26:10 »
Szczerze, to z firmą ABUSE, jest taki problem że oni są bardziej nastawieni na motocykle i co niektóre U-locki z serii Granit, są zasadniczo z racji wagi dedykowane tylko pod motocykle.

Odnośnie segmentu rowerów, mają kiepski marketing, tak w internecie, jak i chyba w realu, bo nigdy nie widziałem w żadnym sklepie rowerowym ich produktów.


Poza tym cennik z ich strony w PDFie mi się nie wyświetla. . .
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Cze 2012, 20:12:38 »
Bo nas już posądzają o reklamę Kryptonite. I to pomimo tego, że dwa zabezpieczenia tej marki (linkę i tani ulock) udało się przeciąć :D

No ja mam nadzieję że to nie był Kryptolok S2 bo zaniepokoiła mnie ta wiadomość. Co prawda tanim bym go nie nazwał, ale są droższe :D

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Cze 2012, 20:50:54 »
No ja mam nadzieję że to nie był Kryptolok S2 bo zaniepokoiła mnie ta wiadomość.
Wygląda podobnie... :D

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Cze 2012, 21:29:21 »
Jeszcze dwie uwagi po "chwili" przemyśleń:

1. W odpowiedzi na imponującą wytrzymałość "wiadomego zabezpieczenia" może warto się zastanowić, jaką trwałość mają stojaki rowerowe? Aby się nie okazało, że u-lock u-lockiem, ale komuś ukradli rower tnąc stojak lub inny "płotek" do którego się przypiął :)

2. Zostawiając w spokoju "kiełbasy" moje największe zdziwienie zrobiły "grube" linki. Czyli takie, w których z wierzchu widać grubą stalową linkę, a po przecięciu okazuje się, że linka była kilka razy cieńsza. Tymczasem plastikowa półprzezroczysta osłonka robiła za... szkło powiększające. Mam wrażenie, że można by to podciągnąć pod najzwyklejsze, ordynarne *oszustwo*, o to właśnie: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym [...] mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd [...] podlega karze [...]"
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Cze 2012, 22:31:24 »
Niom, nawet jeśli nie pod oszustwo to pod niedozwolone praktyki handlowe w relacji przedsiębiorca - konsument  ;)
A oszukanśtwo nie jest i tak czynem przepołowionym (od 250 zeta), jak kradzież - oszustwo to oszustwo i już  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Święto Cykliczne w Warszawie - 3 czerwca, plac Zamkowy, godzina 12:00
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Cze 2012, 23:25:47 »
A oszukanśtwo nie jest i tak czynem przepołowionym (od 250 zeta), jak kradzież - oszustwo to oszustwo i

Swoją szosą - są plany, aby podwyższyć ten limit (traktowania kradzieży jako wykroczenie) - do 1000zł - tak a'propos kradzieży rowerów.
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl