Autor Wątek: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej  (Przeczytany 15331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Paź 2013, 14:47:13 »
Skrót może mieć tę zaletę podnoszącą bezpieczeństwo, że unika się w ten sposób jazdy po prawej obok autobusów skręcających w prawo, które zachodzą przy skręcie o czym nie każdy rowerzysta wie.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Paź 2013, 14:57:08 »
Tylko niechcący na tym krótkim fragmencie gdzie pas się rozszerza zamknąłbyś pas dla aut (nie wolno im jeździć po pasach dla rowerów wzdłuż). A ponieważ tu jest po jednym pasie, to de facto zamknąłbyś dla aut jeden kierunek ulicy :P
<żart>To się doda znak "nie dotyczy pojazdów mechanicznych" :P</żart>

Skrót może mieć tę zaletę podnoszącą bezpieczeństwo, że unika się w ten sposób jazdy po prawej obok autobusów skręcających w prawo, które zachodzą przy skręcie o czym nie każdy rowerzysta wie.
Ale każdy rowerzysta powinien wiedzieć, że nie wyprzedza się po prawej pojazdu, który sygnalizuje chęć skrętu w prawo. Na pozostałych rogach ronda nie ma takiego zabezpieczenia, podobnie jak w całej reszcie miasta.

Jeśli już przy autobusach jesteśmy... na tym pionowo koślawym rondzie autobusy w ogóle będą jeździły?

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #32 dnia: 04 Lis 2013, 18:52:46 »
chyba jednak zrezygnowali z tego skrótu - jechałem dziś tamtędy i przy kopernika jest już krawężnik, zjazdu żadnego nie ma.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #33 dnia: 04 Lis 2013, 19:56:08 »
Właśnie, zapomniałem napisać. Byłem tam w sobotę i kawałek chodnika jeszcze był ogrodzony, natomiast wszystko wyglądało na gotowe i po skrócie ani śladu.

GFM

  • Gość
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Lis 2013, 23:32:01 »
Jeśli już przy autobusach jesteśmy... na tym pionowo koślawym rondzie autobusy w ogóle będą jeździły?
Niestety TAK.
Znaczy 105 to niech sobie jeździ.
Ale "moje" 102 powinno przez Poniatoszczak - po buspasie, a nie Powiśle zwiedzać.
Kto te wszystkie durne pomysły pana Ruty wyprostuje?

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Sty 2014, 10:20:49 »
Szykuję się nam ładny bubel...


Projekt stałej organizacji ruchu:
- http://forumrozwoju.waw.pl/forum_public/swietokrzyska/2013_Stala_Organizacja_Ruchu_ILF/
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2014, 10:22:04 wysłana przez Sparrhawk »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Sty 2014, 13:59:03 »
tak patrzę na ten obrazek i sie zastanawiam...
czy po remoncie, jadąc Marszałkowską od Bankowego jezdnią - na skrzyżowaniu ze Świętokrzyską będę musiała kolo wejścia do metra wjechać na (niebiesko zaznaczoną) DDRkę, potem przez przejazd rowerowy, potem ominąć pieszych przekraczających Marszałkowską i za pasami, na wysokości wyjścia z metra, znowu zjechac na jezdnię, skacząc po krawężniku, bo przeciez zjazdu nie widać?????

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #38 dnia: 28 Sty 2014, 14:08:39 »
przecież to IDIOTYZM !
w dodatku w stronę do Bankowego można normalnie jezdnią

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #39 dnia: 28 Sty 2014, 16:47:50 »
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co to za twór na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Jasnej, po południowej stronie? CPR puszczony przez skrzyżowanie równolegle (!) do pasa rowerowego.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2014, 16:49:49 wysłana przez biały »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #40 dnia: 28 Sty 2014, 17:16:26 »
Ja zwróciłem uwagę na coś innego.
Jeśli z przejazdu rowerowego mogę włączać się do ruchu (nie znalazłem nigdzie zapisu, że muszę  się nim poruszać jedynie na wprost) to mogę na części ulic pojechać pod prąd. Takie jest usytuowanie znaków B-2.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Sparrhawk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #41 dnia: 28 Sty 2014, 18:58:42 »
Byłem u pełnomocnika, B-9 ma być zlikwidowane. Co do skrzyżowania Marszałkowska/Świętokrzyska IR nie zgadza się na puszczenie ruchu rowerowego na jezdni.  Co do CPR równoległego do pasa to powstało to po protestach mieszkańców z powodów małej ilości miejsc postojowych.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Lut 2014, 14:23:36 »
A co sądzicie o obecnym zakończeniu pasa prowadzącego do góry na Kopernika? Bo ja już kilka razy miałem dość niemiłe sytuacje z samochodami (oraz autobusem, co już naprawdę było niefajne) wyprzedzającym tam na gazetę, ostatnio zatrzymałem się, żeby się przyjrzeć dlaczego tak się dzieje. Okazało się, że geometria pasa dla samochodów wysyła je prosto na rowerzystów, którym właśnie skończył się pas, a co gorsza większość rowerzystów (oraz samochodów) na rondzie skręca w lewo (na Świętokrzyską), mimo że jazda po pasie czyli blisko prawej krawędzi może sugerować kierowcy, że rowerzysta będzie jechał prosto.
Ogólnie polecam zjechanie z pasa znacznie wcześniej i zajęcie miejsca na środku pasa dla samochodów, niech sobie trąbią na zdrowie.

Zdjęcia nie mogę znaleźć.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pasy rowerowe na Kopernika i Świętokrzyskiej
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Cze 2014, 19:14:04 »
Z chęcią bym napisał, że wysłałem pismo i poprawili, ale nie, zapomniałem o tym, a dziś patrzę i problematyczna końcówka linii oddzielającej pas dla rowerów od pasa dla samochodów (ta, która dobijała do krawężnika, naprowadzając samochody na rowerzystów) jest zamalowana, pas dla rowerów po prostu urywa się kilka metrów przed rondem. Ktokolwiek za to odpowiada - pozdrawiam!