Autor Wątek: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska  (Przeczytany 16874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« dnia: 04 Gru 2013, 11:05:46 »
Jak pisałem w dziale [Praga /Wawer /Wesoła] http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=2187.0, pora zająć się krawężnikami przy Czerniakowskiej bis, gdzie w piątek pogiąłem oś w przednim kole.
Wersja beta pisma:

Cytuj
Warszawa, 4 grudnia 2013
Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa
ul. Chmielna 120
00 - 801 Warszawa
e-mail: zdm@zdm.waw.pl
Mój znak   BJN/003/12/2013

Dotyczy:   Zmniejszenie uskoków na przejeździe rowerowym na skrzyżowaniu DDR wzdłuż Trasy Siekierkowskiej i "Czerniakowskiej bis" wraz z korektą wyłukowania przejazdu.

Uprzejmie proszę o zmniejszenie a najlepiej całkowite wyeliminowanie uskoków na przejeździe rowerowym na skrzyżowaniu DDR biegnącej wzdłuż Trasy Siekierkowskie - odcinek Al. Becka z przyszłą drogą wstępnie oznaczoną "Czerniakowską bis" zarówno po stronie północnej jak i południowej. Uskoki w powyższej lokalizacji przekraczają dopuszczalną Rozporządzeniem wysokość 1cm co w moim przypadku spowodowało uszkodzenie roweru a w połączeniu z łukami o zerowym promieniu na dojeździe do przejazdu stwarzają zagrożenie dla zdrowia rowerzysty. Rowerzysta przejeżdżając przez w/w przejazd z jednej strony musi wykonać szereg bardzo ciasnych zakrętów w celu zmieszczenia się w wyznaczonym torze jazdy a z drugiej strony musi wybierać odcinki o najmniejszym uskoku w celu uniknięcia uszkodzenia roweru. Dodatkowo krzaki rosnące na północno-wschodnim dojeździe do przejazdu całkowicie zasłaniają w/w przejazd powodując dodatkowe zagrożenie.

Jednocześnie przypominam, iż zgodnie § 48. 1.  ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie oraz "Standardami projektowymi i wykonawczymi dla systemu rowerowego w m.st. Warszawie" przyjętymi zarządzeniem nr 5523/2010 Prezydenta m. st. Warszawy z dnia 18 listopada 2010 r. w sprawie tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju systemu transportu rowerowego, na terenie miasta stołecznego Warszawy, wysokość uskoków na drodze rowerowej, nie  powinna przekraczać 1cm, a zalecana jest ich całkowita eliminacja, co bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, podczas wykonywania napraw.

O podjętych działaniach w powyższej sprawie, proszę o odpowiedź drogą elektroniczną zgodnie art.39§1KPA, lub w skrajnym przypadku, listem zwykłym, bez zwrotnego polecenia odbioru.

Z poważaniem
mój podpis

Do wiadomości:

Biuro drogownictwa i komunikacji Wydział Analiz Programowych Sekcja
Transportu Rowerowego
00-382 Warszawa, ul. Solec 48
drogownictwo@um.warszawa.pl

Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Gru 2013, 19:57:36 »
Skoro nie ma uwag, to poszło jak jest, tylko, że zmieniłem Biuro drogownictwa itd na Pełnomocnika.
A skoro nie wiedzieć czemu nie mogę edytować swojego posta to piszę poniżej.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Gru 2013, 11:33:02 »
Od 8 lat borykam się z tymi uskokami i za każdym razem myśle o wykonaniu dywersji czyli wylania warstwy betonu deniwelującej owe uskoki. Teraz znowu ów zamiar musi poczekać do wiosny.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Gru 2013, 15:13:38 »
Tylko, że jak to kiedyś napisał Raffi: jak za nich zrobisz robotę, to się nigdy nie nauczą robić dobrze.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Gru 2013, 09:34:14 »
Od 8 lat borykam się z tymi uskokami

Podziwiam wytrwałość, ja już bym dawno jakieś pismo wysłał, czy inaczej temat załatwił. Zbyt leniwy jestem by się z czymkolwiek mordować 8 lat dzień w dzień :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sty 2014, 19:10:51 »
Dostałem odpowiedź z ZDM - zapraszają na spotkanie 20 stycznia 2014 o 0900 na skrzyżowania Trasy Siekierkowskiej i Czerniakowskiej
Cytuj

Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sty 2014, 21:00:03 »
jeżeli nie będzie trzaskającego mrozu, to ja się  postaram pojawić - w sezonie jeżdżę Siekierkowską DDR 3-4 razy w tygodniu i szlag mnie za każdym przejazdem trafia

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sty 2014, 15:39:23 »
@Franc jeśli nie będzie Ciebie na tym spotkaniu (niestety oni umawiają się zwykle w godzinach gdy większość ludzi pracuje) to puść może Pełnomocnikowi jakieś pismo z rysunkiem (propozycją) tej korekty wyługowania.

Po spotkaniu jeśli jest więcej uwag, warto napisać i przesłać do nich jego podsumowanie, bo oni zwykle protokół spisują sobie w biurze bez naszego udziału, a tam często wielu naszych uwag już nie ma.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sty 2014, 18:11:40 »
Mi raczej uda się wyrwać z roboty i spróbuje przyjechać rowerem dla lepszego zobrazowania ciasnych zakrętów i ograniczonej widoczności :).
Gorzej jak będzie śnieg, bo wtedy to samochodem do pracy i rower w bagażniku :(. Z drugiej strony, jak o 0700 przyjadę do roboty rowerem, to do 0930 nie wyschną mi ubrania.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sty 2014, 12:55:55 »
Śnieg sypie i sypie !
Tych cholernych za wysokich krawężników nie bedzie widać, z miotłą chyba trzeba bedzie przyjść-przyjechać.

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Sty 2014, 15:02:18 »
Czy ktoś się na spotkaniu pojawił? Jakieś konkluzje na szybko?

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sty 2014, 16:10:10 »
na rowerach było nas dwoje i dwoje z ZDMu

- krzaczory na zakręcie zmienią na mniejsze-przytną-wytną
- zakrętów nie przebudują, "bo nie" i bo "trzebaby nowy projekt całościowy skrzyżowania zamawiać" i bo "może do 2016 będzie zrobiona Czerniakowska-bis, to wtedy przy okazji"
- rynsztoki od strony kostki obniżą, od strony granitowych krawężników nie


a poza tym oni byli nieprzygotowani, a my mieliśmy miarkę, poziomicę i szczotkę do odgarniania śniegu i aparat foto, który na powiększeniu wyraźnie pokazywał, że rynsztok ma 2cm i 1mm wysokości, a nie półtora centymetra  :P

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sty 2014, 16:39:20 »
a poza tym oni byli nieprzygotowani, a my mieliśmy miarkę, poziomicę i szczotkę do odgarniania śniegu i aparat foto, który na powiększeniu wyraźnie pokazywał, że rynsztok ma 2cm i 1mm wysokości, a nie półtora centymetra  :P
Na ostatnim spotkaniu tego typu, na które mnie zaproszono, jegomość z ZDM-u przykładał przyrząd pomiarowy w postaci swojego buta, twierdząc że jest 1cm - w rzeczywistości pomiar wykazał 3cm. Przeklęci rowerzyści zabierają na spotkania linijki   :P

Edit:
Proponuje wam napisać kolejne pismo podsumowujące spotkanie z potwierdzeniem tego do czego się ZDM zobowiązał a zarazem z wnioskiem o udzielenie na piśmie odpowiedzi w sprawie tego czego nie zrobią.
« Ostatnia zmiana: 22 Sty 2014, 16:47:13 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sty 2014, 17:00:21 »
Dzięki za info! Co do obniżania krawężników itp, to jak tego nie zrobią tak jak trzeba to się w końcu znajdzie jakaś złota rączka i zaleje dziurę betonem, tak jak na nieczynnym zjeździe do nikąd na południowym DDR, tuż za przystankiem autobusowym.

Offline ElectricMike

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obniżanie krawężników Trasa Siekierkowska
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lut 2014, 02:38:45 »
Przejazdy przez Czerniakowską-bis zostały poprawione, aczkolwiek mogło by być lepiej.