Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014  (Przeczytany 20425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Mar 2014, 13:38:36 »
Natomiast gratuluję człowiekowi który na ul. szaserów w okolicy Wiatraczna zajechał drogę autobusowi (przeciwległy pas) tylko po to aby uwiecznić dla potomnych chwilę swojej mocy przed autobusem (że mam wpływ na ruch tak dużego pojazdu) . Owszem postura tegoż człowieka była imponująca , ale śmiem twierdzić że na co dzień porusza się po chodniczkach a wczoraj była to tylko" chwila uniesienia".

1/ zdziwiłbyś się panie Jerzy gdyby ten człowiek o imponującej posturze ;-))) pokazał Ci wykaz kilometrowy codziennego kręcenia.
2/ NIKT ŻADNEMU AUTOBUSOWI NIE ZAJEŻDŻAŁ DROGI -AUTOBUS NR 523 SKRĘCAŁ W LEWO Z SZASERÓW W WIATRACZNĄ I STAŁ PRZEPUSZCZAJĄC MASĘ, STANĘLIŚMY NA MAX. 20 SEKUND NIKOGO NIE BLOKUJĄC (ANI MASY ANI 523) I ZROBILIŚMY JEDNĄ FOTKĘ (mam ją i doskonale na niej widać, że nikomu nie wadzimy)

a białe rękawiczki prawie się zapaliły ze złości właściciela,
radzę trochę wyluzować gumę w gatkach...

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2014, 15:42:49 »
Osoba która pozowała do zdjęcia na tle autobusu to ja :D panie jerzy1234

Po pierwsze autobus stał tam z własnej woli kierowcy na pasie do jazdy na w prost a chciał skręcić w lewo. kierowcy zapytałem na migi czy zamierza jechać i pokazał ze nie. Wiec ta chwile nikomu nie wadząc wykorzystamy by strzelić fotki.

Po Drugie wiele osób jedzie po panu panie Jerzy a po innych nie czemu?? czytaj po trzecie haha

Po trzecie chodnikowiec o którym pan pisze czyli o mnie dla mnie to inwektywa wręcz :D w tym roku zrobiłem ponad 1400 km rowerem nie po chodnikach,w czasie przejazdu masy ludzi jadących chodnikiem prosiłem o zjazd na ulice i jakoś nikt nie protestował bo robiłem to z uśmiechem na twarzy. W przeciwieństwie do pana gdzie wszyscy po chwili ze śmiechem pytają kto to co to i jakieś dziwne rzeczy SZERYF .Dodatkowo pomagałem waszej ekipie kilkakrotnie blokować przejścia dla pieszych bo za miast pan pilnować przejścia stał pan na środku skrzyżowania z biała rękawiczką gdzie był już wcześniej inny członek waszej ekipy.Po co na skrzyżowaniach we dwoje staliście zwróciłem wam na to uwagę gdzie przez przejście ludzie przechodzić chcieli tam powinna być biała rękawiczka

Po co pan szuka sobie kolejnych wrogów po co dziwne określenia na ludzi ci obcych i sapanie?? Wyluzuj trochę i nie pisz mi zaraz ze jeździsz co miesiąc i inaczej nie można sie zachowywać BO LUDZIE TO CIEMNA MASA .
Lewa wolna ok ale jeśli nie jest wolna to hamować trzeba a nie babkę zaliczać lub liczyć na to ze osoba jadące w grupie wepchnie sie w tłum w 3 sekundy zazwyczaj robi się tłoczno i ludzie wyjeżdżają na ta wasza lewą i nie sa idiotami czy szpanerami lub rajdowcami.

Serio uważany jest pan za nie kulturalna osobę o innych członkach obstawy WMK nie słyszałem takiego szlamu.

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Mar 2014, 16:39:17 »
to ja jeszcze 2 słowa:
od lat jeździmy z masą i najprzyjemniej jeździ się zimą (o tej nie mówię bo jej nie było ;))
ludzi mało, tempo dobre i wszyscy ogarnięci...

