Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Polska i Świat

marzenie każdego rowerzysty - wycieczka rowerem po Amsterdamie

(1/2) > >>

Janek:
Oto kilka moich fotek z wycieczki po Amsterdamie na wypożyczonym rowerze.

https://drive.google.com/folderview?id=0B4r7rZHgObjfRjdyT3NBa2NXNWM&usp=sharing

jerzy1234:
Ładne fotki , tylko po mapie widać że tam więcej kanałów i wody niż dróg , więc kajak chyba lepszy?  A co do lotniska to te czerwone ,to ścieżki rowerowe? :-[

Janek:
Jerzy, robiąc fotki nie skupiałem się na rozwiązaniach rowerowych, tylko fotografowałem to co mnie zaintrygowało. Przy praktycznie każdym z kanałów są ścieżki rowerowe po obu stronach a liczne mosty umożliwiają szybka przeprawę. Podczas zwiedzania zauważyłem jak bardzo dużą uwagę przywiązują kierowcy do ruchu rowerowego. Byłem wyprzedzany z dużym odstępem, przepuszczany na skrzyżowaniach (gdy miałem pierwszeństwo zgodnie z przepisami ruchu drogowego ), a więc wszystko to co w normalnym kraju powinno mieć miejsce :D. Bardzo podobał mi się również fakt, wygrodzenia wielu ścieżek od ruchu pieszego - dzięki czemu droga, którą jechałem nie była przez nich oblegana (choć na zwykłych ścieżkach tuż przy chodnikach też nie spotkałem się z pieszym).
Lotnisko Schiphol w Amsterdamie uwieczniłem, gdyż jest czwartym największym portem lotniczym w Europie, posiada aż osiem pirsów. Zdjęcia pochodzą z tarasu widokowego położonego na dachu budynku oraz z pokładu samolotu KLM. Czerwone drogi niestety nie są ścieżkami rowerowymi  :P
Ciekawostką tego portu jest umiejscowienie autostrady A4 pod pasem startowym Buitenveldertbaan  8)

GFM:
W Salzburgu pod lotniskiem jest tunel drogowy.
Co prawda nie autostrada, ale droga krajowa nr 1,
będąca dojazdem do węzła autostradowego.

jerzy1234:
To pewnie jak rowerzysta od nas przyjedzie to głupio si czuje ,jak go tam wiecznie przepuszczaj . To tak jak ja głupio si poczułem na Ursynowie jak kilka lat temu kierowca przepościł mnie pieszego na przejściu .Nasza tradycja raczej walkę przewiduje niż ustępowanie  .  :( Z lotniskiem to żarty :-[ chociaż kto wie  u nas jakby nie przypilnował lotniska to by i po nim śmigali. :P 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej