Autor Wątek: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]  (Przeczytany 8050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« dnia: 22 Kwi 2013, 19:19:46 »
Odcinek pomiędzy Marszałkowską  a Placem na Rozdrożu przy wjeździe na kładkę - obluzowane kratki od odwodnienia.

Kratki włożyłem i wbiłem, jednak jedna w dalszym ciągu może opuścić swoje miejsce.

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwi 2013, 20:18:40 »
A ZDM(lub inna odpowiednia służba/policja) powiadomiony/a?

Przecież jak wieczorem czy nocą w toto wpadnie rowerzysta pionowy to zgubienie siekaczy murowane. (jak i uszkodzenie innych części ciała).

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwi 2013, 20:19:36 »
Z tego co widzę, to i tak można przez tę obluzowaną kratkę nieźle glebnąć. Może lepiej by było położyć ją w poprzek, tak żeby nawet największy rowerowy żółtodziób omijał tę niemiłą przeszkodę szerokim łukiem?

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwi 2013, 21:52:52 »
Proszę zgłosić do Pogotowia Drogowego ZDM:
http://www.zdm.waw.pl/pogotowie-drogowe/

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwi 2013, 23:30:30 »
Kaczor... to bardzo ciekawe, bo te same trzy odcinki kratek poprawiałem z Pafką w niedzielę około 13.00. We wnętrzu jest rynna - kompletnie zasypana ziemią z liśćmi... Jak to ma skutecznie odprowadzać wodę skoro jest zapchane?
PS. W trakcie ponownego montażu podszedł do mnie starszy pan. Zakomunikował, że w przestrzeni (pomieszczeniu) pod kładką nocują bezdomni. Tylko w nocy, na dzień znikają :P
I jestem tatą po raz drugi!

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Kwi 2013, 11:57:05 »
Kratka znowu jest przemieszczona. Nie mam telefonu przy sobie, nie mogłem zadzwonić do pogotowia drogowego.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Kwi 2013, 13:06:45 »
A ZDM(lub inna odpowiednia służba/policja) powiadomiony/a?
Dziwne, że w ogóle mnie oto pytasz.

Z tego co widzę, to i tak można przez tę obluzowaną kratkę nieźle glebnąć.
Zdjęcie zostało wykonane przed osadzeniem kratek.

Może lepiej by było położyć ją w poprzek, tak żeby nawet największy rowerowy żółtodziób omijał tę niemiłą przeszkodę szerokim łukiem?

W dzień może i lepsze, ale po zmroku była tam bardzo kiepska widoczność ? kiedyś wpadłem na pachołek U-21 który był ustawiony węższą stroną do kierunku jazdy. 

Proszę zgłosić do Pogotowia Drogowego ZDM:
http://www.zdm.waw.pl/pogotowie-drogowe/
Zgłosiłem będąc jeszcze na miejscu.

Kaczor... to bardzo ciekawe, bo te same trzy odcinki kratek poprawiałem z Pafką w niedzielę około 13.00. We wnętrzu jest rynna - kompletnie zasypana ziemią z liśćmi... Jak to ma skutecznie odprowadzać wodę skoro jest zapchane?
PS. W trakcie ponownego montażu podszedł do mnie starszy pan. Zakomunikował, że w przestrzeni (pomieszczeniu) pod kładką nocują bezdomni. Tylko w nocy, na dzień znikają :P
Kratka znowu jest przemieszczona. Nie mam telefonu przy sobie, nie mogłem zadzwonić do pogotowia drogowego.

Wychodzi na to, że problem się powtarza i system mocowania się nie sprawdza. Trzeba w takim razie skrobnąć wniosek. Kratki powinny być mocowane śrubami a nie na zatrzaski.

przykład
« Ostatnia zmiana: 23 Kwi 2013, 13:07:46 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Kwi 2013, 15:21:08 »
Wychodzi na to, że problem się powtarza i system mocowania się nie sprawdza. Trzeba w takim razie skrobnąć wniosek. Kratki powinny być mocowane śrubami a nie na zatrzaski.

