Autor Wątek: Niewidoczne ścieżki nocą  (Przeczytany 7427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Niewidoczne ścieżki nocą
« dnia: 23 Lis 2009, 22:26:06 »
Co prawda dotyczy to całej Warszawy, ale niedawno zauważyłem dosyć istotny problem jeśli chodzi o ścieżki rowerowe. Jechałem spokojnie Al. Jana Pawła II z Arkadii - ścieżka, która znajduje się równolegle do JPII (na pewno ciągnie się od Nowolipki do Solidarności, nie wiem jak dalej) w nocy w ogóle nie przypomina ścieżki. Światła z latarni jej nie oświetlają i jest wręcz niewidoczna dla rowerzystów, a nawet dla pieszych.

Sam nawet nie wiedziałbym o jej istnieniu, gdybym jakiś czas temu przypadkiem nie załatwiał czegoś w tej okolicy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lis 2009, 11:53:30 »
No ktoś to będzie musiał zgłosić, by wykonali tam jakieś oświetlenie. Tylko kto to będzie ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis 2009, 18:58:35 »
Najlepiej to list od masy i podpisy uczestnikow i zeby to ktos wyslal

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lis 2009, 20:20:12 »
Najlepiej to list od masy i podpisy uczestnikow i zeby to ktos wyslal

Przygotuj treść pisma w takim razie. Ja zobowiązuję się podpisać jako Masa (a raczej jako Zielone Mazowsze, bo Masa nie ma osobowości prawnej i adresu, więc nie mieliby jak odpowiedzieć na pismo) i wysłać.


BTW. Ogólnie planuję za jakiś czas stworzenie pewnej elitarnej "grupy uderzeniowej", co by jako ZM/Masa uczyła chętnych Masowiczy jak pisać pisma, a także je wysyłała. Myślę, by z tego zrobić większą akcję, by grupa z czasem robiła też akcje medialne zanoszenia pism i ogólnie zwracała uwagę na różne problemy swoimi działaniami.
Zapotrzebowanie jest ogromne, a w kilka osób z kręgu organizacyjnego nie ma szans zgłosić każdego za dużego krawężnika na drodze rowerowej, czy każdej krzywej kosteczki. W skali miasta jest tego za dużo i potrzebne jest pospolite (Masowe) ruszenie!
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lis 2009, 20:21:13 »
Standard. Szczególnie, gdy ścieżka (lub jej substytut- np. na bulwarze, gdzie ścieżka miejscami to tor przeszkód dla mtb) prowadzi przez krzaki. Wtedy pozostaje przednia żarówka i obserwacja łuny w kształcie ufo, po której należy jechać, żeby nie wpaść w jakąś dziurę. Los Roweros :o

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Gru 2009, 21:44:27 »
Cała prada... :/ Znam takie ścieżki.... też na takie trafiałem i to mnie strasznie denerwuje... Albo najgożej jest przy arkadii ( śrómieście) i to po stronie arkadii... na przestanku pod arkadią.... rozpędzasz sie  z mostu, przejezdzasz przez dwie uliczki ( wyjazd,wjazd) a potem rozpędzasz sie ... a tu CI ludzie zza krzaków wychodzą...!! Ja nie nawidze tej scieżki...

Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Gru 2009, 22:12:01 »
Że niby przy Arkadii jest ciemno? To zapraszam na Generała Maczka na odcinek między Powstańców Śląskich, a Aleją Armii Krajowej. Jadąc po prawej stronie od AK latarnie są bardzo silne i w ogóle marzenie każdego kierowcy... Właśnie... Kierowcy... Rowerzystów pewno i też by było gdyby nie ekran dźwiękochłonny, który jest w opcji 2 w 1 razem z światłochłonny...

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Gru 2009, 22:46:10 »
Ciemno niejest... ale są krzaki zza których nic nie widac i można pieszego porącic... a oni chodzą jak chcą...

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Gru 2009, 23:04:36 »
Oby tylko na Maczka, a Powstańców Śląskich? Conrada? Reymonta? tamtejsze ścieżki to wydają się w ogóle zapomniane przez urzędników. O praskich ścieżkach nie wspomnę... szaserów -ciemno, fieldorfa - ciemno... ciężko mi wymienić gdzie są one oświetlone :P
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Gru 2009, 00:44:28 »
Na Trasie Siekierkowskiej jest za to oswietlony tylko chodnik, scieżka już nie...
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Gru 2009, 08:13:47 »
A w Koziej Wólce pod Wąchockiem drogi rowerowe oświetla się pochodniami. I jest to tak samo nie na temat jak wymienianie tu kolejnych ulic, gdzie nie ma oświetlenia na DDR ;-)

A żeby było na temat - osobiście radzę Autorowi posta napisać odpowiednie pismo w tej sprawie do ZDM. Drogę rowerową nad Wisłą oświetlili ostatnio. Może nie wzorowo, ale jakoś oświetlili. Zapewne mogą i inne oświetlić.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Gru 2009, 19:09:17 »
Pod arkadia to sie nie rozpedzisz bo juz na przystanku ludzie stoja i trzeba chamować i to ostro.Ale od strony ronda od ulicy Jana Pawła II to mozna sie niezle zderzyc z kims:P.Pisma do zdm raczej nie napisze za mlody jestem

mplonski

  • Gość
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Gru 2009, 20:35:37 »
Pisma do zdm raczej nie napisze za mlody jestem

od kiedy to są jakieś limity jeśli chodzi o maltretowanie urzędów?

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niewidoczne ścieżki nocą
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Gru 2009, 20:01:30 »
Tzn. zawsze można spróbować samemu, każdy sie uczy na błędach :) A pozatym Raffi mówił na przedmasowym ze można do niego wysyłać różne pisma i on to będzie mógł poprawic...