Już w lutym zauważyłem napływ wiosennych kretynów ale teraz na marcowej to już był potop debili-baranów, którzy jeżdżą cały czas wężykiem, na zmianę ogień -hebel, po torowiskach i  chodnikach, cały peleton wali dęba, wpadanie na siebie, upadki - na sam koniec na Krakowskim Przedmieściu poprzewracali stojących księży ale to akurat było komiczne.
 
Panie Jerzy, Pan ma dobrą prezencję, wzbudza Pan szacunek a w niektórych zapewne strach - zadanie dla Pana:
niech Pan się zajmie tą dość liczną grupą "rozbrykanych" jełopów...
To jest zadanie konkretne a nie stanie na krzyżówce i machanie...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Mar 2014, 18:52:30 »
Zapraszam wszystkich co potrafią lepiej do współpracy a nie do "zlewania" . Jeżeli nie odpowiada Wam moja osoba - w porządku usunę się w  cień , i zobaczę jak sobie radzicie. Skoro uważacie że lepsi jesteście to dlaczego nie można na Was liczyć . Dlaczego co i raz zmieniają się zabezpieczający?- jak myślicie? ja śmiem twierdzić - nie wytrzymują, mają być mili , nie przeszkadzać  w wygłupach w peletonie, teleportować się bezszelestnie z końca na przód , a jak ktoś chce pościągać się z nim - ustąpić. Dziękować za zajechanie drogi i przeprosić za chęci służenia reszcie.? To że nie raz 2 osoby staną na skrzyżowaniu to nie raz z braku czasu na podjęcie właściwej decyzji, lub zbyt szerokie skrzyżowanie (nie wiem czy o mnie chodziło bo ja staram się na skrzyżowaniach sam stać -gorzej z pieszymi w niektórych miejscach i 3 przydało by się ) - ale Wy lepiej wiecie gdzie co i jak . Raz "jedziecie po mnie" za to że zachowuję się jak szeryf , a drugi raz dajecie mi zadanie żebym się zajął "rozbrykanym stadkiem jełopów" jeszcze podsuńcie mi pomysł jak?- (zachęcając do czytania  poradnika kulturalnego człowieka?) To że nie słyszycie o nikim innym "takiego szlamu" jak o mnie to tylko przez to ze chyba najdłużej jestem "czynnym zabezpieczającym " reszta  młodzi spanikowani i nieśmiali , a niektórzy ze starszych już maja inne zadania i nie muszą ganiać jak ja . Tak więc zapraszam już po raz kolejny Pana maciek 1000 i Escobar80  na przed masówkę i do współpracy owocnej , i nie krytykowania po raz kolejny tutaj na forum, tylko pokazać jak to się w realu powinno robić.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwi 2014, 01:18:48 »
wypadało by brać przykład od młodszych kolegów w tym wypadku. To ze od początku pan jeździ to nie jest wyznaczania kultury przez pana posiadanej<pokazywanej>. Albo ona jest lub jej nie ma ja jej czasem nie widzę.

I zamiast mnie wyzywać od chodnikowców pozerów gdy nic nieprawidłowego nie zrobiłem proponował bym jeszcze raz zluzować bo żyłka pierdząca pęknie i zając się prawdziwymi problemami jakie kolega Maciek już wymienił.

Nie widzę potrzeby bym brał udział w obstawianiu masy jako organizator mogę jedynie pomagać spontanicznie  jak do tej pory gdy widzę ze sobie nie radzicie podobnie jak to robi wielu ludzi.


Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Kwi 2014, 07:42:35 »
Jerzy nie przejmuj się głupimi uwagami, moim zdaniem robisz kawał dobrej roboty i chwała Ci za to. Zawsze się znajdą się malkontenci i "wiedzący lepiej", przecież jak ktoś się wyróżnia to trzeba go zgnoić, to już taka podła mentalność Polaków.
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Kwi 2014, 08:52:03 »
...
Nie widzę potrzeby bym brał udział w obstawianiu masy jako organizator mogę jedynie pomagać spontanicznie  jak do tej pory gdy widzę ze sobie nie radzicie podobnie jak to robi wielu ludzi.

dzięki za spontaniczną pomoc bo jak sam zauważasz jest nas za mało ...
a mało nas jest bo tak jak jerzy1234 zauważył co i raz zmieniają się ludzie w zabezpieczeniu bo wbrew pozorom to nie jest lekka robota ...

Offline Janek

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • rower i motocykl - ważne że do przodu w mieście!
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Kwi 2014, 09:00:03 »
Jerzy nie przejmuj się, a wszystkich "pomagających" zapraszamy na spotkania przed masowe gdzie mogą się czynnie i oficjalnie włączyć do pomocy.
Giant ATX 860 2004,
Limit 28" - codzienny holender
kolarka Peugeot

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Kwi 2014, 12:23:08 »
Jerzy nie przejmuj się głupimi uwagami, moim zdaniem robisz kawał dobrej roboty i chwała Ci za to. Zawsze się znajdą się malkontenci i "wiedzący lepiej", przecież jak ktoś się wyróżnia to trzeba go zgnoić, to już taka podła mentalność Polaków.

Kolego, sam nie wypisuj głupot i mi tu z mentalnością polską i podłością nie wyjeżdżaj.
Ja ni kogo nie krytykuję ani nie obrażam, to pan Jerzy napisał o naszym fatalnym zachowaniu co sprostowałem i chciałem nawet poprzeć argumentem fotki. Żadnego problemu ani sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu nie było.
Pan Jerzy już nie pierwszy raz wypisuje tu niebywałe eseje choć przyznam, że cenię i szanuję Jego zaangażowanie i oddanie masie (śmieszy mnie czasem jedynie niebywała nadgorliwość a uwagi o palących się rękawiczkach proszę brać z przymrużeniem oka i absolutnie nie chciałem Pana obrazić -jest Pan na pewno mocnym, solidnym elementem zabezpieczenia i proszę się nie usuwać w cień).

A co do problemu - idzie wiosna, lato - ludzi coraz więcej i coraz więcej rodzin z małymi dziećmi.
Niezdyscyplinowani wariaci, którzy jadą jak chcą są bezpośrednim zagrożeniem dla innych.
Poza tym dowodzi, że właśnie zabezpieczenie jest nieudolne i nie umie sobie z problemem poradzić.
I to jest problem a nie to czy ktoś się spóźni o 3 sekundy ze zwolnieniem lewej (jadąc niedaleko rykszy czasem nie słychać krzyczącego zabezpieczenia -może gwizdki byłyby rozwiązaniem?)

za zaproszenie do zabezpieczania dziękuję, na przedmasówki nie mam czasu, a forum chyba jest odpowiednim miejscem by wyrazić swoją opinię
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2014, 13:00:42 wysłana przez maciekt1000 »

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Kwi 2014, 13:19:01 »
Jerzy nie przejmuj się głupimi uwagami, moim zdaniem robisz kawał dobrej roboty i chwała Ci za to. Zawsze się znajdą się malkontenci i "wiedzący lepiej", przecież jak ktoś się wyróżnia to trzeba go zgnoić, to już taka podła mentalność Polaków.

Jak bym był malkontentem to bym jobów zwyczajowo nasłał i tyle by bylo z tego. Mentalność Polaków juz dawno sie zmieniła .Wyróżniać sie brakiem kultury mozna do czasu. Mamy uwagi "wiemy lepiej" jak to napisałeś i tu sie tymi uwagami dzielimy nikogo nie obrażając dla ciebie to głupoty ??


JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Kwi 2014, 13:52:20 »
Witam zabezpieczenie WMK.

Wszystkich komentujących naszą prace ,a nie będących w zabezpieczeniu zapraszam do współpracy na przejazdach. Skoro jesteście mocni "tutaj" to na drodze też sobie dacie rade. Z tego co piszecie lepiej od "nas" z uśmiechem na twarzy za każdym razem i wszędzie.

Postawimy takiego "kogoś" na 3pasmowej ulicy i bez obsadzonego przejścia dla pieszych. Sprawdzimy w praktyce czy da sobie rade.

Wiec zamiast narzekać na Pana w białych rękawiczkach ,weźcie się do roboty....

Jednocześnie mam propozycje:

Zrobić grupę zabezpieczającą przejazd z osób komentujących i trolujących nasze poczynania jako zabezpieczenia, wziąć wolne od "wolontariatu" na WMK i przejechać się prywatnie, a oni niech zabezpieczają przejazd.

P.S.:Jeździjmy lewą stroną ze słuchawkami w uszach.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2014, 13:53:24 wysłana przez JURO »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Kwi 2014, 14:25:38 »
trolowanie to jest właśnie to co napisałeś kolego! bijesz piane i tyle -dajesz absurdalne propozycje, ja nie jestem w zabezpieczeniu i być nie chcę, Ty jesteś i to Twój obowiązek zająć się porządkiem, jak sobie nie radzisz to się wycofaj!

Napisałem merytorycznie o co chodzi - jak szalejące oszołomy wjadą, uszkodzą poważnie jadące dzieci to wtedy będziecie mieli problem.
Jeszcze raz powtarzam, nic żeśmy nie krytykowali, zwróciliśmy tylko uwagę na problem jaki był na ostatniej masie a z panem Jerzym już chyba wszystko zostało wyjaśnione grzecznie- nie narzekałem a jedynie odpisałem, że nie ma racji.
to forum chyba po to jest by jego uczestnicy mieli prawo napisać co jest ok a co nie jest

za zaproszenie podziękowałem, nie skorzystam, nie po to jeżdżę na masę, nie mam na to ochoty, poza tym nigdy mnie nie ciągnęło do pilnowania porządku - musu nie ma i proszę więcej nie podpierać się takim argumentem - (widzę, że tu większość zabezpieczenia uważa, że tylko oni mają prawo i monopol na wyrażanie opinii)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2014, 15:34:29 wysłana przez maciekt1000 »

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Kwi 2014, 14:35:36 »
Witam zabezpieczenie WMK.

Wszystkich komentujących naszą prace ,a nie będących w zabezpieczeniu zapraszam do współpracy na przejazdach. Skoro jesteście mocni "tutaj" to na drodze też sobie dacie rade. Z tego co piszecie lepiej od "nas" z uśmiechem na twarzy za każdym razem i wszędzie.

Postawimy takiego "kogoś" na 3pasmowej ulicy i bez obsadzonego przejścia dla pieszych. Sprawdzimy w praktyce czy da sobie rade.

Wiec zamiast narzekać na Pana w białych rękawiczkach ,weźcie się do roboty....

Jednocześnie mam propozycje:

Zrobić grupę zabezpieczającą przejazd z osób komentujących i trolujących nasze poczynania jako zabezpieczenia, wziąć wolne od "wolontariatu" na WMK i przejechać się prywatnie, a oni niech zabezpieczają przejazd.

P.S.:Jeździjmy lewą stroną ze słuchawkami w uszach.


haha serio ?? śmiem twierdzić ze trollem w tym wypadku jestes ty czytałeś w ogóle co pisaliśmy czy tak po prostu w fazie oporu jesteś ?? przeczytaj jeszcze raz i przestań traktować nas jako osoby gorsze lub jakis małolatów które nie maja racji. Jeśli twierdzisz ze sie tylko wymądrzamy bo nie jesteśmy w składzie obstawy WMK to sie ostro myślisz.

