Autor Wątek: Hornit  (Przeczytany 5479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Hornit
« dnia: 29 Sie 2013, 18:35:08 »
Witam, co o tym myślicie: http://allegro.pl/hornit-najglosniejszy-sygnal-rowerowy-swiata-140db-i3493397720.html  Ostatnio jestem notorycznie straszony, drażniony przez autobusiarzy podczas drogi do pracy. Jadę sobie Czerniakowską w stronę Bartyckiej i już dwa razy zostałem obtrąbiony prze autobus. Przy okazji, czy mam prawo tamtędy jechać? Postanowiłem w związku z tym poszukać sobie czegoś antyautobusowego. Czy ten Hornit jest w porządku? Czy ktoś może go już używa? A może są w Warszawie sklepy gdzie można coś podobnego kupić od ręki? Nie wystarczy mi dzwonienie do ZTM-u. Nikt z autobusiarzy nie będzie na mnie trąbił, a jeżeli tak, to niech się przygotuje na odwet.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sie 2013, 18:41:22 »
Masz prawo jechać Czerniakowską, a co do reszty, to się nie znam.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sie 2013, 19:25:33 »
śmiem wątpić... owe 140 dB pochodzi z piezoelektryka i jest to sygnał o dość wysokiej częstotliwości. Mam wrażenie, używając w pracy czujnika bezruchu o natężeniu dźwięku 120 dB również z piezoelektryka, że jako taki słabo poruszy kierowcę za szybą samochodu.
Dla mnie taki sam wynalazek i "przełom" w kwestii bezpieczeństwa jak owe lampki z laserem...
160 pln-ów wydałbym raczej na airzound...

tomus1973

  • Gość
Odp: Hornit
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sie 2013, 19:31:43 »
Ja bardzo chętnie zakupię airzounda, tylko nie wiem gdzie. Kiedyś było na Allegro, ale już ni ma :(

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sie 2013, 22:43:35 »
Też zastanawiałem się nad kupnem, ale 130zł to cena trochę sporawa jak na wydatek, który nie jest absolutnie potrzebny. I czemu na eBayu kosztuje o 30% mniej niż u producenta?

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sie 2013, 00:53:01 »
Bo niedaleko końca sezonu zalega im jedna sztuka w magazynie? Normalnie sprzedają go po 1599zł, czyli drożej niż Romet.

Inna sprawa, że Delta sprzedaje tylko na USA i Kanadę, co też może mieć znaczenie. Ale cena niższa o 30% nadal trochę dziwnie wygląda. Jeśli jednak w tych granicach cenowych, to poszukałbym jednak dalej - bo są i tańsze.
« Ostatnia zmiana: 30 Sie 2013, 01:04:58 wysłana przez biały »

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sie 2013, 05:33:30 »

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sie 2013, 06:37:39 »
Bo niedaleko końca sezonu zalega im jedna sztuka w magazynie? Normalnie sprzedają go po 1599zł, czyli drożej niż Romet.

Inna sprawa, że Delta sprzedaje tylko na USA i Kanadę, co też może mieć znaczenie. Ale cena niższa o 30% nadal trochę dziwnie wygląda. Jeśli jednak w tych granicach cenowych, to poszukałbym jednak dalej - bo są i tańsze.
Zapewne....
a przesyłka gołębiem pocztowym...
Chłopie, link z ebaja to był tylko przykład. Nie spisek.

tomus1973

  • Gość
Odp: Hornit
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sie 2013, 06:53:26 »
Zainwestowałbym w tego Hornita, tylko ten dźwięk syreny mi się nie podoba. Wolałbym coś z tradycyjnym klaksonem, np jak Airzound, lub dźwięk zwykłej trąbki tyle że kilka razy głośniejszy. Chyba trzeba będzie założyć konto na ebayu i zakupić. A jeżeli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie czy w Warszawie można coś takiego zakupić np w jakimś sklepie, to bardzo proszę o info.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sie 2013, 10:09:55 »
Hornita kupisz tutaj http://rowery.com.pl/article.php?uid=6 Airzound mi się skończył więc postanowiłem kupić na próbę ten wynalazek.

Plusy:
- głośniejszy od Airzounda
- zajmuje mniej miejsca
- nie trzeba co chwilę nabijać go powietrzem
- przycisk można umieścić tak, że możesz jednocześnie hamować i trąbić. Przetestowałem to już kila razy w praktyce. W przypadku awaryjnej sytuacji z Airzoundem albo hamujesz, albo trąbisz. Raz tak zatrąbiłem, że połamałem zaczep trąbki.

Minusy:
- ma dwa tryby "trąbienia" ale żaden nie jest podobny do klaksonu, a co za tym idzie, pieszy/rowerzysta który Cię nie widzi, może nie skumać że to dźwięk wydobywający się z pojazdu który go zaraz staranuje
- autobusiarza tym nie przestraszysz. Lepsza jest kamera na kierownicę.

tomus1973

  • Gość
Odp: Hornit
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Wrz 2013, 11:17:26 »
Zakupiłem Airzounda na eBayu. Wyszło chyba ok 118 zł. A co masz na myśli pisząc, że
Airzound mi się skończył

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Wrz 2013, 11:02:51 »
Po roku Airzound trąbił tylko przy napompowaniu na maxa. Po kilku użyciach przestawał trąbić mimo, że w butelce było jeszcze sporo powietrza.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Hornit
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Wrz 2013, 13:54:02 »
Po roku Airzound trąbił tylko przy napompowaniu na maxa. Po kilku użyciach przestawał trąbić mimo, że w butelce było jeszcze sporo powietrza.
Może coś się zapchało?