Autor Wątek: Godzina Dla Roweru - drugi piątek miesiąca, godz.18.00 - kolumna Zygmunta  (Przeczytany 187818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Pamiętajmy o zatrzymaniu się na środku pasa, bo większość kierowców po prostu ignoruje rowerzystę, który zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszych.

Ja jeszcze czesto ręką tym z tyłu pokazuje, że się zatrzymuję i żeby dołączyli. Co prawda dziś mnie jakiś moto-pacan próbował strąbić jak przepuszczałem pieszych przy Hali Mirowskiej, ale to pewnie dlatego, że stanąłem tak by sie mnie fizycznie nie dało ominąć :D I to ostatnie jest najlepszym wyjściem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta


Majowi GdR-owcy. Całkiem liczni  :)

PS

« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2015, 00:28:45 wysłana przez Klara »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Wydawało mi się że było nas więcej i choć stary jestem to na pewno jednej osoby brakuje- nie wiem dlaczego nie dołączyła do zdjęcia .
Wszystkim dziękuję zwłaszcza że był to trudny przejazd w licznych korkach ,ale mogliście się przekonać i tam też można jechać . Komfortu wielkiego nie było -spaliny ,ale kto powiedział że miało być łatwo?
Przekonaliście się też że kierowcy nie gryzą i nawet bojąc się o lakier ustępują .
Tak więc skoro się nie da SENSOWNIE coś zbudować osobnego dla rowerzystów to lepiej przedzierać się ulicą .
Następnym razem już będzie pewnie Nas więcej (teraz zabrał nam ludzi bibliotekarz) i trzeba myśleć o drugim prowadzącym i zamykającym .
    Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i trud pokazania się w zakorkowanym ścisłym Centrum

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
... na zdjęciu brakuje kumpla Elektry!

co do wiekszej ilości ludzi na przejeździe GdR to już dawno temu chyba ustaliliśmy, co robić - jak piszesz, "stary jestes" to powinienieś pamietać...;-)
i dodałabym pomysł podzielenia na grupy max 10 osób, a nie 15... te korki to urapienie jest, mniejsza grupa łatwiej sie wężykiem przeciśnie niz wieksza

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Kumpel jest nowy i mało oswojony.
Ciągnie mnie na chodniki, psuje to co wypracowaliśmy na GDR ;).
Mostu też nie lubi...

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Most nie jest do lubienia tylko do jeżdżenia.  :P.  Z resztą najwyższa pora skończyć z pseudo-demokracją bo wychodzi to średnio. Ci chcą, ci nie chcą,a ostatecznie każdy robi co chce.  A  to nie o to chodzi. Spaliny mają to do siebie, że nie trzymają się linii krawężnika i są wszędzie więc akurat z tego powodu "ciężko" jest w całym centrum. Czy grupa liczy 5 czy 15 osób to w korku jest tak samo. Po dwóch czy trzech rowerach samochody zaczynają się w magiczny sposób odsuwać na boki. Obserwuję to  regularnie na moście Poniatowskiego.
życie nie znosi próżni...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Elektra ,nie przejmuj się -jeszcze ze dwa razy pobędzie i oswoi się i z mostem . Ty też na początku ze zgrozą patrzyłaś na mnie. :)
 Jolu to akurat pamiętam  :P -co do ustalania to wiadomo było że była taka możliwość już i wczoraj ale na placu było nas raptem z 10 osób ,więc na dwie grupy po 5 osób nie było co dzielić . Zasadą też jest żebyśmy byli widoczni w ścisłym Centrum , a kilka osób za jakimś autobusem śmiem twierdzić że jest niewidoczne.  To że trudniej było ,ale nic w życiu łatwe nie jest i ja z tym nie mam problemu (trzeba się umieć dostosować - a nie świat naginać pod siebie) Jazda po ulicy alejami czy Marszałkowską też jest dostosowaniem się ,a nie wygodą  .

Offline Electra

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Kobieta
Za most przepraszam, poprawię się przy okazji ;).
Wiem, ze w...masie raźniej.
Padł tegoroczny rekord liczebności GDR-u i niech tak będzie dalej.
Do piętnastki jednak nadal brakuje nas...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Na moście że Cię nie było -żałuj (ale nie przepraszaj,masz prawo się bać ) gdyż przekonała byś się jak kierowcy potrafią być uprzejmi skoro i tak mają przes....e to potrafią nawet parę centymetrów usunąć się żeby nas się pozbyć w swojej okolicy :) . Rozumiem ludzi co pojedynczo jeżdżą -wtedy już tak mili nie bywają (sam czasami doświadczam)i dlatego wężykiem i grupką jak się jedzie to jest całkiem inne doznanie , tylko warunek -spokojnie . Jak jechaliśmy to ani razu nie musieliśmy stawać .Normalnie nie jest to do pomyślenia, zawsze ktoś tak stanie że nie przeciśniesz się . 
Padł rekord i przez to na następnej jak będzie ponad 14 to już dzielimy się .

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Jako że też byłam we frakcji, która zbojkotowała most - dawka spalin mnie przerosła. Jerozolimskie w korku i wykorzystałam pulę na daną jazdę ;) Że kierowcy nie gryzą, że Poniatowski przejezdny (a w korku odpadają śmigacze podłokciowi), to wiem. W końcu za rzeką mieszkam ;)

Może czas się w maseczkę antyspalinówkę zaopatrzyć...

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Niestety żyjemy w mieście i czy na Marszałkowskiej czy na Belwederskiej to powietrze prawie takie same -wiatr wszystko przemiesza.Żeby szukać komfortu czystego powietrza to chyba trzeba się przeprowadzić daleko za Ural-może tajga :P

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
W sumie na moście chyba nawet czyściej - po pierwsze przewiew, a po drugie i tak jeździmy znacznie wyżej (z głowami) niż kierowcy (i ich nawiewy powietrza).
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Dziwne jakoś w poprzednich miesiącach nie było narzekania na spaliny. Widać nadszedł ten czas aby nawet na GDR tylko narzekać.
życie nie znosi próżni...

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
film z majowej GdR
szczególnie udała nam się zawrotka rowerowym rojem na Bankowym  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=WTVwrLFtxRw

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Drogi Przywódco ( ;) ) czyżby w tym miesiącu miało nie być GDR czy też sprawdzasz czujność innych?
życie nie znosi próżni...