Pisaliśmy też ze nie chcemy być w składzie ochrony WMK jak również to ze pomagamy spontanicznie blokując miedzy innymi przejścia dla pieszych<dajemy rade ot taka niespodzianka> czytaj zanim coś skrytykujesz bo brak merytoryki w tym co piszesz.

Stwierdzenie "Weście sie do Roboty" zamiast sie mądrzyć jest niedorzeczne i nie kulturalne . Gdzie w regulaminie tego forum lub masy jest napisane ze jeśli mam uwagi to tylko bede miał racje jesli bede w składzie WMK?

Znam sie bardzo dobrze na tym o czym piszę i kontrola nad takim tłumem spokojnym nie jest niczym trudnym to nie jest przejazd podwyższonego ryzyka haha. Jak brakuje wam przeszkolenia pisałem załatwić spotkanie ze specjalista nie jest trudno.

Co ważniejsze nie krytykuje całej obstawy WMK tylko niekulturalne zachowania Pana Jerzego

I jeszcze jedna rada przestańcie wyzywać ludzi bo nikt z wami nie będzie chciał współpracować <trole głupki madrale itp chodnikowce co jeszcze> ile wy macie lat ??
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2014, 14:50:44 wysłana przez Escobar80 »

JURO

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Kwi 2014, 17:23:11 »
Możliwe ,ze wszedłem bez kontekstu.

Ale nie zgodze się z tobą iż p.Jerzy jest niekulturalny.Jakbyś jeździł tyle lat co on i miał do czynienia z chamstwem i olewanie ze strony "masowiczów" też reagowałbyś podobnie. Nie chce Go tłumaczyć ,ani kogo innego. Apelujemy o lewą wolną co masę, prosimy by nie mijali rikszy, by słuchali próśb zabezpieczenia. a i tak nie nie do każdego to trafia.

Przyznaje ,że jestem nieco sfrustrowany podejściem uczestników pomimo naszego "poświęcenia". Niemam na myśli ciebie czy innych pomagającym nam osobą. Tylko całą resztę wiedzącą lepiej.

A co do spontanicznej pomocy w waszej strony. To bardzo za nią dziekuje. Możliwe ze nie doczytałem i nie zrozumiałem kontekstu twej wypowiedzi na powyższy temat.
                                                                                                                                      Przepraszam. Mój błąd.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 marca 2014
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Kwi 2014, 19:34:27 »
Panowie dziękuję za dotychczasowe teksty -wezmę sobie je głęboko do serca. Tylko mam pytanie , czy Wy myślicie że mi sprawia przyjemność pokrzykiwanie?-  lepiej mnie znacie? -macie  na to jakąś radę?-psychoanalityk lub woda święcona? Czy chociaż podesłaliście nam 1% podatku ,żeby nagłośnienie było lepsze i dotarły apele organizatora o zasadach masy? Ile ja się naprosiłem żeby to kilka razy przypominać  o lewej wolnej(po to zamontowałem głupią trąbkę -aby mniej się drzeć), czy wewnątrz masy Tacy jak Wy rozgarnięci ,nie mogli by przypominać sąsiadom swoim ,żeby a to po chodnikach nie jeździli, nie ubliżali przechodniom nieraz i zostawiając nas na skrzyżowaniu z tymi obrażonymi . Nieraz wiąchy leciały jak  zabezpieczający już miał uspokojoną sytuację .Czy możecie uspokoić adrenalinę u niektórych którzy mają za punkt honoru ścigać się z zabezpieczeniem,tylko po to aby parędziesiąt osób wyprzedzić i nagle się zatrzymać? Na to wszystko macie jedną odpowiedź -nie chce mi się , nie jestem od tego , niech oni zap.... po to oni są . Weźcie i zróbcie . Dziękuję za naukę (przepraszam stary jestem i długo się uczę)