To jest źródło problemu. Warszawscy drogowcy nie mają w zwyczaju ryglować kratek i studzienek. Dlatego są kradzione, wyjmowane, albo stukają przy przejeżdżaniu przez nie. To zwykłe niechlujstwo, brak kultury technicznej - niestety stało się normą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwi 2013, 21:25:13 »
...Nie mam telefonu przy sobie, nie mogłem zadzwonić do pogotowia drogowego.
Zawsze można zgłosić po powrocie do domu.

Wczoraj wieczorem zgłosiłem ponownie, informując o możliwych przyczynach i o tym, że temat się powtarza.
Dziś kratki były osadzone i dodatkowo oznaczone słupkiem U-21
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwi 2013, 22:57:14 »
Najpierw:

kiedyś wpadłem na pachołek U-21 który był ustawiony węższą stroną do kierunku jazdy. 

Potem:

Dziś kratki były osadzone i dodatkowo oznaczone słupkiem U-21

Przepraszam za off-top... Ale jak to przeczytałem, to przebiegł mi przez głowę zarys jakiejś teorii spiskowej w ZDM ;)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Kwi 2013, 16:42:30 »
Najpierw:

kiedyś wpadłem na pachołek U-21 który był ustawiony węższą stroną do kierunku jazdy. 

Potem:

Dziś kratki były osadzone i dodatkowo oznaczone słupkiem U-21

Przepraszam za off-top... Ale jak to przeczytałem, to przebiegł mi przez głowę zarys jakiejś teorii spiskowej w ZDM ;)

Myślisz, że to polowanie? :o

Eee, raczej nie bo:
kiedyś wpadłem na pachołek U-21 który był ustawiony węższą stroną do kierunku jazdy. 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Kwi 2013, 22:39:06 »
Myślisz, że to polowanie? :o

Eee, raczej nie bo:
kiedyś wpadłem na pachołek U-21 który był ustawiony węższą stroną do kierunku jazdy. 


Fakt, nie polowanie miałem na myśli.
Raczej, hmm... złośliwość (?) kogoś z ZDM, kto zagląda na to forum i natrafił na Twojego posta o nieprzyjemnym zdarzeniu z przeszłości.

Ale to tylko luźne skojarzenie faktów. Powiedzmy, że jestem na tyle paranoiczny by przyszło mi to do głowy, ale też nie aż tak, bym sam traktował taką teorię poważnie ;)

Jak napisałem - totalny off-topic.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Armii Ludowej [Ostrzeżenie]
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Cze 2017, 08:22:32 »
Cytuj
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia
Numer zgłoszenia to 73791/17 2017-03-21
Typ zgłoszenia to Awaria / Interwencja
Kategoria zgłoszenia to Drogi
Opis zgłoszenia: ZDM (pełnomocnik ds rowerowych)
Wnoszę o wdrożenie właściwej organizacji ruchu w rejonie kładki (górny poziom Al. Armii Ludowej)
W ubiegłym roku została oddana do użytku droga dla rowerów i pieszych od kładki w kierunku Alei Wyzwolenia. Niestety linie ciągłe rozgraniczające część dla pieszych od części dla rowerzystów, pomimo oddania nowego odcinka, nadal kierują rowerzystów tylko i wyłącznie na kładkę, nie dając prawnej możliwości skorzystania z nowo powstałego odcinka, co stanowi oczywisty błąd w wykonaniu lub projekcie.

Cytuj
2017-06-05 16:02
Informuję, iż w projekcie stałej organizacji ruchu wykonano odpowiednią korektę, która będzie
pozwalała na jazdę wzdłuż al. Armii Ludowej zgodnie z przepisami. W najbliższym czasie wykonane
zostanie zlecenie do Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg i zmiana zostanie wykonana w terenie.


IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany