Autor Wątek: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?  (Przeczytany 37517 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gimp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Cze 2011, 02:41:15 »
Na TŁ nie bywam, ale zdaje sie ze poza Ikarusami, po bus-pasach smigaja tez stare merce w kolorze kosc sloniowa z kogutem TAXI (badz TAKI) na dachu. A z taksiarzem to nie pogadasz...

Natomiast bus-pasy w Londynie... ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Cze 2011, 09:50:12 »
Mam podobny kłopot na Modlińskiej - drogę rowerową zamknięto bo przebudowują wiadukty, a prawu pas jest BUS. Jadę tym pasem aż miło i jeszcze żaden patrol Policji lub SM mnie nie zaczepił. Czasem zjadę autobusowi na lewo jak ma problem by mnie wyprzedzić, choć zwykle sami świetnie sobie radzą.

A na taksiarzy mam mp3. Niech se krzyczy i trąbi, co najwyżej odkrzyknę, że mam kask więc jadę bezpiecznie - całe lata promowania kasków przez media i Policje powodują, że po takiej ripoście goście nie wiedzą co powiedzieć i jadą sobie w swoją stronę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Cze 2011, 10:03:14 »
Raffi tam (na wysokości mostu północnego) jest coś na kształt DDR ale po drugiej stronie drogi:) mało świętych krów łazi i się jeździ szybciej niż buspasem w korkach:) ale jadę nią jak wracam z roboty, bo do roboty i tak buspasem jak korków nie ma
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Cze 2011, 10:54:07 »
Jeżdżę buspasem i mam w nosie to, że "nie wolno" - tak jest bezpieczniej, jak mam po lewej autobus, a po prawej chodnik, na który mogę czmychnąć w jakiejś nagłej sytuacji. Ale wczoraj przetestowałam rozwiązanie zgodne z przepisami na Wawelskiej. Jadę środkowym pasem, a raczej wzdłuż jego prawej krawędzi. Mija mnie samochód, przez okno wychyla się jakaś babka i puszcza paszczę w ruch, że jadę środkiem, bla bla bla. Ciężki los stołecznego rowerzysty  ::) Może by tak polobbować trochę w kwestii zmiany przepisów i pozwolenia rowerzystom na korzystanie z buspasa, co? :)
« Ostatnia zmiana: 15 Cze 2011, 10:55:24 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Cze 2011, 11:25:34 »
Raffi tam (na wysokości mostu północnego) jest coś na kształt DDR

To super, tylko ja mówiłem o wiaduktach nad kanałkiem Żerańskim, to jakieś 2-3km na południe od miejsca o którym piszesz.

I nie, nie jeżdżę tym wąskim chodniczkiem po wschodniej stronie Modlińskiej, o którym piszesz. Odstraszają mnie krawężniki wysokie na 10cm i wjazdy do posesji z nawierzchnią gruntową pełną dziur. To nie na mój rower. Na szczęście bywam tam dość rzadko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Cze 2011, 15:35:25 »
@Makenzen - jak się owej pani nie podoba to niech *** teleportem. jezdnia jest dla wszystkich pojazdów, a ja na rowerze mam się _STARAĆ_ jechac możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Ale NIE muszę. To ja wybieram czy jadę po studzienkach (o moja biedna pupa i rower) czy jadę tak jak inne samochody OMIJAJĄĆ te przeszkody. To jest NASZ wybór rowerzysty. I jedyne co do tego trzeba to trochę ASERTYWNOŚCI + pewnej ilości wiedzy z PoRD.
Kierowcy i kieroFFFcy muszą się wreszcie nauczyć, że rower jest takim samym pojazdem jak inny.


Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Cze 2011, 16:48:51 »
Łokej :)
A tak na marginesie, to Ty mi Stormie powiedz, czyś wraz ze Stanleyem nie brał może udziału w regatach DZ w roku 2008? ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Cze 2011, 23:15:31 »
Na marginesie odpowiadam, że tak. ;)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Cze 2011, 23:47:24 »
Hehe, to pozdrawia Was jedyna dziewczyna z ówczesnej załogi  ;D
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Sie 2011, 09:42:42 »
Jeżdżę buspasami zawsze poza jednym wyjątkiem - Targowa (od 4 Śpiących na południe). Tam jest takie stężenie autobusów na m.b. ulicy, że mi ich po prostu żal.
Mam większy dylemat z jazdą po ulicy, wzdłuż której jest wytyczona trasa rowerowa. W razie kłopotów mam zamiar z Policją negocjować za pomocą zdjęcia, które kiedyś zrobiłem na Wale Miedzeszyńskim (i które przechowuję w telefonie):

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Sie 2011, 09:54:53 »
 
Cytuj
Mija mnie samochód, przez okno wychyla się jakaś babka i puszcza paszczę w ruch, że jadę środkiem, bla bla bla. Ciężki los stołecznego rowerzysty  ::)

też na mnie taka trąbiła ostatnio tuż przed starzyniakiem w stronę Targówka. Zwolniłem do bezpiecznej prędkości, odwróciłem się, spytałem o co chodzi i sp******a z piskiem opon. Nie wiem co te kobiety we mnie widzą :0)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Sie 2011, 10:09:48 »
Niezłym trickiem jest też przejście na angielski - to zazwyczaj kończy dyskusję.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Sie 2011, 10:37:17 »
Ja tam zawsze lubię z takimi dyskutować, a szczególnie tłumaczyć że prawo jazdy to chyba zdawały za d.... dużo lat temu. i przepisy się pozmieniały, ewentualnie posyłam ich do najbliższego komisariatu by zgłosiły to na policję :D  jeszcze nie miałem styczności ze stróżami prawa, samochodem 2 razy na 7 lat a rowerem jeszcze nigdy, a z chęcią bym z nimi popolemizował ;)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Sie 2011, 10:56:35 »
chęcią bym z nimi popolemizował ;)
Też się nie daję, też będe jeździł tak jak jest bezpieczniej, czyli zazwyczaj po buspasie.
jeszcze nie miałem styczności ze stróżami prawa, samochodem 2 razy na 7 lat a rowerem jeszcze nigdy
To ja mam na koncie kontrolę jak jechałem ze Skelerem rikszą :> Panowie skierowali nas na chodnik... :)



Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Czy po bus pasie można jechać na rowerze ?
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Sie 2011, 11:02:41 »
riksze na chodnik?? ich już naprawdę pogięło?? wszak jazda po chodniku jest nielegalna, nie mówiąc już o fakcie że na DDRach to ona też by ledwo się zmieściła...


było im spisać numery służbowe... potem zgłosić to jako nadużycie :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)