Autor Wątek: tylna lampka  (Przeczytany 45119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Lis 2012, 10:37:16 »
Odgrzewam kotleta ;)

Dzisiaj w drodze do pracy zgubiłem tylną lampkę. Musiała odpaść od fotelika dziecka. Nie wiem jak, bo trzymała się mocno, ale fakt faktem - stało się.
W związku z tym czem prędzej wybrałem się na forum masowe aby poczytać, czym to oślepiają masowicze kierowców pałających rządzą przejechania ich. Stanęło na WALLe, która zakupiłem i mam nadzieję, że już jutro będę świecił. Dzisiaj niestety czeka mnie powrót z pracy na batmana :(

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Lis 2012, 12:40:27 »
już jutro będę świecił. Dzisiaj niestety czeka mnie powrót z pracy na batmana :(

Kiedyś jak tak wracałem bez lampki, wykorzystałem kamizelkę odblaskową, w którą owinąłem tył roweru, by był możliwie jak najbardziej widoczny. Polecam zrobić coś podobnego i dmuchać raczej głównymi, dobrze oświetlonymi ulicami niż po bocznych i ciemnych zaułkach.

Od tej pory mam zdublowane tylne lampki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Lis 2012, 12:56:20 »
No na szczęście na trasie mam tylko takie dobrze oświetlone. Ale i tak będę się źle czuł z tym, że dupą nie świecę.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Lis 2012, 15:42:44 »
Polecam Bardzo mocną lampkę tylną Sigma Tail Blazer. 3 opcje świecenia. Osobiście używam całkowite pulsowanie. Takiej mocna tylna  jest bardzo dobrze widoczna i to ze znacznych odległości  :)       .

A z takich elementów polepszających widoczność na drodze to na pewno odblaskowa odzież rowerowa, przynajmniej 1 odblaskowa opaska, plecak czy sakwy z el. odblaskowymi. No i oczywiście rower Biały musi być    ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lis 2012, 15:53:19 wysłana przez fionotron »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Lis 2012, 22:14:52 »
Polecam Bardzo mocną lampkę tylną Sigma Tail Blazer.

To taka tylko o jedną diodę dużej mocy słabsza od Wall-e ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Lis 2012, 13:57:35 »
To ta lampka Mactronic Walle jest już ''nie do wytrzymania'' jeżeli się jedzie np. ''na kole'' roweru -  tak z tyłu oświetlonego      ;)     .
« Ostatnia zmiana: 22 Lis 2012, 14:00:16 wysłana przez fionotron »

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #66 dnia: 23 Lis 2012, 00:14:05 »
To ta lampka Mactronic Walle jest już ''nie do wytrzymania'' jeżeli się jedzie np. ''na kole'' roweru -  tak z tyłu oświetlonego      ;)     .
Z nowymi bateriami faktycznie. Polecam pochylać lampkę nieco w dół. Wtedy daje po oczach dopiero z naprawdę niedużej odległości. Bardzo mocna, migająca lampka całkiem po ciemku może dezorientować. Przy stosunkowo dużej jasności miasta jest ok.

Przy okazji. Widziałem na masie lampki wyglądające jak wall-e, ale z jakimiś innymi programami świecenia, niż w mojej. Nie pamiętam dokładnie u kogo, ale chyba między innymi u Savil. Czyżby było kilka wersji tej lampki?

Sigma bardzo podobna, ale z jedną diodą i ceną nie wytrzymuje porównania do Mactronica. Mam taką przy  mtb i nie narzekam, ale jak ją kupowałem, nie wiedziałem o wall-e.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #67 dnia: 23 Lis 2012, 08:54:41 »
Lampka przetestowana - spisuje się świetnie! Rzeczywiście jest bardzo mocna i nie wiem na ile sobie dopowiadam, a na ile to prawda, ale mam wrażenie, że samochody mnie "szerzej" wyprzedzają.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Lis 2012, 11:39:35 »
Przy okazji. Widziałem na masie lampki wyglądające jak wall-e, ale z jakimiś innymi programami świecenia, niż w mojej. Nie pamiętam dokładnie u kogo, ale chyba między innymi u Savil. Czyżby było kilka wersji tej lampki?

Mactronic kupuje lampki w Chinach i je branduje swoim logo. Dlatego jest wielce prawdopodobne, że tak samo wyglądające lampki, z innym softem lub innymi diodami (albo z takim samym softem i diodami), będą do kupienia u innych producentów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Lis 2012, 14:52:53 »
Polecam pochylać lampkę nieco w dół. Wtedy daje po oczach dopiero z naprawdę niedużej odległości. Bardzo mocna, migająca lampka całkiem po ciemku może dezorientować. 

(...) Sigma bardzo podobna, ale z jedną diodą i ceną nie wytrzymuje porównania do Mactronica.   

A ja nie polecam pochylać sigmy Tail Blazer do dołu.
 
Tak, może i Moja Sigma ''nie wytrzymuje'' porównania do Mactronica, ale przynajmniej nie dezorientuje Tak w całkowitej ciemności. 

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Lis 2012, 18:46:11 »

Tak, może i Moja Sigma ''nie wytrzymuje'' porównania do Mactronica, ale przynajmniej nie dezorientuje Tak w całkowitej ciemności.

Czytaj - słabiej świeci  :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Lis 2012, 21:30:21 »
Czytaj - słabiej świeci  :D
Zgadza się. Sęk w tym, że trudno o idealny wariant na wszystkie warunki. Przy bardzo dużej jasności po ciemku lampka dezorientuje. Przy mniejszej jest zbyt późno widoczna. Myślałem nawet o układzie, który zmniejsza natężenie światła jeśli robi się jasno, ale dla odmiany przy bardzo jasnym otoczeniu świecenie na maksa znowu nabiera sensu, żeby nie ginąć w gąszczu różnych światełek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Lis 2012, 22:24:00 »
Walle ma dwa tryby pulsujące, więc nie koniecznie obie diody muszą się zapalać jednocześnie.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Lis 2012, 17:50:51 »
Używam Smarta i też słyszałam od jadących za mną osób, że jest wściekły. Dlatego pochylam go i wersji wyprostowanej używam jako przeciwmgłowego. W ramach uprzejmości względem innych uczestników ruchu.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: tylna lampka
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Gru 2012, 13:04:23 »
Co do tylnych lampek rowerowych - to udało mi się podejrzeć u Św. Mikołaja, że dostanę od Niego tylną lampkę Sigmy ''Hiro'' małą - didodwą o ''wysokiej mocy'', z dwustopnoowym wskażnikiem baterii, do 60h świecenia, zasilaną 2-ma bateryjkam AAA.

Bedę ją używa,ł jako lampkę do jeżdżenia w terenie w całkowitej ciemnicy, lub na miejskich ścieżkach rowerowych

P.S. Pewnie że Św Mikołaj będzie bardzo hojny w tym roku - i znowu mi się uda, bo i w tm roku na jego hojność raczej Nie zasłużyłem    ;)   

Pozdro.